Strona Główna Archiwum Archiwum z 2015r.

Kalendarz

Marzec 2021
N P Wt Śr Cz Pi S
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

N E W S L E T T E R


Dyskusyjny Klub Książki

Program Rozwoju Bibliotek

Bajkowe porankiTu Migamy

Cała Polska Czyta Dzieciom

Odkryj Wielkopolskę

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Aktualności - 2015r.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 18. Marzec 2016 13:24

1 250

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na niecodzienne spotkanie z baśnią organizowane z okazji przypadającego w kwietniu Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Dzień ten został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzony jest w dniu urodzin Andersena.
Sobota, 2 kwietnia 2016 r. godz. 16.00 sala widowiskowa CK Rondo.

Wstęp wolny.

Szczegóły na załączonym plakacie.


Przedstawienie teatralne "Syrenka Arielka".
Syrenka z okazji swoich urodzin może wypłynąć na powierzchnię oceanu i na własne oczy zobaczyć świat ludzi, o którym tyle słyszała z opowieści starszych sióstr. Arielka podczas swojej wyprawy poznaje księcia i od tej pory marzy, aby pozbyć się rybiego ogona i zamieszkać w świecie ludzi. Nie wie jednak, jak ma to zrobić i prosi o pomoc swojego przyjaciela Delfina - Edzia, który zawsze udziela jej dobrych rad. Czy wyprawa przyniesie Syrence szczęście? Ta bajka pokazuje, że warto marzyć - bo marzenia się spełniają.

Więcej…
 
SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 14. Grudzień 2015 13:48

1 250W czwartek 10 grudnia w czytelni Biblioteki odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, poświęcone powieści polskiej autorki Iwony Menzel  p t. "W poszukiwaniu zapachów snów". Jest to lekka dowcipnie opisana historia Polki mieszkającej na stałe w Niemczech. Marzeniem bohaterki jest posiadanie własnego konia. Gdy udaje jej się to marzenie zrealizować, klacz "Lukrecja" okazuje się wyjątkowo krnąbrnym wierzchowcem sprawiającym wiele problemów. Świątecznym akcentem spotkania były odwiedziny kolędników - uczniów Szkoły Podstawowej nr 1  im. Polskich Olimpijczyków wraz z nauczycielką Panią Dorotą Gruszecką,  którzy przedstawili jasełka złożyli uczestnikom spotkania świąteczne życzenia.

Więcej…
 
WARSZTATY ZDOBIENIA METODĄ QUILLINGU PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 04. Grudzień 2015 13:31

1 250W czwartek 3 grudnia  w Filii Biblioteki Publicznej na os. Wojska Polskiego odbyły się warsztaty zdobienia kartek świątecznych metodą guillingu, czyli techniki z rodzaju papieroplastyki zwanej  też papierowym filigranem. Metodą guillingu wykonuje się  ozdoby z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. Prowadzące zajęcia Panie, które od lat zajmują się papieroplastyką, przekazały uczestnikom wiele praktycznych rad. W warsztatach wzięło udział kilkanaście osób, dzieci i dorosłych. W rękach niedoświadczonych adeptów tej sztuki mozolnie powstawały piękne wzory. Każdy uczestnik wykonał przynajmniej jedną świąteczna kartkę.

Więcej…
 
WARSZTATY ZDOBIENIA METODĄ QUILLINGU PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 27. Listopad 2015 09:57

1 250Zapraszamy na warsztaty zdobienia kartek świątecznych metodą quillingu. Warsztaty odbędą się w czwartek, 3 grudnia o godz. 16.30 w Filii na os. Wojska Polskiego.

 

Quilling (ang. "nawijać na pióro lub rurkę"). Technika z rodzaju papieroplastyki (zwana też papierowym filigranem) służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. Przygotowane elementy najczęściej naklejane są na zdobioną powierzchnię tak, że powierzchnia paska papieru jest w stosunku do niej prostopadła. Rzadziej z elementów skleja się samodzielne kompozycje dekoracyjne. Technika wywodzi się prawdopodobnie z jubilerskiej techniki filigranu.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
AKCJA E - MOTYWACJA PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 27. Listopad 2015 09:24

1 250

W czwartek 3 grudnia o godzinie 11:00 odbędzie się ostatnie spotkanie z cuklu "Akcja e - motywacja",  którego temat to : ,,Nie nudzę się sobą". Gościem specjalnym webinarium będzie polska aktorka filmowa i teatralna Zofia Czerwińska. oraz Tomasz Kozłowski. Spotkanie odbędzie się w  Czytelni Biblioteki przy ul. Kolejowej 12.

Zofia Czerwińska:
Poznanianka, aktorka teatralna i filmowa. Charyzmatyczna i pełna energii. Słynie z niebanalnego poczucia humoru i dystansu do siebie. Zofia Nowosielska z kultowego serialu ,,Czterdziestolatek", Pani Balcerkowa ze słynnej serii ,,Alternatywy 4". Zagrała Irenkę w ,,Misiu", uczestniczkę wyprawy w ,,Rejsie" i gosposię Karpielów w ,,Poszukiwany-Poszukiwana". Wzięła udział w ponad 300 produkcjach filmowych i teatralnych. Miłośniczka zwierząt. Zwolenniczka nowych technologii aktywnie korzystająca z komputera i Internetu.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
ANDRZEJKI W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 27. Listopad 2015 09:03

1 250W środę, 25 listopada w Oddziale dla dzieci odbył się Andrzejkowy Balik Przebierańców. Był on adresowany do naszych najmłodszych czytelników, uczestniczących w cyklicznych zajęciach Błyskotliwy Maluch. O godzinie 10.00 Biblioteka wypełniła się przeróżnymi bohaterami znanych bajek. Były wróżki, królewny, rycerze, piraci i wiele innych bajkowych postaci. Dzieci bawiły się przy ulubionych przebojach. Poznały też tradycyjne andrzejkowe wróżby i zabawy. Był również czas na mały odpoczynek oraz słodki poczęstunek. Wszyscy bawili się znakomicie.

Więcej…
 
(TY)DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 26. Listopad 2015 13:38

1 250

Tradycyjne, po raz kolejny w Bibliotece obchodzono przypadający 25 listopada "Światowy Dzień Pluszowego Misia". Przez kilka dni w Oddziale dla dzieci  odbywały się spotkania z młodymi  czytelnikami. Na dzieci czekał wyjątkowy gość - Kubuś Puchatek - mieszkaniec biblioteki, z którym wszyscy bardzo chętnie się witali. Na spotkaniach, prowadzące zajęcia bibliotekarki opowiadały historię pierwszego pluszowego misia. Następnie dzieci miały możliwość przekonania się, że misie to nie tylko pluszowe zabawki, ale również bohaterowie wielu książek i filmów.  Po wysłuchaniu wiersza Czesława Janczarskiego p t. "Naprawiamy misia"  doczepiały mu brakujące elementy: uszy, oczy, łapki, brzuszek. Zaprezentowane zostały także książki, których bohaterem jest Miś. Nie zabrakło również wspólnych zabaw. Dzieci razem z Kubusiem Puchatkiem utworzyły długi pociąg i tańczyły przy dźwiękach  piosenek.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
LEKCJA BIBLIOTECZNA PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 26. Listopad 2015 13:15

1 250

We wtorek, 17 listopada w Oddziale dla dzieci odbyła się lekcja biblioteczna, w której uczestniczyli uczniowie kl. IV a ze szkoły Podstawowej nr 1 w grodzisku Wlkp. z  wychowawczynią, Panią Katarzyną Brudło.  Podczas zajęć, dzieci dowiedziały się o podstawowych funkcjach biblioteki: gromadzeniu zbiorów, opracowywaniu księgozbioru, przechowywaniu książek, udostępnianiu księgozbioru oraz o organizowanych spotkaniach, wystawach oraz wielu innych  zajęciach bibliotecznych. Omówiono również pojęcie "Księgozbiór podręczny" oraz system ustawienia książek na półkach. Na zakończenie lekcji zorganizowano wycieczkę po całej bibliotece.

Więcej…
 
SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄZKI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 20. Listopad 2015 11:44

1 250W czwartek, 19 listopada w czytelni Biblioteki odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestniczki spotkania zgodnie orzekły że przeczytana ostatnio książka p t.  "Przyzwoitka" Laury Moriarty to bardzo dobrze napisana opowieść o Ameryce lat dwudziestych ubiegłego wieku. Tytułowa Przyzwoitka to Cora Carlisle,  opiekująca się piętnastoletnią , późniejszą gwiazdą niemego kina Louise Brooks, która w Nowym Jorku chce nauczyć się tańczyć. Pobyt w Nowym Jorku zmienia diametralnie Zycie Cory, a Tygodnie spędzone z Louise okazują się czasem przełomu i spełnieniem życia.

Więcej…
 
OGRANICZYĆ OGRANICZENIA. KOLEJNE SPOTKANIE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 12. Listopad 2015 13:32

1 250

Zapraszamy na kolejne, piąte już spotkanie z cyklu "Akcja e - motywacja" zatutułowane "Ograniczyć ograniczenia". Tym razem gośĆmi wirtualnego spotkania będą: Ewa Nowicka Rusek oraz Tomasz Kozłowski. Czwartek, 19 listopada b r.  godz. 11.00 . Czytelnia Biblioteki przy ul. Kolejowej 12.

 

Ewa Nowicka Rusek:
profesor antropologii społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Badaczka między innymi religijności, mniejszości narodowych i etnicznych. Podróżniczka i miłośniczka wypraw autostopem. Otwarta na różnorodność świata, poznawanie nowych miejsc i ludzi. Lubi dydaktykę, bo ma kontakt z młodzieżą. Uwielbia wysiłek fizyczny. Chodzi po górach i bardzo lubi narty biegowe. Podczas wypraw chętnie porusza się na rowerze tandemowym. W 2007 roku została laureatką konkursu ,,Człowiek bez barier?.

Więcej…
 
BAJKOLANDIA PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 12. Listopad 2015 12:49

1 250

W sobotnie popołudnie, 7 listopada zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami na imprezę zorganizowaną z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło. To niezwykle ważne dla wszystkich wydarzenie zainaugurował  Dyrektor Biblioteki Marek Adamski, który przywitał licznie przybyłych gości i zaprosił do wspólnej zabawy. Na scenie CK Rondo zaprezentował się teatr Art.-Re z Krakowa w spektaklu pt. ,,Zajęcza Chatka". To piękna rosyjska bajka o przyjaźni i chęci niesienia pomocy. Opowiada o sprytnym lisku, który podstępem zabrał chatkę małemu, bezbronnemu zajączkowi. Zapłakany zajączek prosił napotkane zwierzątka o pomoc w jej odzyskaniu. Wszystkie zwierzątka bardzo chciały pomóc, próbując  wpłynąć na złe zachowanie lisa. Dzieci miały wiele przyjemności z obejrzenia spektaklu, w którym brały czynny udział. Dodatkowa atrakcją zorganizowanej imprezy było malowanie twarzy, kącik wróżki, strefa tęczowej krainy -  gdzie dzieci mogły wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi oraz Foto-Budka.

Więcej…
 
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W FILII W PTASZKOWIE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 12. Listopad 2015 12:31

1 250W czwartek 5 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek Filia Biblioteki w Ptaszkowie zaprosiła dzieci z klas "0" oraz I - II do wspólnej zabawy. W tym wyjątkowym dniu dzieci wysłuchały fragmentów znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postaci i tytuły książek z których pochodzą. Bardzo chętnie brały udział w konkursach, quizach, zabawach zręcznościowych oraz rozwiązywały bajkowe zagadki. Zainteresowaniem cieszył się też kącik z książkami. Kolorowe, ilustrowane książeczki przyciągały uwagę dzieci. Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych najmłodszych.

Więcej…
 
MALUCHY POZNAŁY KSZTAŁTY I FIGURY GEOMETRYCZNE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 12. Listopad 2015 12:24

1 250W ramach cotygodniowych zajęć Błyskotliwego Malucha, w środę 4 listopada br. dzieci uczestniczące w zajęciach poznawały podstawowe figury geometryczne.  Na początku spotkania maluchy wysłuchały bajki: ,,Trójkątna Karolina" a następnie wykonywały specjalnie dla nich przygotowane zadania. Dzieci doskonale  radziły sobie z figurami geometrycznymi, potrafiły je rozpoznać i odpowiednio nazywać. Sprawnie klasyfikowały figury i tworzyły zbiory według kształtu. Błyskotliwe Maluchy wykazały się niezwykłą pomysłowością i fantazją podczas pracy, która jednocześnie dostarczyła im mnóstwo radości. Następnym etapem było wykonanie pracy plastycznej - myszki z wykorzystaniem figur geometrycznych.

Więcej…
 
GLOBBUS TEAM. PASJONUJĄCA OPOWIEŚĆ - RELACJA Z PODRÓŻY PO STOLICACH EUROPY. PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 06. Listopad 2015 13:32

1 250

W trakcie tegorocznych wakacji sześcioosobowa grupa przyjaciół zrealizowała swój wymarzony projekt. W przeciągu 35 dni, starym Volkswagenem T3 przejechała ponad 10600 kilometrów, odwiedzając 15 europejskich państw. Wyprawę poprzedziło wiele miesięcy przygotowań, setki godzin spędzonych przy renowacji starego Volkswagena T3, pomoc wielu życzliwych ludzi i sponsorów.
W czwartek, 5 listopada, w Sali CK Rondo, Globus Team czyli: Jakub Chojnacki, Piotr Korbas, Jarosław Miś, Mateusz Kaczmarek, Paweł Kierzkowski i Radosław Maciaszek spotkali się z mieszkańcami aby podzielić się wrażeniami z pasjonującej podróży oraz podziękować wszystkim, którzy udzielili wsparcia przy organizacji wyprawy. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański, który pogratulował pomysłu, wyraził uznanie z pokonania wielu trudności oraz podziękował za rozsławianie Grodziska Wielkopolskiego w Europie.  Wręczył też uczestnikom pamiątkowe statuetki. Podróżnicy z Globus Team złożyli podpisy na grodziskiej fladze, która towarzyszyła im w trakcie podróży i wręczyli ją Burmistrzowi. Podziękowali też wszystkim sponsorom, którzy wsparli ich projekt. Blisko 120 osobowa publiczność miała tez okazję obejrzeć pełen humoru film nakręcony w trakcie podróży.  


Informujemy, że od poniedziałku 19 października w Galerii grodziskiej Biblioteki Publicznej prezentowana jest wystawa fotografii z wyprawy. Na wystawie prezentowanych jest 50 fotografii wykonanych w trakcie pasjonującej podróży.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
KOLEJNE WIRTUALNE SPOTKANIE W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 03. Listopad 2015 14:10

1 250

W czwartek 5 listopada odbylo się kolejne spotkanie z cyklu "Akcja e - motywacja". Tym razem gośćmi wirtualnego spotkania byli: Helena Norowicz oraz Tomasz Kozłowski. Pani Helena w wieku osiemdziesięciu lat została twarzą najnowszej kolekcji wiosna - lato, wiodącej polskiej marki modowej BOHOBOCO. Opowiadała m in. o tym, jak czuje się na wybiegu w otoczeniu młodszych koleżanek i jak to wydarzenie zmieniło jej dotychczasowe życie . Helena Norowicz udowadnia, że starość nie  jest niedołężna, ale może być piękna , estetyczna i stylowa.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
ZAPRASZAMY DO BAJKOLANDII PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 23. Październik 2015 11:32

Czy to bajka, czy nie bajka,1 250
Myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza do

BAJKOLANDII

Sobota,  7 listopada o godz. 15.00

(sala widowiskowa CK Rondo)

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia123456NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 6
statystyka

 

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności