Strona Główna WALIZKA PEŁNA OPOWIEŚCI

Kwiecień 2020

WALIZKA PEŁNA OPOWIEŚCI PDF Drukuj Email

1 250    W filii na os. Wojska Polskiego przeprowadzany jest cykl zajęć pt. Walizka Pełna Opowieści skierowanych do dzieci z grodziskich przedszkoli. W piątek dzieci poznawały Holandię, która w bieżącym roku przyjęła nazwę Królestwa Niderlandów. Maluchy w trakcie spotkania, wyjmują z walizki zdjęcia oraz pamiątki, dzięki którym zapoznają się z symbolami tego kraju jakimi są m.in. drewniane chodaki, wiatraki, rowery, żółty ser oraz tulipany. Bajką, którą bibliotekarki przygotowały tym razem jest opowieść pt. „Kacper i rower” ze zbioru „Kacper i jego sprawy” Elżbiety Pałasz. Przedszkolaki mogą również wykazać się w układaniu na czas puzzli z symbolami. Bibliotekę odwiedziły już grupy „Sowy” i „Sarenki” z Publicznego Przedszkola „Chatka Puchatka”. Wkrótce kolejne spotkania.