Strona Główna RUSZYŁ PROJEKT "KULINARNY WEHIKUŁ CZASU"

Luty 2020

RUSZYŁ PROJEKT "KULINARNY WEHIKUŁ CZASU" PDF Drukuj Email

1 250     W listopadzie ub. roku Grodziska Biblioteka Publiczna w Grodzisku Wielkopolskim otrzymała dofinansowanie w wysokości 8500 zł, na realizację projektu pt. "Kulinarny wehikuł czasu" w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego "Równać Szanse 2019". Projekt skierowany został do młodzieży z Grodziska Wlkp. i okolic w wieku 13-19 lat. Zgodnie z przyjętym harmonogramem realizacja projektu rozpoczęła się w styczniu 2020r. i potrwa do końca czerwca 2020r.  Zebrana grupa młodzieży prężnie zabrała się do pracy czego wynikiem są pierwsze decyzje i uzgodnienia dotyczące warsztatów kulinarnych. W trakcie spotkania uzgodniono, że dobrym miejscem na przeprowadzenie warsztatów pod okiem profesjonalnego kucharza będzie Centrum Kulturalno - Rozrywkowe Masarnia w Grodzisku Wlkp. Właściciele restauracji wyrazili chęć współpracy i pierwsze warsztaty odbędą się już 3 lutego. Kolejne natomiast odbędą się 20 lutego w Slocinie we współpracy z tamtejszym Kołem Gospodyń Wiejskich. Podczas warsztatów dominować będą (zgodnie z tematem projektu) potrawy kuchni regionalnej. Wśród pomysłów jakie będą realizowane podczas projektu pojawiają się warsztaty kulinarne, wyjazd do wybranej przez młodzież restauracji, w której serwowane są dania kuchni regionalnej, spotkanie z grupą realizującą podobny projekt ze Zbąszynia, przygotowanie folderu, prowadzenie bloga oraz kilka niespodzianek dla mieszkańców.
Jak sami piszą na fanpage pn. „ Kulinarny Wehikuł Czasu” gwarantują, że będzie fajnie!