Strona Główna TYDZIEŃ BIBLIOTEK - XIV EDYCJA: BIBLIOTEKA, OCZYWIŚCIE!

TYDZIEŃ BIBLIOTEK - XIV EDYCJA: BIBLIOTEKA, OCZYWIŚCIE! PDF Drukuj Email

1 250 poprGrodziska Biblioteka Publiczna zaprasza do wzięcia udziału w obchodach XIV edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który odbędzie się w dniach 8-15 maja 2017 r. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek  brzmi "Biblioteka. Oczywiście!".

Program:

9 maja,  godz. 11.00
PARA buch FRAZY w ruch - spektakl Teatru Małe Mi. ( sala CK Rondo)
Niezwykła opowieść o dzieciństwie Julka Tuwima. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od lat 2 do 102!. Motywem przewodnim przedstawienia jest dzieciństwo Tuwima Julka, który jako niesforny malec zabawia się w chemika, strażaka, magika, hodowcę jaszczurek, rusza w podróż do Ameryki a "leżąc na łące marzy, że wierszyk o słoniu wysmaży". Wspólna podróż w świat dzieciństwa Tuwima Julka i parafrazy jego wierszy, sprawiają dużo frajdy oraz pobudzają wyobraźnię zarówno najmłodszych jak i starszych widzów.

9 maja,  godz. 17.00
MATUSZKA ROSIJA - pierwszy żywioł - spotkanie z Romanem Pankiewiczem, podróżnikiem i autorem książek.

11 maja, godz. 17.00
CZESŁAW NIEMEN ZNANY I NIE - spotkanie z Janem Edwardem Czachorem, Prezesem Stowarzyszenia Pamięci Czesława Niemena. Multimedialny wykład słowno muzyczny o znanych i nieznanych faktach z życia i twórczości artysty.

16 maja, godz. 17.00
SPOTKANIE Z MAGDALENĄ LUDWICZAK - autorką popularnych powieści obyczajowych (Czytelnia)

8-15 maja
WOKÓŁ MIASTA - wystawa prac plastycznych dzieci wykonanych podczas warsztatów plastyczno literackich przeprowadzonych przez Wojciecha Kołyszko i Jowankę Tomaszewską. (Galeria Biblioteki).

6 450 popr