Strona Główna Archiwum Archiwum z 2016r.

Kalendarz

Czerwiec 2018
N P Wt Śr Cz Pi S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

N E W S L E T T E R


Dyskusyjny Klub Książki

Program Rozwoju Bibliotek

Bajkowe porankiTu Migamy

Cała Polska Czyta Dzieciom

Odkryj Wielkopolskę

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Aktualności - 2016 r.
SPOTKANIE Z ARKADIUSZEM NIEMIRSKIM PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 11. Kwiecień 2016 10:20

1 250Zapraszamy na spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim, autorem kontynuacji "Pana Samochodzika" i wielu pomieści detektywistycznych. Wtorek, 19 kwietnia b r. godz. 12.00 Czytelnia Biblioteki.

 

ARKADIUSZ NIEMIRSKI
Autor książek dla młodzieży i dorosłych. W 2000 zadebiutował powieścią "Pan Samochodzik i skarby wikingów". Do 2006 wzbogacił tę kultową serię o szesnaście tomów. W lipcu 2003 nakładem wydawnictwa OSSOLINEUM ukazała się jego pierwsza "oryginalna" powieść detektywistyczna dla młodzieży "Pojedynek detektywów", a na jesieni tego samego roku zbiór opowiadań kryminalnych "Zbrodnia prawie doskonała". We wrześniu 2009 ukazała się kolejna pozycja dla młodzieży "Tajemnica Fabritiusa", w kwietniu 2010 "Klątwa Nipkowa".  "Prowokator" (Wydawnictwo Wołoszański, 2014) to jego ostatnia powieść. Na jesieni 2015 ukazały się wznowienia dwóch starszych powieści: "Pojedynek detektywów" i "Testament bibliofila" z nowym zakończeniem (Wydawnictwo "Skrzat").

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
ZIELONE GRY PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 11. Kwiecień 2016 10:16

1 250

W dniach 5 - 7 kwietnia b r. w Filii Biblioteki Publicznej w Ptaszkowie dominowały Zielone Gry. Podczas trzech dni uczniowie wszystkich klas gimnazjum brali udział w rozgrywkach w ekologiczne gry  planszowe: Ropa z Catanu, Władcy Doliny oraz w grze internetowej Gra z Klimatem 2.0. Każda z tych gier nie tylko bawi, ale również skłania do refleksji, przekazuje wiedzę lub pozwala nabywać umiejętności.
Zielone Gry  to projekt edukacyjno - ekologiczny gdzie edukacja odbywa się w nim w bardzo atrakcyjny sposób: za pomocą gier planszowych oraz internetowej. Gry te pozwalają na zwiększenie wiedzy młodych ludzi na temat bioróżnorodności, zmian klimatu oraz ekonomicznej wartości ekosystemów.

Więcej…
 
GEOMETRIA MIASTA - WYSTAWA FOTOGRAFII PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Środa, 06. Kwiecień 2016 10:00

2 250

We wtorek, 5 kwietnia w Galerii Talentów grodziskiej Biblioteki Publicznej odbył się wernisaż wystawy fotografii Pani Władysławy Cebuli - mieszkanki Grodziska Wielkopolskiego. Na wystawie p t. "Geometria miasta" prezentowanych jest 48 barwnych fotografii wykonanych podczas spacerów autorki po mieście, prezentujących architekturę oraz urokliwe zakątki Grodziska Wielkopolskiego.
Pani Władysława Cebula jest fotografem amatorem. Fotografią interesuje się od niedawna, cały czas uczy się technik fotograficznych i poszukuje różnych tematów swych prac. Najbardziej lubi fotografować krajobrazy i kwiaty. Jest częstym gościem w grodziskich ogródkach działkowych, gdzie za pozwoleniem ich właścicieli fotografuje to co najbardziej lubi - kwiaty.    

Galeria Talentów grodziskiej Biblioteki Publicznej otwarta jest dla tych wszystkich, którzy zajmują się jakąkolwiek działalnością artystyczną i chcieliby zaprezentować ją szerszej publiczności.

Wystawa czynna będzie do 23 kwietnia w godzinach pracy Biblioteki. Zapraszamy.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 05. Kwiecień 2016 08:33

1 250W sobotnie popołudnie, 2 kwietnia zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami na imprezę zorganizowaną z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Święto zostało ustanowione w celu promowania wartościowej literatury pięknej i grafiki dla młodego czytelnika i obchodzone jest w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena. Na scenie CK Rondo Teatr Fantazja zaprezentował  spektakl p t. ,,Syrenka Arielka". Aktorzy teatru opowiedzieli nam historię Syrenki, która z okazji swoich urodzin może wypłynąć na powierzchnię oceanu i na własne oczy zobaczyć świat ludzi, o którym tyle słyszała z opowieści starszych sióstr. Arielka podczas wyprawy poznaje księcia i od tej pory marzy o tym, aby pozbyć się rybiego ogona i zamieszkać w świecie ludzi. Nie wie jednak, jak ma to zrobić i prosi o pomoc swojego przyjaciela, delfina Edzia, który zawsze udziela jej dobrych rad. Dodatkową atrakcją obok kiermaszu książek były quizy i konkursy czytelnicze oraz tańce i zabawy z animatorkami.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
ZAJĘCIA W BIBLIOTECE W PTASZKOWIE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 01. Kwiecień 2016 10:07

1 250

W czwartek, 31 marca Biblioteka w Ptaszkowie zaprosiła dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz pierwszej klasy Szkoły Podstawowej na spotkanie z  książką z okazji "Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci". Nasi najmłodsi czytelnicy z uwagą wysłuchali baśni H. Ch. Andersena: "Imbryk" oraz "Księżniczka na ziarnku grochu". Dzieci brały udział w bajkowych zagadkach, wypowiadały się na temat swoich ulubionych książek, kolorowały bajkowe postaci. Na stolikach wyeksponowano pięknie wydane książki z klasyki literatury dziecięcej, które zachęcały młodych czytelników do częstszego czytania.

Więcej…
 
BŁYSKOTLIWE MALUCHY W KRAINIE ANIMACJI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 31. Marzec 2016 08:45

1 250

W środę, 30 marca na Błyskotliwe Maluchy czekała nie lada atrakcja. Oddział dla dzieci przemienił się w krainę animacji. Panie bibliotekarki w przebraniu Klaunów  wesoło przywitały wszystkie dzieci i zaprosiły do wspólnej zabawy. Maluchy znakomicie sobie radziły podczas tańców animacyjnych oraz ruchowych. Dużą radość sprawiły dzieciom zabawne konkurencje jakimi było rzucanie do dużej tablicy z otworami oraz magiczne kubeczki z piłeczkami. Z tymi zadaniami świetnie sobie wszyscy poradzili. Przy piosence Bańkę Łap każdy próbował złapać jak najwięcej baniek z wytwornicy. Na zakończenie każdy miał okazję poskakać na dmuchanym zamku oraz dostał balonikowego pieska, kwiatka lub miecz.

Więcej…
 
SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 31. Marzec 2016 08:22

1 250

W środę, 30 marca w Czytelni Biblioteki odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawiano książkę młodej polskiej poetki i pisarki Anny Janko p t. "Boscy i nieznośni, niezwykłe biografie" Autorka w błyskotliwy sposób kreśli portrety ludzi znanych z podręczników szkolnych, ekranów telewizyjnych i kinowych. Choć w tytule zawarta jest wzmianka o niezwykłych biografiach, to bardziej można przychylić się do tezy samej pisarki "Spotkałam ich w książkach , w filmach albo osobiście. Mieli wpływ na to kim się stałam".

