Strona Główna Archiwum Archiwum z 2016r. NAMIBIA I BOTSWANA - GÓRY, PRZYRODA, PRZESTRZEŃ

NAMIBIA I BOTSWANA - GÓRY, PRZYRODA, PRZESTRZEŃ PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski
Czwartek, 01. Grudzień 2016 09:46

Za nami kolejna, bardzo interesująca podróż do Namibii i Botswany, w którą zabrał nas wielki entuzjasta i miłośnik Afryki oraz autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu - Robert Gondek.
W dniu 29 listopada w czytelni Grodziskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z Robertem Gondkiem. Podróżnik przedstawił zarówno zabawne, wzruszające jak i niebezpieczne historie związane ze swoją wyprawa do Namibii i Botswany.

Barwną opowieść urozmaiciła prezentacja multimedialna i zdjęcia wykonane podczas podróży. Wyprawa do Namibii i Botswany była szóstą z rzędu podróżą zrealizowaną w ramach projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki". Głównym celem było wejście na najwyższe góry obu państw. Udało się. Zdobył Königstein w Namibii (około 2 606 m n.p.m.) i Otse Hill w Botswanie (1491 m n.p.m.). Jednak to nie tylko góry spowodowały, że w Namibii był po raz drugi. Pierwszy raz Namibię odwiedził w 2009 roku. Trafił tam z RPA, wkrótce po przebiegnięciu 56 - kilometrowego Two Oceans Utramaraton w Kapsztadzie. Namibia to cisza, spokój, niezamieszkałe tereny, setki kilometrów szutrów, ciągnących się z dala od miast, wiosek, ludzi i zasięgu telefonów. To ocean, pustynia, wąwozy, góry, rozgwieżdżone niebo, falujące na wietrze trawy i krajobrazy, których nie zapomina się do końca życia. Do Botswany pojechał fotografować zwierzęta w delcie Okavango. Z lądu, wody i powietrza. Bawoły, słonie, hipopotamy, stada antylop, żyraf, ale przede wszystkim przepiękne kolorowe ptaki. Fotografował je podczas podróży samochodem przez rezerwat Moremi. Robił zdjęcia podczas spływu mokoro. Po spotkaniu można było zadawać pytania i kupić pamiątki związane z podróżami naszego gościa.