Strona Główna Archiwum Archiwum z 2016r.

Kalendarz

Kwiecień 2018
N P Wt Śr Cz Pi S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

N E W S L E T T E R


Dyskusyjny Klub Książki

Program Rozwoju Bibliotek

Bajkowe porankiTu Migamy

Cała Polska Czyta Dzieciom

Odkryj Wielkopolskę

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Aktualności - 2016 r.
BALIK PRZEBIERAŃCÓW W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 16. Luty 2016 08:26

1 250We wtorek 9 lutego, ostatni dzień karnawału w Filii na os. Wojska Polskiego odbył się balik przebierańców dla naszych najmłodszych czytelników. Dzieci uczestniczące we wtorkowych zajęciach już od stycznia planowały za co się przebiorą. Pomysłów było dużo. W efekcie podziwialiśmy wspaniałe stroje: zebrę, tygrysa, cudowną pszczółkę,  wiewiórkę, a także czarodziejkę, muchomora,  Piotrusia  Pana i Elfa. Bezpieczeństwo w czasie zabawy zapewniał nam strażak - Zuzia. Dzieci oraz rodzice, którzy zadbali o wystrój biblioteki bawiły się wspaniale. Rodziców, opiekunów chcących spędzić ciekawe chwile w Bibliotece zapraszamy w każdy wtorek w godzinach od 10.00 do 11.00 do Filii Biblioteki na Osiedlu Wojska Polskiego.

Więcej…
 
KRASNOLUDKI SĄ NA ŚWIECIE - A NAJWIĘCEJ W BIBLIOTECE ! PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 12. Luty 2016 12:35

1 250Czy krasnale zawsze chodzą ubrane na czerwono? Ile maja wzrostu i czy lubią się z kotami? Na te i wiele innych pytań można było uzyskać odpowiedź podczas zajęć -  4 i 8 lutego b r. w Oddziale dla dzieci. Po wysłuchaniu fragmentu książki Marii Konopnickiej "O krasnoludkach i sierotce Marysi" dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji. Wiedząc, że krasnoludki są postaciami z bajek umiały opisać ich wygląd i charakterystyczne cechy, nadać im imiona, a nawet samemu go narysować. Maluchy wymieniały także zajęcia krasnoludków min. pracę w kopalni. Pominęły jednak fakt bawienia dzieci i pomocy dobrym, życzliwym ludziom. Droga do pracy w kopalni (labirynt) nie sprawiła dzieciakom trudności lecz przysporzyła wiele radości. Dzieci śpiewały i czarowały. Poznawały zasady postępowania z książkami. Odgadywały bajkowe zagadki. Śpiewały wszystkim znaną piosenkę "My jesteśmy krasnoludki". Na zakończenie wypożyczały książeczki.

Więcej…
 
LEKCJA BIBLIOTECZNA W ODDZIALE DLA DZIECI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 12. Luty 2016 12:20

1 250

W czwartek, 11 lutego w Oddziale dla dzieci odbyła się lekcja biblioteczna, w której uczestniczyli uczniowie kl. II ze szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wlkp.  z wychowawczynią.  Podczas zajęć, dzieci dowiedziały się o podstawowych funkcjach biblioteki: gromadzeniu zbiorów, opracowywaniu księgozbioru, przechowywaniu książek, udostępnianiu księgozbioru oraz o organizowanych spotkaniach, wystawach oraz wielu innych  zajęciach bibliotecznych. Omówiono również pojęcie "Księgozbiór podręczny" oraz system ustawienia książek na półkach. Na zakończenie zajęć dzieci brały udział w konkursach dotyczących znajomości różnych bajek, baśni przygotowanych przez bibliotekarki.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
BŁYSKOTLIWE MALUCHY SZNURUJĄ BUTY PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 12. Luty 2016 12:08

1 250

W środę, 10 lutego b r.  podczas cotygodniowych zajęć Błyskotliwego Malucha, dzieci wysłuchały bajeczki p t. Kamilka sznuruje buty. Tego dnia na spotkanie każde dziecko przyniosło swój własny bucik ze sznurówką aby tak jak główna bohaterka książki - Kamilka, nauczyć się samodzielnego sznurowania. Dla większości dzieci było to duże wyzwanie, gdyż robiły to po raz pierwszy.

Więcej…
 
KATALOG ON - LINE BIBLIOTEK POWIATU PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 11. Luty 2016 10:17

1 250

Informukemy, że od 8 lutego na naszej stronie internetowej funkcjonuje wyszukiwarka: Katalog on-line bibliotek powiatu. Pozwala ona na jednoczesne przeszukiwanie zasobów katalogowych Biblioteki Publicznej w Grodzisku Wlkp., Gminnej Biblioteki Publicznej w Rakoniewicach oraz CK Biblioteki Publicznej w Wielichowie. Czytelnicy łatwo i szybko mogą sprawdzić, w której bibliotece znajduje się poszukiwana książka. Przeglądanie tego katalogu nie wymaga logowania i jest dostępne dla wszystkich.
Regionalny serwis biblioteczny ułatwia Czytelnikom naszego powiatu,  przeglądanie i przeszukiwanie (z dowolnego miejsca) wszystkich katalogów dostępnych on-line. Portal biblioteczny został starannie zaplanowany i opracowany z uwzględnieniem międzynarodowych i krajowych norm oraz standardów bibliotecznych (format MARC21, Z39.50, ISO 2709). W chwili obecnej prócz uruchomionej wyszukiwarki powiatu, funkcjonują również niezależne katalogi internetowe bibliotek, oferujące dostęp do lokalnych księgozbiorów ze stron internetowych bibliotek w powiecie grodziskim oraz multiwyszukiwarka województwa wielkopolskiego www.wielkopolska.sowwwa.pl

Więcej…
 
OKO NA MAROKO PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 08. Luty 2016 07:17

1 25

W czwartek 4 lutego w Czytelni grodziskiej Biblioteki Publicznej odbyło się otwarcie wystawy fotografii i spotkanie p t. "Oko na Maroko". Gościem Biblioteki i autorką prezentowanych fotografii była Beata Sauer - Ajmi. Podróżniczka opowiedziała o historii tego egzotycznego dla Polaków państwa afrykańskiego, jego kulturze, języku, religii itd. Prelekcja ilustrowana była pokazem slajdów, które podróżniczka wykonała w czasie swojej podróży do Afryki. Spotkanie pełne było rzetelnej wiedzy o tym egzotycznym kraju i wielu ciekawostek historycznych i anegdot.
Wystawę można oglądać w Galerii Biblioteki do końca lutego br.

Więcej…
 
BŁYSKOTLIWE MALUCHU. ZRÓBMY SOBIE GRĘ ! PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 05. Luty 2016 13:29

1 250

Lubicie gry? My bardzo! I to zarówno planszowe, jak i wszelkiego typu inne wyzwania. Wiecie, że jest coś jeszcze fajniejszego niż gra, która od pewnego czasu gości na jednej z półek twojego regału? Gra wymyślona i wykonana przez nas samych. Dokładnie tak! Nie ma nic lepszego niż samodzielnie opracowana, dopracowana i przygotowana gra. Przekonaliśmy się o tym sami oraz Błyskotliwe Maluchy w środę 3.03.br., kiedy to z wykorzystaniem rolek po papierze toaletowym, masy mocującej, nożyczek, tektury, farb oraz pomponów stworzyliśmy grę pod roboczym tytułem "Taka sobie gra". Rolki po papierze toaletowym poprzecinaliśmy na dwie mniej więcej równe części. Powstałe pierścienie połączyliśmy ze sobą w taki sposób, by stworzyły nam "planszę" która zawierała 36 okienek. Następnie z krepy stworzyliśmy kolorowe pompony. Sposób zabawy polegał na próbach wrzucania pomponików w odpowiednie pola planszy. Z ogromną radością i w wielkim skupieniu koncentrowaliśmy się na tym, z jaką siłą "wyrzucić" niewielką kuleczkę, by trafiła we właściwe "okno". Stworzenie własnej gry, a następnie wymyślanie wariantów zabaw z nią to nie tylko, wielopłaszczyznowe stymulowanie rozwoju maluchów ale także dobra zabawa dla całej rodziny. Czy warto w taki sposób się bawić? Jak najbardziej!

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
JAŚ I MAŁGOSIA PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 02. Luty 2016 13:40

1 250

W drugim tygodniu ferii bibliotekarki z Filii na os. Wojska Polskiego zaprosiły do współpracy seniorów działających przy PROMESSIE, którzy dwukrotnie wystawili przedstawienie kukiełkowe  pt. "Jaś i Małgosia" . Przedstawienie zgromadziło dużą liczbę chętnych dzieci i opiekunów, obejrzały je także  dzieci z prywatnego przedszkola Wiercipięta. Czarownica okazała się właścicielką fabryki cukierków, a wilk - o dziwo - wbrew utartej opinii,  nie jada dzieci. Po spektaklu można było przekonać się osobiście, jak to ciekawie jest założyć kukiełkę  i nią poruszać. Serdecznie dziękujemy seniorom za zaangażowanie, za czas nam poświęcony i życzymy samych sukcesów na niwie teatralnej.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
FERIE W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 02. Luty 2016 13:34

1 250

W trakcie trwanie ferii zimowych grodziska Biblioteka Publiczna zaprosiła dzieci do swych placówek. W Oddziale dla dzieci odbywały się  różnorodne zajęcia i warsztaty przygotowane z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta. Zajęcia zostały tak zaplanowane aby każde dziecko bez względu na wiek mogło spędzić czas w miły i atrakcyjny sposób. Ferie rozpoczęliśmy zabawami integracyjnymi dla wszystkich uczestników. Dużo radości przyniosły dzieciom popularne zabawy, tj.: balonik, kółko graniaste, krasnoludki itp. Pamiętając o promocji książki wśród dzieci i młodzieży także w tym okresie najmłodsi czytelnicy mieli okazję wysłuchać wybranych bajek i opowiadań. Zorganizowany został dzień z Elsą - główną bohaterką bajki :"Kraina Lodu", podczas którego dzieci wysłuchały jej przygody "Święto końca zimy".

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 21. Styczeń 2016 08:41

1 250W środę 20. 01.2016 r. w czytelni grodziskiej Biblioteki Publicznej odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem bardzo burzliwą dyskusje wywołała książka młodego angielskiego pisarza Gavina Extence  " Wszechświat kontra Alex Woods". Aleksa poznajemy w momencie kiedy w wieku dwunastu lat zastaje "naznaczony" poprzez uderzenie w głowę kawałkiem meteorytu. Ten fakt diametralnie zmienia jego życie . W wyniku urazu głowy stał się "innym' co w szkole było powodem do wykluczenia. Także  jego przyjaźń z Panem Petersonem została wystawiona na próbę przez nieuleczalną chorobę starszego pana. Nasz bohater musi w bardzo młodym wielu zmierzyć się ze sprawami dorosłych i problemem eutanazji.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
FERIE W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 12. Styczeń 2016 13:42

1 250

Zapraszamy do naszych placówek w dniach od 18 do 29 stycznia, na biblioteczne zajęcia z książką i nie tylko. 

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
UWAGA ! NOWE NUMERY TELEFONÓW PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 05. Styczeń 2016 07:15
Telefony
LAST_UPDATED2
 
« PoczątekPoprzednia12345NastępnaOstatnie »

Strona 5 z 5
statystyka