Strona Główna BAJKOWE PORANKI

BAJKOWE PORANKI PDF Drukuj Email

1 250Za nami kolejne miesiące zajęć z cyklu Bajkowe Poranki. W trakcie  pierwszych styczniowych zajęć wykonaliśmy zegar służący do odmierzania czasu. Następne spotkania - z racji pory roku, oscylowały wokół tematyki zimowej. Poznawaliśmy więc ptaki, które u nas zimują, czytaliśmy wiersze i opowiadania o głodnych wróbelkach, sikorkach, gilach, a także - by zapamiętać czym się żywią - wykonaliśmy dla nich papierowy karmnik, w którym umieściliśmy ziarenka kaszy.  Z zimą kojarzy się również pejzaż i mieszkańcy dalekiej północy, które obejrzeliśmy w książce. Na pamiątkę zostały nam własnoręcznie wykonane  prace z uśmiechniętymi Eskimosami.  Każde spotkanie z cyklu Bajkowe Poranki to okazja do wspólnej zabawy dającej dużo radości i rozwijającej umiejętności maluchów.