Strona Główna Archiwum Archiwum z 2011r.

Kalendarz

Marzec 2021
N P Wt Śr Cz Pi S
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

N E W S L E T T E R


Dyskusyjny Klub Książki

Program Rozwoju Bibliotek

Bajkowe porankiTu Migamy

Cała Polska Czyta Dzieciom

Odkryj Wielkopolskę

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Aktualności - 2011
MIKOŁAJ Z WIZYTĄ U BŁYSKOTLIWYCH MALUCHÓW PDF Drukuj Email

b_1_350W czwartek 15 grudnia odbyły się ostatnie w tym roku zajęcia z cyklu "Błyskotliwy Maluch". Dzieci, jak zwykle dobrze się bawiły uczestnicząc we wspólnej zabawie oraz uczyły się piosenek o choince i Mikołaju. Wykonywały witrażyki z bibuły oraz ozdabiały wcześniej pomalowaną  farbami choinkę. Wiele radości przyniosło maluchom ubieranie choinki w samodzielnie wykonany kolorowy łańcuch. Nie mogło również zabraknąć niespodzianki, jaką była wizyta Mikołaja. Po zaśpiewaniu kilku piosenek dzieci otrzymały słodkie upominki. Tylko nieliczne maluchy odważyły się na samodzielny kontakt z Mikołajem, jednak wszyscy cieszyli się z otrzymanych prezentów i pozowali do wspólnej fotografii.

Więcej…
 
W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA PDF Drukuj Email

od_1_250W ramach cyklu "Poranki w Krainie Bajek" Oddział dla Dzieci odwiedziły dzieci z Filii Przedszkola Gminnego w Słocinie oraz "Motylki", "Liski", "Mrówki" i "Wróbelki" z Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wlkp. Tematem przedświątecznych zajęć były tradycje bożonarodzeniowe. Przedszkolaki opowiadały, w jaki sposób przygotowują się do świąt i jakie zwyczaje pielęgnuje się w ich domach. Wspólnie ustaliliśmy również wigilijne menu oraz zaśpiewaliśmy kilka kolęd. Dzieci zapoznały się z legendą o choince oraz świetnie bawiły się naśladując ruchy postaci z opowieści o pewnym dziadku. Próbowaliśmy również rozstrzygnąć spór, kto przynosi dzieciom prezenty pod choinkę: Święty Mikołaj czy Gwiazdor. Dzieci rysowały swój wymarzony prezent tworząc wspólny list do Mikołaja, a także dowiedziały się, jaką niespodziankę przygotował Janek w opowiadaniu "Podarunek dla Mikołaja".

Więcej…
 
GRUDNIOWE SPOTKANIE DKK PDF Drukuj Email

1_250W czwartek 15 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym podsumowaliśmy kolejny rok naszej działalności. A był to wyjątkowo intensywny rok. Oprócz co miesięcznych tradycyjnych spotkań uczestniczyliśmy w warsztatach miłoszowskich prowadzonych przez prof. Piotra Śliwińskiego z UAM w Poznaniu. Dzięki współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych obejrzeliśmy montaż słowno - muzyczny  "Szymborska Polska Noblistka" a we wrześniu odbyła się wycieczka do Kórnika. Klub liczy obecnie 20 osób i jest jednym z największych w województwie.

Więcej…
 
WYSTAWA ŚWIĄTECZNYCH STOŁÓW PDF Drukuj Email

250W Czytelni Biblioteki można oglądać przygotowaną przez uczennice Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych ZSP w Grodzisku Wlkp. wystawę świątecznych stołów. Przedstawione przez młodzież propozycje dekoracji świątecznych stołów zachwycają pięknymi barwami, a jednocześnie urzekają prostotą i łatwym sposobem wykonania. Są też inspiracją do tego aby samodzielnie zaaranżować u siebie w domu coś podobnego. Łatwo dostępne materiały można wykorzystać przygotowując stół wigilijny czy sylwestrowy.
Wystawę można oglądać do 31 grudnia, w godzinach pracy Biblioteki.

