Strona Główna Archiwum - Archiwum 2017r.

Kalendarz

Styczeń 2018
N P Wt Śr Cz Pi S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

N E W S L E T T E R


Dyskusyjny Klub Książki

Program Rozwoju Bibliotek

Bajkowe porankiTu Migamy

Cała Polska Czyta Dzieciom

Odkryj Wielkopolskę

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Aktualności - 2017r.
SPOTKANIE Z ROBERTEM ZIÓŁKOWSKIM PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 24. Listopad 2017 11:16

1 250W czwartek, 30 listopada odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu "Kryminalna Bitwa Pokoleń". Naszym gościem był Rober Ziółkowski, autor powieści kryminalnych p t. "Łowcy głów" oraz "Wściekły pies". Wspólnie z Magdaleną Kawką napisał też powieść obyczajową p t. "Tuż za rogiem". Przez szesnaście lat służył w policji. Pokonał wiele szczebli kariery, którą zakończył pracując w Zespole Poszukiwań Celowych, który koncentrował się na chwytaniu i poszukiwaniu gangsterów, zabójców, kidnaperów i handlarzy narkotykami.  W trakcie spotkania opowiedział publiczności o swojej pracy w policji, która była inspiracją do powstania jego powieści. Nawiązał też do pasji, którą realizuje podróżując po krajach afrykańskich. Zdradził czytelnikom, że w przygotowaniu jest jego następna książka i tym razem nie będzie to kryminał. Bardzo interesujące spotkanie, które wywołało żywiołową dyskusję zgromadzonej publiczności.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
FIKCJA A RZECZYWISTOŚĆ - SPOTKANIE Z TECHNIKAMI KRYMINALISTYKI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 24. Listopad 2017 11:10

1 250W czwartek, 23 listopada odbyło się kolejne spotkanie w ramach realizowanego projektu Kryminalna Bitwa Pokoleń zatytułowane "Fikcja, a rzeczywistość". Tym razem gośćmi biblioteki byli technicy kryminalistyki z KP Policji w Grodzisku Wielkopolskim, asp. Marek Gauza, asp. Leszek Brembor oraz informatyk Mariusz Krzyżanek. Podczas spotkania funkcjonariusze przybliżyli specyfikę swojej pracy. Opowiedzieli jaką rolę pełną technicy kryminalistyki i jakie są ich zadania i sposoby w ujawnieniu i zabezpieczeniu śladów na miejscu przestępstwa. Policjanci  odpowiedzieli także na szereg pytań i spostrzeżeń zadawanych przez zgromadzoną publiczność. Poza wykładem odbyła się również "część praktyczna". Na spotkanie funkcjonariusze zabrali ze sobą walizki z "policyjnymi akcesoriami". Zaprezentowali sprzęt i wyjaśnili do czego służą wszystkie akcesoria, z których korzysta się przy zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych.

Więcej…
 
SAM TRUP NIE WYSTARCZY.... KOLEJNE WYDARZENIE KRYMINALNEJ BITWY POKOLEŃ PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 17. Listopad 2017 10:11

1 250W czwartek, 17 listopada o godz. 11.00 w Czytelni Biblioteki odbył się kolejny panel dyskusyjny w ramach projektu Kryminalna Bitwa Pokoleń zatytułowany "Sam trup nie wystarczy, czyli o tym jak zmierzyć zawartość kryminału w kryminale". Moderatorem dyskusji był Krzysztof Koziołek, ceniony autor powieści kryminalnych. W dyskusji uczestniczyła młodzież z grodziskich szkół średnich, gimnazjum oraz członkowie Dyskusyjnego Klubu Ksiązki.

Więcej…
 
(TY)DZIEŃ POSTACI Z BAJEK PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 17. Listopad 2017 09:35

1 250

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney'a. Oddział dla dzieci także  włączył się w obchody tego święta przeprowadzając akcję czytelniczą, do której przystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Grąblewie oraz z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały. Zebranych powitały panie  bibliotekarki przebrane w kolorowe stroje. W bajkowy świat przeniosła wszystkich  piosenka "Witajcie w naszej Bajce". W trakcie zajęć dzieci rozwiązywały bajowe quizy muzyczne polegające na rozpoznaniu z jakiej bajki pochodzi piosenka. Panie bibliotekarki przygotowały również zagadki i pytania związane z postaciami bajkowymi. W drugiej części na dzieci czekały zadania ruchowe i zręcznościowe. Na zakończenie spotkania na dzieci czekała bajkowa niespodzianka - piniata ze słodkościami .Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.. Zapraszamy więc do naszej placówki po książki  i czytajmy dzieciom każdego dnia.

Więcej…
 
SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄZKI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 17. Listopad 2017 09:33

1 250

W środę, 8 listopada w Czytelni Biblioteki odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawiana książka p t.  "Świat musi mieć sens" to wywiad rzeka z arcybiskupem Józefem Życińskim, przeprowadzona przez Aleksandrę Klich. Arcybiskup Życiński to jedna z barwniejszych postaci Kościoła. Człowiek niebojący się wyzwań i trudnych pytań . Szczerze, bez zbędnego patosu wypowiadał się na tematy wiary, kościoła , feminizmu , in vitro.... Książka to istotny przewodnik dla ludzi "małej wiary". To jednocześnie według uczestników  dyskusji jedna z ciekawszych książek omawianych w trakcie spotkań.

Więcej…
 
I TY MOŻESZ ZOSTAĆ DETEKTYWEM PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 17. Listopad 2017 09:29

1 250

Filia na Osiedlu Wojska Polskiego przeprowadziła cykl zajęć bibliotecznych dla dzieci sześcio i siedmioletnich. Zajęcia przeprowadzono na podstawie ksiązki "Tajemnica Biblioteki" - jednej z bestsellerowego cyklu książek "Biuro detektywistyczne Lassego  i Mai".  Dzieci  z  zainteresowaniem wysłuchały treści książeczki, aktywnie uczestnicząc w śledztwie mającym wyjaśnić tajemnicę zaginięcia trzech szczególnie cennych książek. Wszyscy uczestnicy zajęć udowodnili, że mają predyspozycje do tego, by być detektywem, niektórym nawet udało się trafnie wytypować złoczyńcę. Czytanie książki wzbogaciliśmy w treści związane z funkcjonowaniem Biblioteki.  Zabawa  w detektywów przypadła dzieciom do gustu, co zaowocowało zwiększonymi wypożyczeniami książek o tej tematyce. W zajęciach, które Filia Biblioteki realizowała we wrześniu, październiku i w listopadzie udział wzięły grupy sześciolatków z okolicznych przedszkoli (Chatka Puchatka, Wiercipięta ), klasa pierwsza ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słocinie.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 3 z 12
statystyka