Strona Główna Rozszerzona rzeczywistość: TEK. Nowoczesny jaskiniowiec

Rozszerzona rzeczywistość: TEK. Nowoczesny jaskiniowiec PDF Drukuj Email

1 250Książka „TEK. Nowoczesny jaskiniowiec” wyglądem nawiązuje do IPada i sprytnie odwołuje się do doświadczeń użytkowania urządzeń mobilnych. To zabawny sposób mówienia o znaczeniu wyłączenia otaczających nas urządzeń i cieszenia się urokami pięknego świata dookoła. TEK przypomina, że powinniśmy cieszyć się życiem bez stałego przywiązania do ekranów.

We wtorek, 29 września br. chyba po raz pierwszy wszyscy uczestnicy warsztatów z rozszerzonej rzeczywistości z wielką chęcią zastosowali się do polecenia POKOLORUJ. Stało się tak dzięki niezwykłej aplikacji Quiver, która „ożywiała” ilustracje dzieci.

Quiver to sztandarowa aplikacja wykorzystująca technologię rozszerzonej rzeczywistości wydana przez QuiverVision. Na stronie internetowej http://www.quivervision.com/ znajdują się kolorowanki, które po pobraniu na dysk komputera można wydrukować, a następnie pokolorować według uznania. Gotowy obrazek należy zeskanować przy użyciu aplikacji mobilnej Quiver, która jest dostępna do pobrania zarówno na smartfony, jak i na tablety. Po zeskanowaniu obrazka, zobaczymy na ekranie urządzenia mobilnego jego cyfrową wersję, która stanowi połączenie świata realnego z nałożoną na niego, generowaną w czasie rzeczywistym, grafiką 3D.

Efekt 3D to nie wszystko – dzieci mogły wejść w interakcję z pokolorowanym obrazkiem, dotykając ekranu tabletu.

Uczestnicy mieli do czynienia m. in. z wybuchającym wulkanem oraz strzelającym gole dinozaurem. Zobaczcie sami! Dzieci były pełne zachwytu!