Strona Główna Archiwum Archiwum z 2016r.

Kalendarz

Marzec 2021
N P Wt Śr Cz Pi S
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

N E W S L E T T E R


Dyskusyjny Klub Książki

Program Rozwoju Bibliotek

Bajkowe porankiTu Migamy

Cała Polska Czyta Dzieciom

Odkryj Wielkopolskę

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Aktualności - 2016 r.
WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 19. Grudzień 2016 11:30

1 250

W srodę, 14 grudnia, na dzieci uczęszczające na zajęcia Błyskotliwy Maluch oraz Bajkowe Poranki czekała niespodzianka. Tego dnia wszyscy zebraliśmy się na sali widowiskowej CK Rondo. Na początku spotkania obejrzeliśmy przedstawienie "Gwiazdkowy prezent" w wykonaniu dzieci z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały z grupy Sowy. Przy dźwiękach świątecznych melodii dzieci wspólnie z rodzicami ubierały choinkę ozdobami wykonanymi podczas wcześniejszych zajęć. Dzięki temu, wszyscy poczuli magię zbliżających się Świąt. Kolejną niespodzianką  była wizyta Świętego Mikołaja. Co prawda nie było mrozu i śniegu, ale Mikołaj i tak przybył. Czekali na niego wszyscy z niecierpliwością. Mikołaj rozdał dzieciom prezenty. Na koniec wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcie z tak długo oczekiwanym gościem. Dla wielu z małych czytelników było to pierwsze spotkanie z Mikołajem.  Był to dzień pełen radości i uśmiechów, teraz już wszyscy oczekują upragnionych świąt Bożego Narodzenia.

Więcej…
 
WSZYSCY WSZYSTKIM ŚLĄ ŻYCZENIA - WYSTAWA KARTEK ŚWIĄTECZNYCH PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 13. Grudzień 2016 09:44

1 250

Od poniedziałku 12 grudnia w Galerii Grodziskiej Biblioteki Publicznej prezentowana jest wystawa kartek świątecznych zatytułowana "Wszyscy wszystkim ślą życzenia". Piszemy i wysyłamy coraz mniej listów, coraz mniej kartek świątecznych. Tradycyjny sposób składania życzeń zastąpił przekaz elektroniczny. Nic jednak tak nie cieszy jak kartka. Żaden e-mail, żaden sms nie zastąpi świątecznej kartki... i dobrze o tym wiemy. Wciąż wiele osób uważa, że nie ma lepszego sposobu na złożenie życzeń niż właśnie wrzucenie do pocztowej skrzynki ręcznie wypisanej kartki. W Polsce tradycja składania życzeń w tradycyjny sposób sięga już ponad 150 lat. Na samym początku wysyłano czarno - białe kartoniki. Na jednej stronie znajdował się adres, a na drugiej - życzenia. Następnie, zaraz po odzyskaniu niepodległości przez nasz kraj, pojawiły się ręcznie malowane pocztówki i zyskały sobie od razu dużą popularność. Dziś na kartkach można znaleźć niemal wszystko, co się ze świętami kojarzy. We wszystkich jednak świątecznych kartach cieszy i uderza niespotykana radość, którą te święta właśnie niosą. Zapraszamy

Więcej…
 
KONKURS "SLEEVFACE" ROZSTRZYGNIĘTY. PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 12. Grudzień 2016 14:16

1 250

W poniedziałek, 12 grudnia w Czytelni Grodziskiej Biblioteki Publicznej odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego "Sleevface". Konkurs zorganizowany został przez Bibliotekę Szkolną Gimnazjum, Bibliotekę Szkolną Liceum Ogólnokształcącego, Bibliotekę szkolną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Grodziską Bibliotekę Publiczną. Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa poprzez zainteresowanie grafiką książki i czasopisma. rozwijanie wyobraźni i kreatywności oraz  wzbudzenie zainteresowań zbiorami bibliotecznymi. W konkursie wzięła udział młodzież Gimnazjum i szkół średnich gminy Grodzisk Wielkopolski. W regulaminowym terminie do biblioteki wpłynęło 16 prac z czego spełniających warunki regulaminu i podlegających ocenie komisji 13. Komisja konkursowa po przeanalizowaniu nadesłanych prac przyznała :
I miejsce  -  Marcelinie Woźniczak z Gimnazjum w Grodzisku Wlkp.
II miejsce  - Danieli Grys z Liceum Ogólnokształcącego w grodzisku Wlkp.
III miejsce - Alicji Piaskowskiej z Gimnazjum w Grodzisku Wlkp.
Wyróżnienia otrzymali: Julia Idzikowska i Julia Kaczmarek z Gimnazjum oraz  Joanna Andrzejewska z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych.
Prace konkursowe można oglądać do poniedziałku 21 grudnia, na wystawie pokonkursowej w Czytelni Biblioteki.

Więcej…
 
ZAJĘCIA MIKOŁAJKOWE W ODDZIALE DLA DZIECI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 12. Grudzień 2016 14:12

1 250

W piątek 9 grudnia gośćmi Oddziału dla dzieci były dzieci z grupy Kreciki z przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały. Na początku zajęć przedszkolaki wysłuchały krótkiego opowiadania o mikołajkowej tradycji, na podstawie którego swobodnie wypowiadały się o Mikołaju. Dzieci znalazły tajemniczy list jak się okazało napisany przez samego Mikołaja. Napisał w nim, że niegrzeczny chochlik przedziurawił jego worek i wszystkie prezenty rozwiał wiatr. Prosił też, by dzieci pomogły mu je wykupić od chochlika rozwiązując kilka trudnych zadań. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki na temat Mikołaja, śpiewały, z zasłoniętymi oczyma rysowały postać Mikołaja i bałwanka, oraz najciszej jak potrafiły wysłuchały zabawnej  historyki ,, Z czarami nie ma żartów". Za dobrze wykonane zadania otrzymały świąteczne kolorowanki a Mikołaj obiecał, że pod choinką każdy z nich znajdzie wymarzony prezent.

Więcej…
 
FABRYKA MIKOŁAJA PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 08. Grudzień 2016 13:48

1 250

W środę, 7 grudnia, Oddział dla dzieci stał się na jeden dzień fabryką Mikołaja. Błyskotliwe Maluchy przemieniły się w pomocników Św. Mikołaja i wykonywały wspólnie z rodzicami ozdoby świąteczne. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania p t.: "Święty Mikołaj i zwierzęta lasu". Ciepła, miła atmosfera przy dźwiękach kolęd wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

Więcej…
 
CZYTAMY W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 08. Grudzień 2016 13:24

1 250

W piątek, 2.12.br w ramach współpracy z Przedszkolem Gminnym im. Krasnala Hałabały bibliotekarka Pani Judyta Sternal odwiedziła dzieci z grupy "Sowy". Przedszkole Gminne realizuje program ,,Przedszkolak w świecie literatury", w związku z tym w odpowiedzi na zaproszenie bibliotekarka  przeczytała dzieciom baśń Hansa .Christiana .Andersena p t.  "Brzydkie Kaczątko". Dużą radość sprawiło dzieciom rozwiązywanie zagadek obrazkowych i słownych do znanych im bajek.

Więcej…
 
Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 08. Grudzień 2016 13:21

1 250

W czwartek, 1.12.br Oddział dla dzieci odwiedzili uczniowie klas I-III Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Grodzisku Wlkp. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w grodziskiej Bibliotece. Podczas zajęć, dzieci dowiedziały się o podstawowych funkcjach biblioteki: gromadzeniu zbiorów, opracowywaniu księgozbioru, przechowywaniu książek, udostępnianiu księgozbioru oraz o organizowanych spotkaniach, wystawach oraz wielu innych  zajęciach bibliotecznych. Omówiono również pojęcie "Księgozbiór podręczny" oraz system ustawienia książek na półkach. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się nowości czytelnicze ze znanymi postaciami z bajek, filmów oraz ze świata sportu. Na zakończenie spotkania udaliśmy się na krótką wycieczkę do Wypożyczalni oraz Czytelni dla dorosłych.

Więcej…
 
BARBÓRKOWE SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 08. Grudzień 2016 13:11

1 250

W poniedziałek , 5 grudnia dzieci z klas "0", I, II Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie spotkały się w bibliotece z Panem Krystianem Menetem - górnikiem z Kopalni Gazu Ziemnego w Wielichowie. Pan Krystian opowiedział o swojej pracy, przedstawił krótkie filmy o złożach gazu ziemnego oraz o jego wydobyciu i zastosowaniu.  Dowiedziały się jakie kolory piór zamocowane są do czako i kto jaki pióropusz nosi. Policzyły też ile guzików jest na górniczym mundurze. Poznały życiorys wynalazcy lampy naftowej - Ignacego Łukasiewicza. Zadawały prelegentowi ciekawe pytania. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał czako, krzyżówki, kolorowanki i pyszne cukierki. Dzieci podziękowały za spotkanie, dając Panu Krystianowi kartę z życzeniami oraz świąteczną choinkę.

Więcej…
 
BALIK ANDRZEJKOWY U BŁYSKOTLIWYCH MALUCHÓW PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 08. Grudzień 2016 13:07

1 250W środę 30.11.16 w Oddziale dla dzieci odbył się Balik Andrzejkowy z tej okazji dzieci poprzebierały się w piękne kolorowe stroje. Można było spotkać piratów, żołnierza, duszka, Elsę, Strażaka Sama, a także wiele innych bajkowych postaci. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach muzycznych przygotowanych przez bibliotekarki. W trakcie zajęć wysłuchały bajki o "Duszku Eugeniuszku".

Więcej…
 
DZIEŃ MISIA W FILII NA OS. WOJSKA POLSKIEGO PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 01. Grudzień 2016 10:22

1 250

Z okazji przypadającego 25 listopada Światowego Dnia Pluszowego Misia w Filia Biblioteki na Osiedlu Wojska Polskiego zaprosiła grupy przedszkolne na zajęcia biblioteczne. Z zaproszenia skorzystały grupy z Przedszkola Gminnego - Filia Osiedlowa i Filia w Słocinie,  Prywatnego Przedszkola Wiercipięta, Prywatnego Przedszkola Chatka Puchatka oraz Szkoła Podstawowa w Słocinie. Bibliotekarki przygotowały teatrzyk cieni, który ilustrował historię powstania zabawki z pluszu - misia o imieniu Teddy, oraz prezentację pt. "Misie, bohaterowie bajek i baśni". Dzieci z zapartym tchem oglądały zarówno teatrzyk, jak i prezentację. Równie zaangażowanie odpowiadały na zagadki, które miały dla nich zgromadzone w bibliotece  misie, czy też robiły masaż swoim ulubionym misiom. Maluchy zostały również poczęstowane "małym co nieco" od Kubusia Puchatka. Misie towarzyszą nam już od 114 lat i jako jedyne spośród zabawek doczekały się swojego święta.

Więcej…
 
DZIEŃ MISIA W FILII W PTASZKOWIE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 01. Grudzień 2016 10:02

1 250W czwartek, 24 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, biblioteka w Ptaszkowie gościła dzieci ze swoimi ukochanymi misiami. W towarzystwie trzech najbardziej znanych w Polsce misiów: Kubusia Puchatka, Misia Uszatka i Misia Paddingtona, dzieci bawiły się przy piosenkach "Jadą, jadą misie", "Miś Uszatek". Z uwagą słuchały wierszy Czesława Janczarskiego p t. "Naprawiamy misia" i "Nie obędzie się bez misia". W trakcie zajęć rozmawialiśmy na temat poszanowania swoich zabawek i książek oraz rozmawialiśmy o zwyczajach niedźwiedzi brunatnych.  Dzieci bardzo chętnie brały udział w konkursach i wesoło bawiły się, przy zabawie "Stary niedźwiedź mocno śpi". Imprezie towarzyszyła wystawa książek w których miś jest głównym bohaterem. Wiele z tych książek znalazło swoich czytelników. Na zakończenie spotkania dzieci poczęstowały się smakołykami przygotowanymi dla nich oraz otrzymały kolorowanki z misiami.

Więcej…
 
NAMIBIA I BOTSWANA - GÓRY, PRZYRODA, PRZESTRZEŃ PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 01. Grudzień 2016 09:46

1 250

Za nami kolejna, bardzo interesująca podróż do Namibii i Botswany, w którą zabrał nas wielki entuzjasta i miłośnik Afryki oraz autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu - Robert Gondek.
W dniu 29 listopada w czytelni Grodziskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z Robertem Gondkiem. Podróżnik przedstawił zarówno zabawne, wzruszające jak i niebezpieczne historie związane ze swoją wyprawa do Namibii i Botswany.

Więcej…
 
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 29. Listopad 2016 13:11

1 250

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Biblioteka Publiczna zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników wiele "misiowych" atrakcji.  Bibliotekarki z Oddziału dla dzieci przygotowały dla licznych grup przedszkolnych oraz dzieci uczęszczających na cykliczne zajęcia "Błyskotliwego Malucha" spotkanie z wielkim pluszowym misiem. Dzieci przyszły na nie do biblioteki ze swoimi pluszowymi ulubieńcami. Impreza rozpoczęła się od pogadanki. Maluchy poznały historię pluszowego misia oraz wysłuchały bajki o Kubusiu Puchatku. Mali goście mieli także okazję zobaczyć wystawę książek, których bohaterami były małe pluszowe niedźwiadki : Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Paddington, Coralgol, Gumisie oraz wziąć udział w konkursie "Wiedzy misiowej". Ukoronowaniem spotkania były wesołe zabawy z misiem oraz słodkie nagrody. Wielki pluszak zapraszał do zabawy wszystkich i dużych i małych. Najważniejsze że u wszystkich wzbudzał sympatię oraz uśmiech na twarzy.

Więcej…
 
SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 29. Listopad 2016 12:49

1 250

W środę, 23 listopada, na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki gościliśmy grupę uczniów grodziskiego Liceum Ogólnolształcącego. Roksana Melerowicz, Weronika Michalska, Bartłomiej Sroczyński przy technicznym wsparciu Aleksandra Glapy i Kacpra Fórmanika, pod opieka Pani Wioletty Falkowskiej, zaprezentowała poezję noblistki - Wisławy Szymborskiej. "Nienawiść  ma się dobrze" pisała poetka w jednym ze swych wierszy. To uczucie nieustannie przewija się na kartach najnowszej powieści Grażyny Plebaniak "Pani Furia", którą omawiano na spotkaniu. Akcja powieści rozgrywa się w Brukseli, w międzynarodowym środowisku - przede wszystkim emigrantów z Konga i ukazuje losy Aliji, zawieszonej pomiędzy kongijskimi korzeniami a belgijską nie akceptacją.

dkk baner
LAST_UPDATED2
Więcej…
 
BŁYSKOTLIWY MALUCH PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 17. Listopad 2016 09:21

1 250W ramach cotygodniowych zajęć Błyskotliwego Malucha, w środę 9 listopada br. dzieci  miały okazje poznać wiewiórkę -  jedno z wielu leśnych zwierząt. Na początku zajęć dzieci wysłuchały książek: ,, Wiewiórka" Zofii Poletyło a także ,,Przyjęcie u Wiewiórki" Mirosławy Woźnej, dzięki którym umiały wskazać charakterystyczne cechy oraz sposób poruszania się gryzonia.  Następnym etapem było wykonanie pracy plastycznej - wiewiórki z wykorzystaniem kawałków  pomarańczowej krepy. Tradycyjnie zwieńczeniem każdego spotkania były tańce i zabawy ruchowe.

Więcej…
 
BAJKOWY DZIEŃ W FILII NA OS. WOJSKA POLSKIEGO PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 14. Listopad 2016 12:29

12 250W poniedziałek, 7 listopada, Filię Biblioteki na osiedlu Wojska Polskiego, odwiedziły dzieci z Przedszkola im. Krasnala Hałabały. Bibliotekarki przygotowały przegląd znanych dzieciom bajkowych postaci z książek dla najmłodszych. Niektóre były ukryte i aby je zobaczyć trzeba było rozwiązać zagadkę. Nasi goście nie mieli z tym żadnego problemu. Koziołek Matołek, Kot w butach, Jaś i Małgosia, czy Królewna Śnieżka są im doskonale znani. Był też Krasnal Hałabała, wszak Przedszkole Gminne nosi jego imię. Bibliotekarki przypomniały historię powstania książeczki z przygodami sympatycznego Krasnala.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 5
statystyka

 

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności