Strona Główna Archiwum Archiwum z 2008r. ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Sierpień 2019

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA PDF Drukuj Email

Z okazji przypadającego 25 listopada Światowego Dnia Pluszowego Misia odbyło się szereg dzien_misia_005_oddzial_225.jpgspotkań z dziećmi. W poniedziałek 24 listopada w Filii na os. Wojska Polskiego gościliśmy starszaki z Przedszkola Osiedlowego. We wtorek na spotkanie z bajkowymi misiami przybyły dwie grupy sześciolatków z Przedszkola im. Krasnala Hałabały. W środę Filię Biblioteki odwiedziły dzieci z prywatnego Przedszkola Wiercipięta oraz 4-5 latki z Przedszkola Osiedlowego.  W Filii publiczno - szkolnej w Ptaszkowie odbyło się spotkanie z 5 - 6 latkami. Oddział dla dzieci przy ul. Kolejowej gościł dzieci z Przedszkola Krasnala Hałabały i Kobylnik.

Dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia, wysłuchały fragmentów książek o misiach, zarówno autorów angielskich (A.A. Milne, Michael Bond), jak i naszego dobrze wszystkim znanego misia Uszatka autorstwa Czesława Janczarskiego. Dużo czasu poświęcono tym razem misiowi Paddingtonowi, który obchodzi w tym roku swe pięćdziesiąte urodziny. Był też czas na zabawę z misiami, które dzieci przyniosły ze sobą, tańce w rytm hip-hopowej piosenki o Misiu Uszatku, miodową sztafetę do Kubusia Puchatka. Dzieci bardzo lubią takie wesołe spotkania z książeczką dziecięcą, daje im to niebanalny kontakt z literaturą.

dzien_misia_009odzdial_450.jpg

dzien_misia_015ptaszkowo_1_450.jpg