Więcej…
 
ŚWIĄTECZNE BAJKOWE PORANKI PDF Drukuj Email

IMG_1702_250Ostatnie w tym roku Bajkowe Poranki, które odbyły się we wtorek 13 grudnia przebiegały w świątecznej atmosferze.  Bibliotekarka przeczytała dwa krótkie teksty: "List do Świętego Mikołaja" i wiersz Artura Oppmana "Choinka". Dzieci zapoznały się ze zwyczajami świątecznymi w różnych krajach. Na choince tradycyjnie nie może zabraknąć bombek. U nas pojawiła się choinka z tektury, ale bombki jakiś złośliwy chochlik rozrzucił. Trzeba było je odszukać, a następnie nakleić. Maluchy świetnie się z tym zadaniem uporały. Chętnie też kolorowały portret św. Mikołaja, który odwdzięczył się upominkami.

Następne spotkanie z cyklu Bajkowe Poranki odbędzie się we wtorek 10 stycznia  o godz.10.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie zapisane dzieci wraz z opiekunami.

Więcej…
 
MIKOŁAJKOWE TRADYCJE PDF Drukuj Email

hal_1_250W środę 7 grudnia Oddział dla Dzieci odwiedziły "Biedronki" z Przedszkola im. Krasnala Hałabały. Tematem spotkania były "Mikołajkowe tradycje". Dzieci swobodnie wypowiadały się na temat tego, co wiedzą o Mikołaju. Pochwaliły się również, jakie prezenty dostały 6 grudnia. Przedszkolaki zapoznały się z legendą o Świętym Mikołaju oraz wysłuchały wierszyków, których bohaterem jest Mikołaj. Dzieci doskonale wiedziały, jaki strój nosi Mikołaj i bez problemów poradziły sobie z zagadką obrazkową, a spośród przedstawionych obrazków - wskazały jego pojazd. Chętnie też wzięły udział w zabawie ruchowej "Mikołaj wybiera się w podróż". Po podsumowaniu wiadomości, każdy przedszkolak wykonał swojego Mikołaja i w nagrodę otrzymał słodki upominek.

Więcej…
 
KONKURS RECYTATORSKI "MIŁOSZ 2011" PDF Drukuj Email

mil_1_250    W poniedziałek 5 grudnia w Czytelni Biblioteki odbył się powiatowy Konkurs recytatorski  "Miłosz 2011"  Do konkurs przystąpiło 13 uczniów z Gimnazjum w Grodzisku Wlkp, Ptaszkowie, Rakoniewicach, Wielichowie i Granowie.  Młodzież przedstawiła własne interpretacje utworów Czesława Miłosza. Dominowały utwory poetyckie, jednak czworo uczestników zdecydowało się na przedstawienie tekstów prozatorskich. Komisja konkursowa w składzie: Przewodniczący - Łukasz Kucharzewski - aktor Lubuskiego Teatru im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, Magda Żurawska - instruktor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, Hanna Mańkowska - nauczycielka języka polskiego w LO w grodzisku Wlkp., Marek Adamski - dyrektor Biblioteki, po wysłuchaniu wszystkich uczestników dokonała oceny i przyznała następujące nagrody:
I   Nagroda -  Klaudia Gwardzik (Gimnazjum w Rakoniewicach)
II  Nagroda  - nie przyznano
III Nagroda -   Justyna Pawlak (Gimnazjum w Ptaszkowie), Łukasz Pięta (Gimnazjum w Grodzisk Wielkopolskim.) Komisja przyznała trzy wyróżnienia, które otrzymali: Szymon Kalemba (Rakoniewice), Ewa Majcherek (Grodzisk Wlkp) oraz Martyna Mueller (Ptaszkowo).
W konkursie udział wzięli: Zuzanna Napierała ( Granowo), Joanna Jankowiak, Hanna Machnicka (Wielichowo), Ewa Majcherek, Aleksandra Pawłowicz, Daniela Grys, Łukasz Pięta (Grodzisk Wlkp.), Martyna Mueller, Justyna Pawlak, Joanna Nowaczyk, Patrycja Szymanowska ( Ptaszkowo), Klaudia Twardzik. Szymon Kalemba ( Rakoniewice)                                                 

Więcej…
 
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W FILII OWP. PDF Drukuj Email

mis_owp_1_250Pluszowy miś - przyjaciel wszystkich dzieci, małych i dużych - doczekał się swojego święta. 25 Listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Filia Biblioteki na Osiedlu Wojska Polskiego przygotowała cykl zajęć dla przedszkolaków, podczas których dzieci poznały krótką historię misiów- bohaterów książek dla najmłodszych: Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona i naszego rodaka - Misia Uszatka. Niewątpliwą atrakcją tych spotkań była wizyta Kubusia Puchatka i możliwość zrobienia sobie z nim zdjęcia. W środę bibliotekarka udała się z wizytą do Przedszkola Gminnego, na zaproszenie grup: Jeżyki i Sarenki, gdzie również omówiono ten temat. Zajęcia zakończyły się wspólną zabawą i małym słodkim "co nieco" od Kubusia Puchatka. W czwartek Filię odwiedziły dzieci z Filii Przedszkola w Słocinie, wraz z nauczycielkami. W piątek 25 listopada do biblioteki na OWP przybyły przedszkolaki z dwu grup Prywatnego Przedszkola Wiercipięta, oraz "Pszczółki" i "Żabki" z Filii Osiedlowej Przedszkola Gminnego.

