Strona Główna Archiwum Archiwum z 2013r.

Kalendarz

Marzec 2021
N P Wt Śr Cz Pi S
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

N E W S L E T T E R


Dyskusyjny Klub Książki

Program Rozwoju Bibliotek

Bajkowe porankiTu Migamy

Cała Polska Czyta Dzieciom

Odkryj Wielkopolskę

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Aktualności - 2013r.
GRUDNIOWE BAJKOWE PORANKI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 24. Grudzień 2013 09:05

baj 1 250W grudniu dwukrotnie spotkaliśmy się z dziećmi i ich opiekunami w Filii Biblioteki na "Bajkowych Porankach". We wtorek 10 grudnia po przeczytaniu krótkiego opowiadania, pisaliśmy ( a właściwie rysowaliśmy) list do św. Mikołaja, by wiedział, o czym dzieci marzą. Po tygodniu przybył do nas z Laponii pieszo, bo śniegu niestety nie ma. Przyniósł maluchom niewielkie upominki, wysłuchał wierszyka, chwilę się z nami pobawił i wyruszył w dalszą drogę, wszak czekają na niego dzieci na całym świecie. Ale ta krótka wizyta świętego dała wszystkim wiele radości i uśmiechu. Rozstaliśmy się życząc sobie nawzajem wesołych świąt. Spotkamy się ponownie już w nowym roku, 14 stycznia.

Więcej…
 
KOLĘDNICY W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 19. Grudzień 2013 09:07

sp 1 250

We wtorek, 17 grudnia do Biblioteki zawitali kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim. Przebrani za Maryję, Józefa, Pasterzy, Anioły, Diabły i Króla Heroda odegrali tradycyjną scenkę Bożonarodzeniową. Wspólnie z pracownikami Biblioteki odśpiewali kolędy i złożyli świąteczne życzenia.
Składamy serdeczne podziękowania uczniom, ich nauczycielom i Dyrekcji szkoły za złożone życzenia i kontynuowanie Bożonarodzeniowych tradycji.

Więcej…
 
ŚW. MIKOŁAJ Z WIZYTĄ U BŁYSKOTLIWYCH MALUCHÓW PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Środa, 18. Grudzień 2013 12:35

mik 1 250Podobno pewien siwobrody Jegomość w czerwonej czapce z zaprzęgiem reniferów przybywa z dalekiej krainy i odwiedza wszystkie miejsca, gdzie przebywają grzeczne dzieci, aby obdarować je prezentami... Dlatego też nasze Błyskotliwe Maluchy miały pewność, że i do nich na pewno zawita, bo przecież były bardzo grzeczne w tym roku!! I tak też się stało... 17 grudnia br. dzieci nawoływały św. Mikołaja, zachęcając Go do odwiedzin. I nagle słychać wyczekiwany dźwięk dzwoneczków... Próg Oddziału dla dzieci przekroczył upragniony gość - Święty Mikołaj ! Każde dziecko z osobna podchodziło do Mikołaja, witało się i odbierało słodki upominek.

Więcej…
 
GRODZISK CAŁY OGLĄDA BAJKI Z HAŁABAŁY PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Środa, 18. Grudzień 2013 12:28

Bhał 1 250

We wtorek 17 grudnia br. dzieci z Przedszkola Gminnego, grupa "Jeże" przygotowały i przedstawiły spektakl pt. "O rybaku i złotej rybce". Przedstawienie odbyło się w ramach cyklu "Grodzisk cały ogląda bajki z Hałabały" przygotowanego wspólnie przez Przedszkole Gminne, Bibliotekę Publiczną i CK Rondo. Na widownię zawitały dzieci uczestniczące w zajęciach Błyskotliwego Malucha wraz z rodzicami oraz  prawie 100 dzieci z Przedszkola Gminnego. Na kolejne przedstawienie serdecznie zapraszamy już 21 stycznia 2014r.

Więcej…
 
GALERIA OŚRODKA WIEDZY REGIONALNEJ PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 29. Listopad 2013 12:20

DŻS 943 a1250We wtorkowym wydaniu Dzień Nowotomysko - Grodziski ( 26 listopad 2013, nr 275) pojawił się nowy cykl "Galeria Ośrodka Wiedzy Regionalnej" grodziskiej Biblioteki Publicznej. Co tydzień prezentowane będą fotografie będące w zbiorach biblioteki, dokumentujące życia społeczne miasta. Wiele z nich jest bardzo dokładnie opisanych. Są jednak takie, na których nie wiadomo kto jest i kiedy powstały. W takich przypadkach o pomoc prosić będziemy Państwa. Dziś na fotografii ul. Drzymały przypuszczalnie z lata 50. Stoją od prawej: Filcek Jadwiga, Bloch Maria. Kom jest trzecia osoba - tego nie wiadomo. (tekst. Głos Wielkopolski) 

Więcej…
 
JAN HYJEK - SPOTKANIE Z MŁODZIEŻĄ GIMNAZJUM PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 29. Listopad 2013 10:41

1 250

W czwartek 28 listopada w Czytelni  Biblioteki odbyło się spotkanie z miłośnikiem latania, wędrówek górskich, autorem opowiadań, aforyzmów, tekstów poetyckich, tekstów piosenek,  Janem Hyjkiem. Motywem przewodnim spotkania z młodzieżą gimnazjalną była odpowiedź na pytanie: "Jak stać się prawdziwym człowiekiem?". J. Hyjek uważa, że konieczne jest zachęcanie młodych ludzi do podjęcia próby stania się wartościowym człowiekiem, że trzeba zainspirować młodzież do rzeczy niełatwych, czyli do samorozwoju, samodyscypliny i  samowychowania. Podczas spotkania opowiadał o swoich licznych zainteresowaniach, o tym jak się narodziły i jak wyglądały ich początki. Prezentował swoje książki, utwory,  grał na gitarze i trąbce... stojąc w otwartym oknie sali. Jak powiedział : "Może to spotkanie (jak prezentowany młodzieży  spadochron umożliwiający bezpieczne lądowanie z wysokości), pomoże młodym ludziom dobrze przeżyć życie, bez błędów i niewłaściwych wyborów. Taki mam cel: przekazać słowo, które pomoże wytyczyć życiową drogę".

Więcej…
 
SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 29. Listopad 2013 08:29

1 p 250

W poniedziałek 25 listopada do filii biblioteki na os. Wojska Polskiego przyszły dzieci z Przedszkola Gminnego. W dniu święta wszystkich  misiów, które najbardziej ukochały sobie miód i dla miodu zrobią wszystko zaprosiliśmy do Biblioteki pszczelarza, Pana Jerzego Paciorkowskiego, który o pszczołach i miodzie wie wszystko. Gość opowiedział dzieciom o zwyczajach pszczół i pokazał wiele ciekawych rzeczy związanych z jego produkcją. Można było przymierzyć specjalny kapelusz pszczelarzy i podmuchać pszczelarską dmuchawą. Spotkanie było bardzo interesujące, obfitujące w wiele ciekawych informacji o zwyczajach pszczół. Możemy teraz podpowiedzieć Kubusiowi, jak zdobyć jego przysmak - małe co nieco - czyli miód.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
DZIEŃ MISIA W PTASZKOWIE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 26. Listopad 2013 12:52

1 250W piątek 22 i poniedziałek 25 listopada dzieci z klasy "0", I, II zaprosiły do Biblioteki w Ptaszkowie Pluszowe Misie. W trakcie zajęć poznały historię pluszowej zabawki. Z uwagą wysłuchały fragmentów czytanych książek o przygodach Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona, Misia Uszatka i ich przyjaciół. Przy muzyce i piosenkach brały udział w zabawach ruchowych - najwięcej entuzjazmu wśród dzieci nadal wzbudza zabawa "stary niedźwiedź mocno śpi". W konkursach wykazywały się dużą wiedzą i refleksem. Rysowały swoje misie, a wystawę powstałych prac można oglądać w bibliotece. Na koniec spotkań Kubuś Puchatek częstował dzieci pysznymi cukierkami.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 25. Listopad 2013 08:06

1 250W dniach 21 i 22 listopada Filia Biblioteki na Osiedlu Wojska Polskiego zorganizowała zajęcia dla dzieci z okazji przypadającego Światowego Dnia Pluszowego Misia. Bibliotekarki przygotowały niewielkie przedstawienie kukiełkowe pt. "Prywatka u Misia Uszatka", które przybliżyło dzieciom sylwetki trzech bohaterów książkowych: misia Uszatka, Kubusia Puchatka i misia Paddingtona. Druga część zajęć przebiegała pod znakiem zabawy i zagadek. Dużą atrakcją dla dzieci była wizyta "prawdziwego" Kubusia Puchatka. Można go było dotknąć, pogłaskać i pozować do wspólnej fotografii. Miś obdarował dzieci "małym co nieco" i wręczył ordery "Przyjaciel Misia". W czwartek 21 listopada w zajęciach wzięły udział dzieci z Filii Przedszkola Gminnego - "Słowiki" i "Szpaki", w piątek Bibliotekę odwiedziły dzieci z kl. I i II Szkoły Podstawowej w Słocinie.

Więcej…
 
OJCZYZNA WIDZIANA OCZAMI POKOLEŃ PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 22. Listopad 2013 12:11

1 250W Galerii Biblioteki przy ul. Kolejowej można oglądać wystawę prac uczestników pleneru malarskiego "Ojczyzna widziana oczami pokoleń" zorganizowanego przez Gminne Centrum Pomocy Środowiskowej "Promesa", w ramach projektu Fundacji Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej "Łączymy siły i pokolenia.

Wystawa czynna do 10 grudnia 2013 r.

Zapraszamy

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
SPOTKANIE KLUBU DKK PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 22. Listopad 2013 11:37

1 250 l

W czwartek 21 listopada w Czytelni Biblioteki odbyło się kolejne spotkanie grodziskiego DKK. Dyskutowano o książce tegorocznej laureatki Nagrody Nike - "Chmurdalia" Joanny Bator. Jest to pozbawiona dialogów wielowątkowa opowieść o pogmatwanych losach bohaterów , głównie kobiet, połączonych przez bardzo prozaiczny przedmiot jakim jest nocnik Napoleona . To magiczna opowieść dziejąca się na przestrzeni wielu lat i dwóch kontynentów. Joanna Bator z dużą lekkością porusza się w tym specyficznym świecie .  Czwartek to również czas kiedy odbywają się interaktywne spotkania z ciekawymi ludźmi w ramach projektu "Spotkania z pasjami" Tym razem gościem cyklu była pisarka, malarka Hanna Bakuła. Zarówno książka Joanny Bator jak spotkanie zyskały bardzo pochlebne recenzje uczestników.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
TURNIEJ LEAGUE OF LEGENDS PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 15. Listopad 2013 13:12

league

Młodzież z ZSP im. E. Kwiatkowskiego, Klub Fantastyki "Arda" oraz PiMG Biblioteka Publiczna w Grodzisku Wlkp. planują zorganizowanie amatorskiego turnieju League of Legends, który odbędzie się wiosną 2014 roku. Ze względów organizacyjnych musimy oszacować liczbę drużyn chcących wziąć udział w turnieju. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Aby zgłosić swoje uczestnictwo należy podać: imię i nazwisko zgłaszającego, nazwę drużyny, nicki osób w teamie, serwer na którym dana drużyna jest zarejestrowana.
Szczegóły na załączonym plakacie.
Zapraszamy

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
JESIENNE BAJKOWE PORANKI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 14. Listopad 2013 11:05

1 250Tradycyjnie już w drugi i czwarty wtorek każdego miesiąca w Filii Biblioteki na Osiedlu Wojska Polskiego odbywają się zajęcia z cyklu Bajkowe Poranki. W zajęciach bierze udział 10 dzieci wraz z opiekunami. Maluchy chętnie słuchają bajek i aktywnie uczestniczą we wspólnych zabawach. Nawiązują pierwsze kontakty z grupą rówieśników. Następne Bajkowe Poranki odbędą się we wtorek 26 listopada i będą okazją do świętowania Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada. Dzieci proszone są o przyjście z ulubionym misiem. Będzie jak zwykle wesoło i ciekawie.

Więcej…
 
ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Środa, 06. Listopad 2013 13:54

1 250

We wtorek 5 listopada Oddział dla dzieci zorganizował  Światowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia do Biblioteki zawitały dzieci z Przedszkola im. Krasnala Hałabały przebrane za Królewny Śnieżki, Roszpunki, Batmany, Spider- Many, Koty, Misie i wiele innych ulubionych bohaterów bajek. Na Przedszkolaków czekało nie mało atrakcji. Już na samym wejściu zostali przywitani przez Kubusia Puchatka i Koziołka Matołka, a także Myszkę Minnie, Kota w Butach, Złą Czarownicę, Babę Jagę , Fionę ze Shreka, w które to postaci wcieliły się Panie bibliotekarki. Podczas spotkania dzieci wysłuchały bajki pt. "Czerwony Kapturek", którą przeczytała z-ca Burmistrza Pani Honorata Kozłowska. Nasze Biblioteczne Bajkowe Postacie przeprowadzały z dziećmi liczne quizy i konkursy. Było m.in. odgadywanie tytułów bajek po wysłuchaniu fragmentów piosenek z dobranocek, rozpoznawanie postaci bajkowych za pomocą rekwizytów, kalambury. Wiele pozytywnych emocji dostarczyły również dzieciom konkurencje ruchowe, tj. "Turniej brykających jak Tygrysek", "Wyścig Czerwonego Kapturka z Wilkiem" czy też zabawa z elementem celowania "Co Czerwony Kapturek ma w koszyku?".  Pomiędzy konkursami wszystkie przedszkolaki uczestniczyły we wspólnej zabawie muzycznej oraz odwiedziły naszą Wróżkę Sylwię, która przepowiadała przyszłość. Oczywiście nie zabrakło słodkich upominków dla wszystkich uczestników zabawy. Takie dni  ukazują nam jak łatwo sprawić by na naszych twarzach pojawił się uśmiech, a szare dni  mogą mienić się tysiącami barw.

