Strona Główna Z INTERNETEM ZA PAN BRAT...

Z INTERNETEM ZA PAN BRAT... PDF Drukuj Email

1 250Jaka jest historia powstania internetu ? Jak świadomie z niego korzystać ? Dlaczego internet jest dla nas atrakcyjny ? Jakie czynności życia codziennego możemy wykonywać w internecie ? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi w czasie zajęć warsztatowych zorganizowanych w środę 15 marca w Filii Biblioteki na OWP. W warsztatach uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Słocinie. Zajęcia prowadzone przez bibliotekarki miały za zadanie uświadomić dzieciom  potrzebę świadomego korzystania z dobrodziejstw internetu, ale także wskazać atrakcyjność działań bez jego udziału. Dzieci umieszczały na karcie pracy wybrane czynności wykonywane w internecie, wykonywane poza internetem, oraz takie, które można wykonywać zarówno przez komputer, jak i w realu.  Okazało się, że w polu "poza internetem" i polu wspólnym,  działań było więcej niż w polu " internet". Przyjemności związanej z jazdą na rolkach, rowerze, zabawy z misiem internet nie zastąpi. W następnym ćwiczeniu wykazaliśmy jakie jeszcze inne sprawy, informacje można znaleźć w internecie lub wykonać za jego pomocą. Internet daje dużo możliwości, ale wymaga przestrzegania pewnych zasad, dotyczy to przede wszystkim nawiązywania kontaktu z nieznajomymi. Na zakończenie bibliotekarki rozdały dzieciom adresy kilku edukacyjnych stron internetowych.