Więcej…
 
DZIEŃ MISIA W PTASZKOWIE PDF Drukuj Email

mp_1_250W dniach 24 i 25 listopada w Bibliotece Publiczno - Szkolnej w Ptaszkowie obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przybyłe na spotkanie dzieci z klas 0 - 2 witał Kubuś Puchatek na co dzień mieszkający w bibliotece.  Przy zabawach, konkursach, śpiewaniu piosenek o misiach wszyscy dobrze się bawili. Dzieci przyniosły na spotkanie swoje ulubione maskotki - przytulaniki  - Pluszowe Misie. Na koniec spotkania dzieci wypożyczały książki o przygodach Kubusia Puchatka, Misia Uszatka oraz Paddingtona.
Miś Kubuś częstował dzieci słodką niespodzianką, zapraszając na spotkanie za rok.

Więcej…
 
MALUCHY OBCHODZIŁY ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA PDF Drukuj Email

bmm_1_250W czwartek 24 listopada odbyły się kolejne zajęcia Błyskotliwego Malucha. Tym razem uczestniczyły w nich dwie grupy maluchów, aby wspólnie bawić się i świętować urodziny Pluszowego Misia. Atrakcją spotkania było przedstawienie, w którym główną rolę odegrał Miś. Wykonawcami byli uczniowie Szkole Podstawowej nr 1 należący do szkolnego Koła Teatralnego, którego opiekunem jest pani Agnieszka Picheta. Występ wprowadził wszystkie dzieci w wyśmienity nastrój. Następnie maluchy z obu grup miały okazję poznać się podczas wspólnych zabaw i tańców. Był także czas na wykonanie misia z kolorowych kółek różnych rozmiarów. Na zakończenie urodzinowego przyjęcia dzieci otrzymały słodki upominek.

Więcej…
 
(TY) DZIEŃ MISIA W ODDZIALE DLA DZIECI PDF Drukuj Email

tdm_1_250W piątek 25 listopada przypadał Światowy Dzień Pluszowego Misia. Obchody tego święta w Oddziale dla Dzieci trwały cały tydzień. Głównym celem cyklu spotkań było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, przyrodniczych, artystycznych, jak również kształtowanie poczucia szacunku dla zabawek i książek Bibliotekę, która zmieniła się w Krainę Pluszowego Misia, odwiedziły  "Mrówki", "Wróbelki", "Biedronki", "Jaskółki", "Sowy", "Motylki" i "Liski" z Przedszkola im. Krasnala Hałabały, oraz uczniowie klasy I a Szkoły Podstawowej nr 1.  Dzieci poznały historię pluszowego misia i wysłuchały "Bajki o Zbysiu i jego pluszowym misiu". Chętnie opowiadały o swoich pluszakach i wykonywały "Misiowy masaż" oraz "Misiową gimnastykę". Zapoznały się także z książkami, których bohaterem jest miś - jedna z ulubionych postaci w literaturze dziecięcej. Następnie dzieci poznały historię Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona oraz Misia Uszatka. Miały również okazję skosztować przysmaku Kubusia Puchatka - pysznego miodku. W zabawie dydaktycznej "Wesoły miś" musiały uzupełnić sylwetkę misia brakującymi elementami. Przedszkolaki bawiły się w znaną wszystkim zabawę "Stary niedźwiedź" oraz śpiewały piosenki o misiach. Dzieci dowiedziały się również ciekawostek o niedźwiedziach: jak żyją i co lubią oraz kolorowały obrazki z "misiowymi" bohaterami w roli głównej. Pierwszoklasiści natomiast wykonywali misia przy wykorzystaniu techniki orgiami. Na zakończenie, każdy uczestnik urodzinowego przyjęcia otrzymał słodki upominek.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia123456789NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 9
statystyka

 

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności