Strona Główna WALIZKA PEŁNA OPOWIEŚCI

Kwiecień 2020

WALIZKA PEŁNA OPOWIEŚCI PDF Drukuj Email

1 250   W grudniu, w Filii Grodziskiej Biblioteki Publicznej odbywały się spotkania z cyklu „Walizka Pełna Opowieści”. W spotkaniach udział wzięły dzieci z grup: Pszczółki i Żabki z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały, czterolatki i pięciolatki z Prywatnego Przedszkola Wiercipięta oraz Sarenki i Sowy z Przedszkola Publicznego Chatka Puchatka. Spotkania te miały również świąteczny wydźwięk, bowiem bibliotekarki opowiadały o Norwegii. Przedszkolaki poznały świąteczne tradycje tego kraju, dowiedziały się, że norweskim dzieciom upominki przynosi Świąteczny Krasnal tzw. „Julenisse”, który ma swój dom w Drobak, a norweskim przysmakiem bożonarodzeniowym są Lutefisk, Julegrot oraz marcepanowe świnki. Rozpoznawały na zdjęciach trolle, wikingów, fiordy i norweską rodzinę królewską. Maluchy wysłuchały również opowieści pt. „Goście na Boże Narodzenie” Sven Nordqvista a także karmiły bałwanka gazetowymi śnieżynkami. Na zakończenie każda grupa otrzymała kolejną pieczątkę w bibliotecznym paszporcie.