Strona Główna FABRYKA ŚW. MIKOŁAJA - TRADYCJA SPOTKAŁA SIĘ Z TECHNOLOGIĄ - WARSZTATY

Luty 2020

FABRYKA ŚW. MIKOŁAJA - TRADYCJA SPOTKAŁA SIĘ Z TECHNOLOGIĄ - WARSZTATY PDF Drukuj Email

1 250    Nieodłącznym elementem przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia jest samodzielne wykonywanie dekoracji choinkowych. Kolorowe lampki oraz ozdoby choinkowe cieszą oczy swą różnorodnością kształtów i rozmiarów. W celu przypomnienia i zaprezentowania technik tworzenia ozdób choinkowych Grodziska Biblioteka Publiczna zorganizowała warsztaty bożonarodzeniowe, które odbyły się w czwartek, 5 grudnia w Oddziale dla dzieci i młodzieży. Papier, wstążki, cekiny, piórka dają mnóstwo możliwości tworzenia kolorowych świątecznych cudeniek. W warsztatach uczestniczyły dzieci w wieku od lat 6. Każdy z uczestników miał okazję spróbować swoich umiejętności w tworzeniu świątecznych ozdób w sposób tradycyjny oraz za pomocą długopisów 3d. Była to świetna okazja, by zapoznać się z tymi niesamowitymi urządzeniami, które niczym zaczarowany ołówek przemieniały pomysły dzieci w wyjątkowe i niepowtarzalne ozdoby, które uzupełnią świąteczne dekoracje. Uczestnikom warsztatów nie zabrakło zapału do pracy, każdy wrócił do domu z własnoręcznie wykonaną ozdobą.  Należy przyznać, że zajęcia cieszyły się ogromnym powodzeniem, a samodzielne tworzenie ozdób dostarczyło dzieciom niemało radości.