Strona Główna KULINARNY WEHIKUŁ CZASU NABIERA TEMPA

Wrzesień 2020

KULINARNY WEHIKUŁ CZASU NABIERA TEMPA PDF Drukuj Email

1 250Kulinarny wehikuł czasu - projekt realizowany w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego "Równać Szanse 2019" nabiera tempa. Po dwóch spotkaniach organizacyjnych na których zapadły uzgodnienia i decyzje współpracy z grodziskimi instytucjami i organizacjami przyszedł czas na działanie. W poniedziałek 3 lutego w Centrum Kulturalno – Rozrywkowym „Masarnia” w Grodzisku Wielkopolskim, którego właściciele wyrazili chęć współpracy, odbyły się pierwsze warsztaty kulinarne. Pod okiem profesjonalnego kucharza młodzież przygotowywała tradycyjną wielkopolską potrawę – szare kluski ziemniaczane z kapustą. Kolejne, odbędą się już 20 lutego tym razem w Słocinie, gdzie wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich młodzież przygotowywać będzie kolejne tradycyjne potrawy grodziskiej kuchni regionalnej.