Strona Główna PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Kwiecień 2020

PASOWANIE NA CZYTELNIKA PDF Drukuj Email

1 250     W czwartek, 5 marca br. w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyło się pasowanie na czytelnika. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z „Zerówki” z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
    Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak dzieci złożyli przyrzeczenie odgadywali także bajkowe zagadki, rozwiązywali krzyżówkę i wykonywali zadania, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania Agnieszki Stelmaszyk pt.: „Zbawcy książek”. Po wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a Pan Dyrektor Marek Adamski dokonał pasowania i wręczył każdemu małemu czytelnikowi kartę biblioteczną. Na zakończenie zajęć, dzieci już jako pełnoprawni czytelnicy Grodziskiej Biblioteki Publicznej wybrali i wypożyczyli sobie do domu swoją pierwszą książkę z biblioteki.