Więcej…
 
SPOTKANIE Z HANNĄ CYGLER PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Środa, 06. Listopad 2013 12:32

1 250W środę 13 listopada 2013r. w Czytelni Biblioteki odbyło się spotkanie z Hanna Cygler - pisarką, tłumaczką  z języka szwedzkiego i angielskiego, autorką kilkunastu bestsellerowych powieści będących doskonałą kombinacją powieści obyczajowej z powieścią historyczna i sensacyjną. Na spotkanie przybyły czytelniczki z działającego w Bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki oraz młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wlkp. Spotkanie było niepowtarzalną okazją zarówno do rozmowy o książkach Hanny Cygler, ale także o codziennym życiu rodzinnym. Autorka opowiadała od jakiej powieści zaczęła się jej przygoda z pisaniem i trudnych początkach kariery, a także skąd czerpie pomysły na nowe  powieści. Ciekawym wątkiem, który pojawił się podczas spotkania, była kwestia wierności realiom historycznym, dającym płaszczyznę do fabuły powieści. Pani Hanna Cygler jak sama powiedziała lubi historię, z której czerpie inspiracje tworząc opowieść do kolejnych książek. "Piszę dla przyjemności, a nie dla męki twórczej. Tak postanowiłam już przy mojej pierwszej powieści. Pomyślałam wtedy, że pragnę pisać książki, sprawiające również przyjemność moim czytelnikom. Powieści, które by się szybko czytało, niecierpliwie oczekując co dalej, a jednocześnie które by zbyt łatwo nie opuszczały pamięci czytelnika. Można je nazwać literaturą obyczajową, kobiecą, romansami czy czytadłami. To jest zupełnie nieważne. Ważne jest, by nie spać przez nie przez pół nocy..."
       Impreza odbyła się w ramach działającego przy bibliotece  Dyskusyjnego Klubu Książki (projekt realizowany przy udziale Instytutu Książki, Biblioteki British Council oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) i wsparciu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i CAK w Poznaniu

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
SANTIAGO DE COMPOSTELA - PIELGRZYMKA INNA NIŻ WSZYSTKIE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Środa, 06. Listopad 2013 12:28

1 250W czwartek 14 listopada o godz. 17.00 w Czytelni Biblioteki odbyło się spotkanie z cyklu "Na każdy temat" Gośćmi Biblioteki byli grodziszczanie Magdalena i Sławomir Nowaccy, którzy  zawodowo pracują jako informatycy ale odnaleźli swoja pasję w podróżowaniu i jeżdżeniu na rowerze. W 2011 r. przejechali trasę dookoła Polski, a w   b. r. udali się w pieszą pielgrzymkę drogą Św. Jakuba do Santiago de Compostela. W trakcie spotkania przedstawili kolejne etapy i miejsca odwiedzane w trakcie pieszej wędrówki. Swoją podróż rozpoczęli we Francji by po przejściu blisko 850 km dotrzeć do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w północno - zachodniej Hiszpanii. W katedrze tej, według przekonań pielgrzymów, znajduje się ciało św. Jakuba Większego Apostoła. Droga oznaczona jest muszlą św. Jakuba, która jest także symbolem pielgrzymów, i żółtymi strzałkami. Istniejąca od ponad tysiąca lat Droga św. Jakuba jest jednym z najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych, obok szlaków do Rzymu i Jerozolimy. Według legendy ciało św. Jakuba przewieziono łodzią do północnej Hiszpanii, a następnie pochowano w miejscu, w którym dziś znajduje się miasto Santiago de Compostela.

Relacja ze spotkania w TV Wielkopolska.

http://www.tvwielkopolska.pl/index.php/poznan-aktualosci/grodzisk-wlkp/10947-grodzisk-wlkp-850-km-w-podroy

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 5
statystyka

 

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności