Strona Główna WKRÓTCE OTWARCIE BIBLIOTEKI

WKRÓTCE OTWARCIE BIBLIOTEKI PDF Drukuj Email
otw 1 450

Szanowni Czytelnicy,

Od środy 6 maja wznawiamy działalność Grodziskiej Biblioteki Publicznej, niestety na pewien czas ograniczoną wyłącznie do zwrotu i wypożyczania zbiorów.
Czytelnia, ksero, kawiarenka internetowa, Ośrodek Wiedzy Regionalnej będą nadal nieczynne. Nie będziemy też organizować żadnych działań kulturalnych i edukacyjnych. O otwarciu Filii w Ptaszkowie i Kąkolewie poinformujemy.
Biblioteka Główna oraz Filia na os. Wojska Polskiego czynne będą:  poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 9.00 – 13.00, środa 11.00 - 13.00. W soboty biblkioteka będzie nieczynna. Przerwa w godz. 13.00 - 14.00

Ze względu na Państwa i nasze bezpieczeństwo obowiązywać będą następujące zasady korzystania z biblioteki:

1. Preferowane będą wypożyczenia po uprzednim złożeniu ZAMÓWIENIA. (Ze względu na liczne pytania ze strony czytelników, informujemy, że można też korzystać ze zbiorów bez uprzedniego zamawiania)

Książki zamawiać można:
a/ poprzez katalog on-line na stronie www.biblioteka.gro.pl
b/ telefonicznie lub mailowo z podaniem nr czytelnika (znajduje się na karcie)
- wypożyczalnia dla dorosłych tel. 612271286 mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
- Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży tel. 612271288 mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
- Filia os. Wojska Polskiego tel. 614445676 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

2. Zamówione książki należy odebrać w przeciągu 3 dni roboczych. Po upływie terminu rezerwacja zostanie anulowana.

3. Zwroty książek odbywać się będą w wydzielonym miejscu biblioteki z zachowaniem ogólnie wymaganych zasad bezpieczeństwa (maseczki, rękawiczki)

4. Wypożyczenia odbywać się będą bez wolnego dostępu do półek w wydzielonym miejscu biblioteki z zachowaniem ogólnie wymaganych zasad bezpieczeństwa (maseczki, rękawiczki)

5. Przy stanowisku może znajdować się jedna osoba

6. Obowiązuje limit wypożyczeń – 5 egzemplarzy / czytelnika

7. Zwracane książki podlegają 14 dniowej kwarantannie i nie będą w tym czasie wypożyczane.

8. Zabrania się samodzielnego dezynfekowania książek preparatami zawierającymi alkohol i detergenty. Za zniszczone wskutek takich zabiegów książki pobierane będą opłaty regulaminowe.