Strona Główna TAJEMNICA DIAMENTÓW

Kwiecień 2020

TAJEMNICA DIAMENTÓW PDF Drukuj Email

1 250     W dniach od 25 do 28 lutego br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przeprowadzony został cykl spotkań, których tematem były detektywistyczne przygody przyjaciół, głównych bohaterów popularnej serii książek Martina Widmarka pt. : ,,Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Dzieci dowiedziały się jak zostać detektywem , jaki ekwipunek musi on posiadać oraz gdzie najbezpieczniej trzymać zarobione pieniądze. Na podstawie pierwszej książki pt. ,,Tajemnica diamentów” dzieci mając okazje prowadzić własne śledztwo wyruszyły w poszukiwanie złodziei . Rozwiązując detektywistyczne zagadki, szyfry, rebusy, labirynty i inne łamigłówki znalazły rozwiązanie dotyczące zaginionych diamentów! Złodziejem okazał się 29-letni Lollo Smitt, jeden z pracowników Muhammeda Karata właściciela sklepu jubilerskiego. W zajęciach uczestniczyły dzieci z klas 1-3 ze szkoły Podstawowej w Kąkolewie oraz dzieci z klas 4-6 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Grodzisku Wlkp.