Strona Główna Linki

POWSTAŁ DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI - ZAPRASZAMY PDF Drukuj Email

dkk_1_25020 października w Czytelni Biblioteki odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Kluby tworzą czytelnicy w różnym wieku, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek. DKK działają w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki pn. TU CZYTAMY!, który promuje czytelnictwo. DKK stanowią grupy czytelnicze, działające przy bibliotekach. Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, dyskutują o wybranej książce, którą przeczytali wcześniej, wspólnie tworzą recenzje omawianej pozycji. Dyskusyjne Kluby działają w Wielkopolsce od kwietnia 2007 a grodziski jest dziewiętnastym powstałym przy bibliotece publicznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Na wtorkowym spotkaniu dyskutowano o książce Krzysztofa Vargi - Gulasz z turtula. To swoisty esej historyczny w którym autor przedstawia polskiemu czytelnikowi relacje podróżnika, książkę kucharską, rozprawę kulturoznawcza o kraju swojego ojca .Swoje wspomnienia porównuje z zapachami i smakami węgierskiej kuchni - ostrej , ciężko strawnej a przez to bardzo wyrazistej. Na pewno nie jest to łatwa lektura ale mająca w sobie coś takiego co zmusza do refleksji i przemyśleń. W taki sposób została odebrana przez naszych klubowiczów.

dkk_480

dkk__2_480