Strona Główna PSIM ZAPRZĘGIEM PRZEZ ŻYCIE - SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM NOWAKOWSKIM

Luty 2020

PSIM ZAPRZĘGIEM PRZEZ ŻYCIE - SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM NOWAKOWSKIM PDF Drukuj Email

1 250      Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Nowakowskim: pisarzem, maszerem, czyli człowiekiem podróżujący psim zaprzęgiem adventurerem, fotografem, redaktorem naczelnym gazety Aktywne Bory oraz portalu turystycznego o takiej samej nazwie; autorem tekstów publikowanych w prasie. Razem z żoną Darią od niemal siedemnastu lat podróżuje przez życie psim zaprzęgiem, organizując wyprawy w rejony polarne i startując w najdłuższych wyścigach psich zaprzęgów w Europie. W roku 2010 dwa psio - ludzkie zespoły prowadzone przez Darię i Krzysztofa objechały dookoła największe europejskie jezioro położone za kołem polarnym, Inarijarvi. Trzysta kilometrów pokonali w trzy dni. To był początek ich zmagań z Daleką Północą, o których opowiedzą w trakcie spotkania. Od tamtego czasu odbyli wiele wypraw, przeżyli mnóstwo przygód i zostawili wiele śladów psich łap i płóz sań w Arktyce.

Środa, 26 lutego 2020 r.  godz. 18.00

Czytelna Biblioteki przy ul. Kolejowe 12.

Wstęp wolny

Będzie to także doskonała okazja do nabycia jego nowej książki pt. "Lapońska przygoda Mai". Maja to rezolutna dziesięcioletnia córka pary naukowców badających zmiany klimatyczne Laponii. Niezwykle surowe dla nas warunki pogodowe panujące na Dalekiej Północy są dla niej codziennością. Kocha krainę w której się urodziła i wychowała, uwielbia mieszkających tam Samów i ich bogatą kulturę. Jednak największą miłością jej życia są psy zaprzęgowe, będące dla mieszkańców Północy czymś znacznie więcej niż domownicy i towarzysze dziecięcych zabaw. Książka to opowieść o niecodziennym wyzwaniu jakie podjęła dziewczynka, postawiona w obliczu zagrożenia i niewybaczającej żadnego błędu mroźnej natury północnych pustkowi. Jak poradzi sobie z wyprawą, na jaką niewielu dorosłych miałoby odwagę się zdecydować?
Cena tej książki to 25 zł