Strona Główna ZALAJKUJ BIBLIOTEĘ !...

Kwiecień 2020

ZALAJKUJ BIBLIOTEĘ !... PDF Drukuj Email

1 250   Miło nam poinformować, że złożony przez Grodziską Bibliotekę Publiczną wniosek w ramach programu "Partnerstwo dla książki" na zadanie p t. ZALAJKUJ BIBLIOTEKĘ !... został rozpatrzony pozytywnie i otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt realizowany będzie od marca do grudnia br. i odbywać się będzie Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

Będzie to cykl fantastycznych wydarzeń kulturalnych i czytelniczych animujących czytelnictwo, skierowany do wszystkich grup wiekowych, których celem będzie promocja książki, przy wykorzystaniu obok tradycyjnych metod bibliotecznych promujących czytelnictwo także nowoczesnych technologii informacyjno - komunikacyjnych. Podczas spotkań zostaną zaprezentowane wybrane możliwości zastosowania nowych technologii w pracy z czytelnikiem, dla którego naturalnym środowiskiem informacyjnym jest dzisiaj Internet, a narzędziami do korzystania z jego zasobów coraz częściej staje się smartfon czy tablet.

Realizacja projektu rozpocznie się spotkaniem z Sylwią Chutniik i Karoliną Sulej - autorkami popularnego telewizyjnego programu pt. „Barłóg Literacki”. Spotkanie pod tym samym tytułem odbędzie się już 19 marca br. o godz. 17.00 w bibliotece przy ul. Kolejowej 12.
    W ramach projektu, w Grodziskiej Bibliotece Publicznej, poza wspomnianym „Barłogiem Literackim” odbędą się spotkania: z Marcinem Szczygielskim - pisarzem, dziennikarzem i grafikiem, Bartoszem Danowskim, autorem licznych książek informatycznych. Spotkanie pt. „Minecraft. Crafting, czary i świetna zabawa” przybliży uczestnikom ciekawostki i edukacyjne aspekty gry.
Odbędą się także warsztaty literacko - plastyczne z Danielem de Latour – jednym z najlepszych ilustratorów książek dla dzieci, warsztaty z Sylwią Żółkiewską – projektantką, animatorką kultury, entuzjastką nowych technologii, popularyzatorką wiedzy o wartościowych dla kultury i edukacji aplikacjach mobilnych. Odbędą się dwa bloki warsztatowe: "Piszemy, ilustrujemy, publikujemy" oraz "Tworzymy multimedia w rozszerzonej rzeczywistości"- warsztaty tworzenia cyfrowych opowieści, podczas których uczestnicy poznają różne formy cyfrowych publikacji, a następnie zilustrują i opublikują w interaktywnej, cyfrowej formie swoją opowieść.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla dzieci Biblioteka zaprosi na otwarte wydarzenie czytelnicze, w ramach którego odbędą się literackie gry i zabawy oraz widowisko teatralne z wykorzystaniem i połączeniem różnych technik scenicznych i efektów specjalnych. Aktorzy Teatru Pana O. w oprawie fluorescencyjnej, z rekwizytami i aktywnymi dekoracjami, w promieniach ultrafioletowych, wprowadzą nas w barwną podróż do świata wyobraźni w spektaklu teatralnym pt. ,,W pracowni Ambrożego Kleksa”.
O szczegółach i terminach spotkań będziemy informować na bieżąco.