Strona Główna Archiwum - Archiwum 2017r.

Kalendarz

Październik 2018
N P Wt Śr Cz Pi S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

N E W S L E T T E R


Dyskusyjny Klub Książki

Program Rozwoju Bibliotek

Bajkowe porankiTu Migamy

Cała Polska Czyta Dzieciom

Odkryj Wielkopolskę

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Aktualności - 2017r.
BAJKOWE PORANKI - MIĘDZNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 17. Listopad 2017 09:23

1 250Bolek i Lolek, Reksio, Bob Budowniczy, Koziołek Matołek, Świnka Peppa, Kubuś Puchatek - któż ich nie zna?  Na zajęciach z cyklu Bajkowe Poranki, które odbywają się w filii na os. Wojska Polskiego przypomnieliśmy sobie ich wizerunki, przepędziliśmy Babę - Jagę, przeczytaliśmy książeczkę o Śwince Peppie i wspólnie się bawiliśmy układając puzzle z Bobem Budowniczym. Na zakończenie pokolorowaliśmy wizerunki swoich ulubionych bohaterów. Tym razem wspólne zdjęcie z pracami plastycznymi zostało wykonane na tle postaci z bajek.

Więcej…
 
BAJKOWE PORANKI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 17. Listopad 2017 09:20

1 250Za nami drugi miesiąc zajęć z cyklu Bajkowe Poranki. Dzieci wzajemnie się poznały i chętnie się wspólnie bawią. Tematyką październikowych zajęć była jesień.  Czytaliśmy książeczki opowiadające o jesiennej pogodzie, kolorowych liściach, zachęcające do  bardziej uważnego obserwowania otaczającej aury w czasie spacerów. Może ktoś usłyszy jeża gnieżdżącego się w suchych liściach w ogrodzie? Jesienne liście to bardzo wdzięczny materiał plastyczny. Dzieci wykonały z nich piękne jesienne bukiety, a z plasteliny lepiły jeżyki. Choć na dworze już coraz chłodniej, nam zimno nie jest, bo dużo się ruszamy w trakcie zabaw, gier i zajęć ruchowych.

Więcej…
 
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 06. Listopad 2017 13:59

1 250W piątek, 3 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek dzieci  z oddziału przedszkolnego oraz kl. I Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie gościły  w bibliotece. W ten szczególny, magiczny, bajkowy dzień, dzieci przywitały się ze swymi  ulubionymi bohaterami z bajek, opowiadań. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Brały aktywny udział w konkursach, zgadywankach i malowały bajkowe postaci. Za każdą prawidłową odpowiedź, otrzymywały "złotą" słodką monetę, liczyła się wiedza i szybki refleks. Na koniec spotkania dzieci chętnie wypożyczały kolorowe książeczki z księżniczkami, czarownicami, rycerzami, piratami...

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
KSIĄŻKA ŁĄCZY NAS PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 06. Listopad 2017 13:55

1 250

W piątek, 27 października Filia Biblioteki w Ptaszkowie obchodziła swoje imieniny. Tegoroczne hasło "Książka łączy nas" - to doskonała okazja na promocję czytelnictwa wśród uczniów. W bibliotece zorganizowano szereg ciekawych spotkań dla dzieci i młodzieży. W poniedziałek 30 października odbyło się rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów klas I - III Szkoły Podstawowej na najciekawszą laurkę dla Biblioteki. Czytelnicy wypożyczający w tym dniu książkę częstowali się pysznymi cukierkami.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
SPOTKANIE Z PIOTREM BOJARSKIM PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 20. Październik 2017 09:52

1 250

    W czwartek 19 października, w ramach projektu Kryminalna Bitwa Pokoleń realizowanego przez naszą Bibliotekę odbyło się spotkanie z Piotrem Bojarskim, pisarzem i dziennikarzem "Gazety Wyborczej". W trakcie swej pracy relacjonował i komentował wydarzenia na poznańskiej i wielkopolskiej scenie politycznej i samorządowej. Jest autorem serii książek sensacyjnych osadzonych w  międzywojennym Poznaniu: "Kryptonim Posen", "Mecz", "Rache znaczy zemsta", "Pętla" oraz "Arcymistrz" "Ściema", dwukrotnym laureatem nagrody Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, a także zdobywcą nagrody Prezydenta Miasta Poznania.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
SPOTKANIE Z GLOBBUS TEAM PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 13. Październik 2017 12:03

1 250

W sobotę, 21 października w Sali CK Rondo odbyło się spotkanie z Globus Team, grupą przyjaciół, którzy starym, wyremontowanym Volkswagenem T3 z 1983 r. odbyli trzecią z kolei podróż po stolicach Europy. Tym razem trasa wiodła na południe. W trakcie 28 dniowej podróży odwiedzili Czechy, Słowację, Węgry, Bułgarię, Bośnię, Słowenie i Austrię. Przejechali łącznie 7569 km. Podczas spotkania publiczność - fani, rodzina, przyjaciele oraz sponsorzy, miała okazję usłyszeć, wiele  informacji na temat państw, które odwiedzili, obejrzeć wystawę fotografii i film, a także zobaczyć co działo się za kulisami wyprawy. Miłym akcentem spotkania był moment przekazania uzbieranych w akcji "10 gr. Od kilometra" - pieniędzy, które uczestnicy wyprawy przeznaczyli na zakup nowego wózka inwalidzkiego dla Szymona Perka. Podziękowali też sponsorom za udzielone wsparcie i pomoc oraz organizatorom spotkania - Grodziskiej Bibliotece Publicznej i CK Rondo.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
SPOTKANIE Z ANNĄ ŁESKE - JACKOWSKĄ PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 13. Październik 2017 11:41

