Strona Główna WYBIERZMY RAZEM KSIĄŻKI ROKU 2019

Kwiecień 2020

WYBIERZMY RAZEM KSIĄŻKI ROKU 2019 PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo,

Michelle Obama czy Edward Snowden? Houellebecq czy Malcolm XD? Andrzej Sapkowski czy… Olga Tokarczuk? Już po raz piąty użytkownicy serwisu lubimczytac.pl wybierają najciekawsze książki ubiegłego roku. To największy w Polsce plebiscyt literacki, w którym decyzja należy do czytelników. W ciągu 48 godzin, oddali oni już ponad 100 tysięcy głosów! W tym roku tytuły nominowane są w 12 kategoriach, a dodatkowo internauci wybierają Literackie Wydarzenie Roku 2019 – specjalną nagrodę Allegro, które jest współorganizatorem plebiscytu. Laureatów poznamy w czasie finałowej gali w Starym Browarze. Głosowanie trwa do końca lutego na stronie: https://lubimyczytac.pl/plebiscyt  a na głosujących czekają kody Allegro Smart! na darmową dostawę kurierem lub do sieci 20 tys. punktów odbioru i automatów paczkowych w całym kraju.

Wśród nominowanych w plebiscycie autorów znajdują się najpopularniejsi w Polsce pisarze, których wydane w 2019 roku książki były wysoko oceniane przez czytelników. I tak wśród rodzimych twórców nie mogło zabraknąć Katarzyny Grocholi, Remigiusza Mroza czy Jakuba Małeckiego. Natomiast wśród zagranicznych: J.K. Rowling, Michela Houellebecqa, Jo Nesbø czy Stephena Kinga. Wymienieni już Michelle Obama i Edward Snowden rywalizują w kategorii Autobiografie, biografie, wspomnienia, Michel Houellebecq i Malcolm XD walczą o wygraną w kategorii Literatura piękna, a sukcesy Olgi Tokarczuk i Andrzeja Sapkowskiego nominowano w kategorii Literackie Wydarzenie Roku. Łącznie nominowanych jest aż 230 tytułów w 12 kategoriach, w tym 96 pisarzy polskich. „Dzięki zaangażowaniu użytkowników lubimyczytać.pl, którzy wystawili książkom już przeszło 21 milionów ocen, możemy śledzić literackie trendy i wyróżnić najchętniej czytane książki. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa. Wspólnie z naszymi partnerami nadajemy plebiscytowi nowy wymiar. Głos pozostaje w rękach internautów, a w ich imieniu wręczymy statuetki zwycięzcom na niezwykłej, literackiej gali finałowej w Starym Browarze. Dodatkowo przygotowaliśmy dla wszystkich głosujących liczne niespodzianki, które łączą świat pisarzy, wydawców i czytelników” – mówi Izabela Sadowska, prezes lubimyczytać.pl. W tym roku po raz pierwszy plebiscyt organizowany jest we współpracy z Allegro – jedną z największych internetowych księgarni w Polsce.
Pozdrawiamy i zapraszamy na lubimyczytać.pl
Zespół Lubimyczytać.pl