Strona Główna SPOTKANIE Z MAGDALENĄ ZARĘBSKĄ

SPOTKANIE Z MAGDALENĄ ZARĘBSKĄ PDF Drukuj Email

W środę, 1 marca w Czytelni Biblioteki miało miejsce spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim. Magdalena Zarębska to autorka popularnych książek dla dzieci i młodzieży. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Mieszka we Wrocławiu. Ciągle w ruchu - albo zajęta pisaniem kolejnej książki, albo pochłonięta zabawą z dziećmi na spotkaniu autorskim. Odpoczywa         w siodle, jeżdżąc konno po dolnośląskich lasach. Autorka poprowadziła spotkanie      w formie warsztatów połączonych z pokazem multimedialnym. Opowiadała o koniach i kucach szetlandzkich. Pokazywała  piękne zdjęcia, tłumaczyła, jak rozpoznać  ich zachowanie - w jaki sposób poznać, czy są  złe, zasmucone, czy nastawione przyjaźnie. Czytając fragmenty niektórych ze swoich książek  zachęcała dzieci do jak najczęstszego sięgania po książkę. Podkreślała nieoceniony wpływ czytania na kształtowanie i rozwój wyobraźni, która jest niezbędna na każdym etapie życia. Autorka zaproponowała ciekawe zabawy, między innymi: Kareta, Wyścigi konne, Poznaj co to jest ...,  w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły i świetnie się bawiły. Pod koniec spotkania uczniowie zadawali wiele pytań.