1 250    Ogromnym zainteresowaniem  cieszyło się  spotkanie z Anną Łeske Jackowską autorką książki p t. "Dotykając serca. Historie prawdziwe o doświadczaniu siły i szczęścia", które odbyło się we wtorek 10 października w czytelni Grodziskiej Biblioteki Publicznej. Autorka jest mieszkanką Grodziska Wielkopolskiego, pracuje  jako nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 1. w Grodzisku Wlkp.  W trakcie spotkania opowiedziała jak doszło do napisania książki, skąd wziął się pomysł i złożyła gorące podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w jej powstaniu. W książce zawarte jest sześć prawdziwych, chwytających za serce historii z życia rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym oraz cztery wywiady ze specjalistami: lekarzem, psychologiem, logopedą i fizjoterapeutą. To pokrzepiające opowiadania, cytaty modlitwy, wskazówki specjalistów do pracy z dzieckiem oraz wzmacniające ćwiczenia. Trudne zagadnienia opisane są przystępnym, łatwym dla czytelnika językiem. "Napisałam tę książkę, abyś poznał historie bohaterów, którymi są rodzice dzieci niepełnosprawnych. Niech będzie ona dla Ciebie bodźcem do refleksji nad własnym życiem, źródłem siły w trudnych momentach i inspiracją do poszukiwania szczęścia" powiedziała autorka w trakcie spotkania, któremu towarzyszyła wystawa fotografii p t. "Żyję. Kocham. Jestem sobą!" autorstwa Marty Łeske - Bogaczyk, która jest jednocześnie autorką zdjęć do książki.

Informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem kolejne spotkanie z autorką odbędzie się w czwartek 19 października o godz. 17.00 w Filii na os. Wojska Polskiego.

Więcej…
 
LEKCJA W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 10. Październik 2017 08:57

1 250We wtorek, 3 października w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się zajęcia biblioteczne dla dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej nr 4. Była to pierwsza wizyta tej grupy w bibliotece, dlatego skupiliśmy się na zasadach oraz funkcjonowaniu biblioteki. Dzieci dowiedziały się na czym polega  zawód bibliotekarza, po co czytać książki i jakie są jej główne prośby. Uczniowie wysłuchali książki pt.: ,,Wizyta a bibliotece", a następnie odpowiadali na przygotowane zagadki.

Więcej…
 
BŁYSKOTLIWY MALUCH PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 10. Październik 2017 08:53

1 250Za nami pierwszy  miesiące zajęć z cyklu Błyskotliwy Maluch. W trakcie  wrześniowych spotkań dzieci miały okazje poznać panie bibliotekarki oraz swoich rówieśników. Zajęcia miały podstawowy cel  - ułatwienie  spokojnego i łatwego rozpoczęcia nowego etapu w życiu  jakim stało się dla dzieci wejście w grupę  rówieśników. Zajęcia  adaptacyjne sprawiły, że znane już dzieciom miejsce, znane osoby, nie   budzą już lęku, ale wręcz przeciwnie zachęcają  najmłodszych, aby z łatwością i uśmiechem samodzielnie zostawały  na kolejnych  zajęciach. Każde spotkanie z cyklu Błyskotliwy Maluch  to okazja do wspólnej zabawy dającej dużo radości i rozwijającej umiejętności maluchów.

Więcej…
 
BAJKOWE PORANKI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 10. Październik 2017 08:49

1 250Minął już wrzesień, pierwsze zajęcia z cyklu Bajkowe Poranki odbywające się w Filii na os. Wojska Polskiego za nami.  W cotygodniowych zajęciach bierze udział trzynaścioro dzieci. Poznaliśmy się już wzajemnie, maluchy poznały nowe - dla niektórych - miejsce, jakim jest Biblioteka. Duże ich zainteresowanie wzbudzają zabawki, ale pomału też zachęcamy do korzystania z księgozbioru dla najmłodszych. W czasie zajęć jest czas  na poznawanie niektórych pozycji z literatury dziecięcej, na przykład na podstawie wiersza "Na straganie" Jana Brzechwy czy "Wpadła gruszka do fartuszka" rozróżnialiśmy i nazywaliśmy poszczególne owoce i warzywa. Jest też czas na wspólne zabawy w kółku przy muzyce. Dzieci chętnie kolorują przygotowane obrazki i pozują ze swymi pracami do zdjęć. W Bibliotece nie ma czasu na nudę.

Więcej…
 
KRYMINALNE STARCIE GIGANTÓW... PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 10. Październik 2017 07:53

2 250We wtorek, 17 października w Czytelni Biblioteki odbyło się kolejne wydarzenie w ramach realizowanego projektu Kryminalna Bitwa Pokoleń zatytułowane "Kryminalne starcie gigantów, czyli Raymond Chandler kontra Stieg Larsson". Moderatorem dyskusji, w której uczestniczyli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz młodzież grodziskich szkół był Krzysztof Koziołek, ceniony autor powieści kryminalnych. Uczestnicy spotkania mieli okazje porównać twórczość R. Chandlera i S. Larssona. Dyskutowali o podobieństwach i różnicach stylów tych dwóch pisarzy. Dyskusje zakończylo glosowanie, w wyniku którego nieznaczną przewagę uzyskała twórczość Raymonda Chandlera.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234567NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 7
statystyka

 

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności