Strona Główna WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH OLGI WAWRZYNIAK

WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH OLGI WAWRZYNIAK PDF Drukuj Email

1 250Od piątku 25 sierpnia br. w Galerii Młodych Grodziskiej Biblioteki Publicznej można oglądać wystawę prac plastycznych Olgi Wawrzyniak, grodziszczanki, absolwentki Liceum Ogólnokształcącego w Grodzisku Wielkopolskim. Galeria Młodych Grodziskiej Biblioteki Publicznej powstała z myślą o tych wszystkich, którzy zajmują się jakąkolwiek działalnością artystyczną i chcieliby zaprezentować ją szerszej publiczności. Głównym celem projektu jest rozwijanie zdolności artystycznych dzieci i młodzieży, który będzie realizowany poprzez działalność wystawienniczą i inne formy edukacji n p. organizowanie spotkań, pokazów, konkursów, warsztatów.
Olga Wawrzyniak jest absolwentką grodziskiego Liceum Ogólnokształcącego. W wieku sześciu lat zaczęła uczęszczać na kółko plastyczne w tutejszym CK-Rondo. Pierwsze kroki w dziedzinie rysunku i malarstwa stawiała pod okiem Pana Tadeusza Tomaszewskiego, później Pani Katarzyny Tomaszewskiej. Aktualnie przez świat sztuki prowadzi ją Pan Mariusz Korbański, który dzięki swojej kreatywności niejeden raz pomógł przełamać jej to, co wydawać by się mogło granicą możliwości.  O swojej drobnej twórczości mówi: Lubię przedstawiać w niej przede wszystkim naturę, zwierzęta..., ale zdarza się też i architektura. Najlepiej czuję się z ołówkiem w ręku, dlatego też przeważa u mnie szkic i grafika.  Czasem próbuję też swoich sił z akrylami i suchymi pastelami. Z natury jestem humanistką o artystycznej duszy. Można powiedzieć, że rysuję od dziecka.