Strona Główna ŚWIĄTECZNE BAJKOWE PORANKI

Luty 2020

ŚWIĄTECZNE BAJKOWE PORANKI PDF Drukuj Email

1 250    Zajęcia z cyklu Bajkowe Poranki w grudniu zdominowała tematyka świąteczna. We wtorek 3 grudnia dzieci wysłuchały wierszyka o Mikołaju, po czym zapoznały się ze szczegółami charakterystycznego mikołajowego stroju. Praca plastyczna polegała na wyklejeniu postaci Mikołaja z wykorzystaniem m.in. wacików kosmetycznych. W następnym tygodniu Biblioteka przemieniła się w Pracownię Świętego Mikołaja. Dzieci zdobiły własną bombkę na choinkę. Pojawiły się więc na nich błyszczące śnieżynki, gwiazdki, choineczki i inne ozdobne elementy. Dzieci miały dużo satysfakcji z własnoręcznie ozdobionej bombki.  W kolejny wtorek 17 grudnia odwiedził nas wyczekiwany z niepokojem Gwiazdor, który przyniósł maluchom prezenty. Było sporo emocji i radości, aczkolwiek nie każdy odważył się do Gwiazdora podejść bez mamy. Po rozdaniu upominków pożegnaliśmy naszego gościa, musiał się bowiem udać do następnych dzieci. Odprężone maluchy z chęcią skosztowały pierników i wróciły do wspólnej zabawy.