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PTAKÓW PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 31. Marzec 2016 07:46

1 250W środę 30 marca, Biblioteka w Ptaszkowie obchodziła przypadający 1 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ptaków. Do Biblioteki przybyły dzieci z II i III klasy Szkoły Podstawowej. W trakcie zajęć rozmawiano o ptakach zamieszkujżcych Polskę, ich zwyczajach, zakładaniu gniazd i ich wędrówkach. Poruszono też temat dokarmiania ptaków w okresie zimy oraz o budowie i  zakładaniu budek lęgowych. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i dobrą obserwacją wiosennej przyrody. Wymieniały ptaki które już przyleciały: skowronki, żurawie, pierwsze bociany oraz te które jeszcze przylecą: jaskółki, szpaki. Dzieci oglądały książki i albumy o ptakach. Wykonały ładne tematyczne prace. Międzynarodowy Dzień Ptaków obchodzony jest na świecie od 1902 r., a w Polsce od 1932 r.  Przypomina nam o tym, jak dużą rolę odgrywają one w naszym życiu i jak smutny byłby świat bez ich radosnego śpiewu, pięknego ubarwienia i ciekawych zachowań.

Więcej…
 
GEOMETRIA MIASTA - WYSTAWA FOTOGRAFII PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Środa, 30. Marzec 2016 12:57

1 250Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż wystawy fotografii mieszkanki Grodziska Wielkopolskiego

Pani Władysławy Cebuli.

Wernisaż odbędzie się we

wtorek 5 kwietnia br. o godz. 17.00

w galerii Biblioteki przy ul. Kolejowej.

Wystawa zatytułowana "Geometria miasta" potrwa do 23 kwietnia 2016 r.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
BEZPIECZNY E-KONSUMENT. SPOTKANIE W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 18. Marzec 2016 10:36

1 250W czwartek, 17 marca, Filia Biblioteki w Ptaszkowie po raz trzeci wzięła udział w międzynarodowej kampanii "Tydzień z Internetem". Motywem przewodnim tegorocznej edycji kampanii jest świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci. Spotkanie przeprowadzono wg scenariusza "Bezpieczny e -  konsument". Na początku, uczestnicy spotkania opowiedzieli o swoich doświadczeniach w korzystaniu z Internetu. O tym, jak bezpiecznie korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje Internet, jak ocenić wiarygodność sprzedawcy, w jaki sposób bezpiecznie dokonywać płatności, jak chronić swoje dane i prywatność, jak stworzyć bezpieczne hasło oraz korzystać z praw przysługujących osobom kupującym w sieci dowiedzieli się w trakcie quizu, odpowiadając na 15 pytań. Po każdym pytaniu i udzieleniu odpowiedzi przez uczestników, wyświetlane były poprawne odpowiedzi oraz slajd lub krótki film z objaśnieniami do poszczególnego pytania. Osoby biorące udział w spotkaniu wypełniły ankiety rejestrując się na ogólnoeuropejskiej stronie Tygodnia z Internetem. Na koniec spotkania dziękując za wspólną zabawę każdy uczestnik otrzymał infografikę "Twoja lista bezpiecznych e - zakupów".

Więcej…
 
PSALM PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 17. Marzec 2016 10:09

2 150Na prośbę autora dr. Andrzeja Jankowskiego zamieszczamy jeden z napisanych  przez niego psalmów.

 

 

 

Grodzisk Wlkp. Marzec 2016 r.

Autor :  Andrzej Jankowski .


Psalm 44

BOGA PRAWDZIWEGO , SYNA CZŁOWIECZEGO ZABILI .

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
SPOTKANIE Z BRAFITTERKĄ PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 11. Marzec 2016 12:01

2 250

Czwartkowe popołudnie 10 marca b r.  w grodziskiej Bibliotece Publicznej należało do Pań. Odbyło się spotkanie z brafitterką Panią Justyną Czapracką - Abramowicz. Pani Justyna jest absolwentką międzynarodowej szkoły Mistrzów Stylizacji i Makijażu a przede wszystkim certyfikowaną brafitterką w Salonie Brafittingu w Nowym Tomyślu. Panie przy kawie i słodkościach miały możliwość dowiedzieć się jak dobrze dobrać bieliznę by sylwetka była doskonale ukształtowana. Rozmawiano nie tylko o eleganckiej bieliźnie, ale także o biustonoszach sportowych, strojach kąpielowych oraz o obecnych trendach w tej tematyce. Nie obyło się również bez miłego akcentu, którym był upominek w postaci kuponu rabatowego dla każdej z pań przygotowanego przez właścicielkę salonu.

Więcej…
 
WARSZTATY QUILLINGU PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 08. Marzec 2016 10:19

1 250W piątek 11 marca  zapraszamy na warsztaty zdobienia kartek świątecznych metodą quillingu. Warsztaty odbęda się w Filii Biblioteki na os. Wojska Polskiego w godz. 16.00 - 18.00

Quilling jest to technika z rodzaju papieroplastyki zwana  też papierowym filigranem. Metodą guillingu wykonuje się  ozdoby z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
DZIEŃ KOTA W NASZYCH FILIACH PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 19. Luty 2016 10:30

1 250

Światowy Dzień Kota obchodziliśmy także w Filii na os. Wojska Polskiego i w Ptaszkowie. W środę, 17 lutego do bibliotek przybyły dzieci z Przedszkola Gminnego im Krasnala Hałabały oraz dzieci z  klas "0" i 1 Zespołu Szkół w Ptaszkowie. W trakcie zajęć rozmawialiśmy o naszych domowych ulubieńcach i ich zwyczajach. Poruszaliśmy także ważny temat pomocy dla bezdomnych kotów (zwłaszcza zimą). Dzieci wysłuchały opowiadań Stanisława. Jachowicza "Chory Kotek" oraz opowiadania "Skąd się wzięły koty". Były również zabawy ruchowe, przy których śpiewano piosenkę "Wlazł kotek na płotek" oraz zagadki. Dzieci wymieniały imiona kotów znanych z książek oraz bajek telewizyjnych. Doskonale bawiły się oglądając w Internecie śmieszne filmiki o naszych bohaterach. Na zakończenie wypożyczały książki o kocich bohaterach i ich przygodach.

Więcej…
 
DZIEŃ KOTA PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 18. Luty 2016 12:02

1 250

W środę, 17 lutego w Oddziale dla dzieci obchodziliśmy "Światowy Dzień Kota". Do zabawy zostały zaproszone dzieci uczęszczające w cyklicznych zajęciach "Błyskotliwy Maluch". W tym dniu wszystkie dzieci upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół. Na ich twarzyczkach wymalowane były piękne czarne noski i wąsiki. Na tę uroczystość zaproszono do Biblioteki Panią Barbarę Kucharzewską - członkinię działającego przy Bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki - wraz z jednym ze swoich pupili. Podczas spotkania Pani Barbara przedstawiła dzieciom kotkę o imieniu Klementynka oraz przeczytała najmłodszym wierszyki o kotkach. Następnie dzieci zapoznały się ze sposobami pielęgnacji kotów oraz kocimi obyczajami. Nie zabrakło również wesołych kocich zabaw i piosenek. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało mały upominek w postaci balonowego kota.

Więcej…
 
"DZIEWCZYNY Z POWSTANIA" PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 18. Luty 2016 08:11

1 250"Dziewczyny z Powstania" autorstwa Anny  Herbich to bohaterki kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu książki, które odbyło się w środę 17 lutego w Czytelni Biblioteki. Książka napisana jest w oparciu o prawdziwe historie opowiedziane przez łączniczki i  sanitariuszki Powstania Warszawskiego. Młode dziewczyny wspominają nie tylko wydarzenia z Powstania ale również te sprzed wojny i po wojnie. Opowiadają o swoich troskach, pierwszych miłościach, radościach życia. Wszystko to napisane z lekkością . "Dziewczyny z Powstania" to prawdziwy obraz tamtych czasów.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345NastępnaOstatnie »

Strona 4 z 5
statystyka

 

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności