Strona Główna I TY MOŻESZ ZOSTAĆ DETEKTYWEM

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ DETEKTYWEM PDF Drukuj Email

Filia na Osiedlu Wojska Polskiego przeprowadziła cykl zajęć bibliotecznych dla dzieci sześcio i siedmioletnich. Zajęcia przeprowadzono na podstawie ksiązki "Tajemnica Biblioteki" - jednej z bestsellerowego cyklu książek "Biuro detektywistyczne Lassego  i Mai".  Dzieci  z  zainteresowaniem wysłuchały treści książeczki, aktywnie uczestnicząc w śledztwie mającym wyjaśnić tajemnicę zaginięcia trzech szczególnie cennych książek. Wszyscy uczestnicy zajęć udowodnili, że mają predyspozycje do tego, by być detektywem, niektórym nawet udało się trafnie wytypować złoczyńcę. Czytanie książki wzbogaciliśmy w treści związane z funkcjonowaniem Biblioteki.  Zabawa  w detektywów przypadła dzieciom do gustu, co zaowocowało zwiększonymi wypożyczeniami książek o tej tematyce. W zajęciach, które Filia Biblioteki realizowała we wrześniu, październiku i w listopadzie udział wzięły grupy sześciolatków z okolicznych przedszkoli (Chatka Puchatka, Wiercipięta ), klasa pierwsza ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słocinie.