Strona Główna MINISTERIALNE PIENIĄDZE NA PROJEKT GRODZISKIEJ BIBLIOTEKI

Sierpień 2017

MINISTERIALNE PIENIĄDZE NA PROJEKT GRODZISKIEJ BIBLIOTEKI PDF Drukuj Email

1 250 popr

Miło nam poinformować Państwa, że złożony przez Grodziską Bibliotekę Publiczną wniosek w ramach programu "Partnerstwo dla książki" na zadanie p t. KRYMINALNA BITWA POKOLEŃ został rozpatrzony pozytywnie i otrzymał ostateczna akceptację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Będzie to cykl wydarzeń kulturalno - czytelniczych dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zorganizowany przy współpracy z lokalnymi partnerami, pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. Rozpocznie się 21 września, a zakończy 30 grudnia 2017 r.
Zadanie obejmować będzie cykl spotkań, poświęconych literaturze kryminalnej z różnych epok, podczas których dyskutować będziemy na temat czytanych książek oraz prezentować twórczość autorów dawnych i współczesnych powieści kryminalnych. W ramach projektu odbędą się także spotkania z autorami powieści kryminalnych m in. Krzysztofem Koziołkiem, Olgą Rudnicką oraz Ryszardem Ćwirlejem. Zaplanowano także "Turniej detektywistyczny" z udziałem Dariusza Rekosza oraz Bronisława Cieślaka.
Interesującym punktem programu będzie z całą pewnością spotkanie z technikami kryminalistyki  p t. "Fikcja a rzeczywistość", na którym uczestnicy spotkania odkryją tajniki metod śledczych i skonfrontują je z literacką fikcją.
Wszystkim wydarzeniom towarzyszyć będzie wystawa książek p t." Anatomia zbrodni literackiej".
Szczegółowy program już wkrótce.

1 450 popr