Strona Główna Archiwum - Archiwum 2017r.

Kalendarz

Styczeń 2018
N P Wt Śr Cz Pi S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

N E W S L E T T E R


Dyskusyjny Klub Książki

Program Rozwoju Bibliotek

Bajkowe porankiTu Migamy

Cała Polska Czyta Dzieciom

Odkryj Wielkopolskę

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Aktualności - 2017r.
BAJKOWE PORANKI - MIĘDZNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 17. Listopad 2017 09:23

1 250Bolek i Lolek, Reksio, Bob Budowniczy, Koziołek Matołek, Świnka Peppa, Kubuś Puchatek - któż ich nie zna?  Na zajęciach z cyklu Bajkowe Poranki, które odbywają się w filii na os. Wojska Polskiego przypomnieliśmy sobie ich wizerunki, przepędziliśmy Babę - Jagę, przeczytaliśmy książeczkę o Śwince Peppie i wspólnie się bawiliśmy układając puzzle z Bobem Budowniczym. Na zakończenie pokolorowaliśmy wizerunki swoich ulubionych bohaterów. Tym razem wspólne zdjęcie z pracami plastycznymi zostało wykonane na tle postaci z bajek.

Więcej…
 
BAJKOWE PORANKI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 17. Listopad 2017 09:20

1 250Za nami drugi miesiąc zajęć z cyklu Bajkowe Poranki. Dzieci wzajemnie się poznały i chętnie się wspólnie bawią. Tematyką październikowych zajęć była jesień.  Czytaliśmy książeczki opowiadające o jesiennej pogodzie, kolorowych liściach, zachęcające do  bardziej uważnego obserwowania otaczającej aury w czasie spacerów. Może ktoś usłyszy jeża gnieżdżącego się w suchych liściach w ogrodzie? Jesienne liście to bardzo wdzięczny materiał plastyczny. Dzieci wykonały z nich piękne jesienne bukiety, a z plasteliny lepiły jeżyki. Choć na dworze już coraz chłodniej, nam zimno nie jest, bo dużo się ruszamy w trakcie zabaw, gier i zajęć ruchowych.

Więcej…
 
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 06. Listopad 2017 13:59

1 250W piątek, 3 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek dzieci  z oddziału przedszkolnego oraz kl. I Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie gościły  w bibliotece. W ten szczególny, magiczny, bajkowy dzień, dzieci przywitały się ze swymi  ulubionymi bohaterami z bajek, opowiadań. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Brały aktywny udział w konkursach, zgadywankach i malowały bajkowe postaci. Za każdą prawidłową odpowiedź, otrzymywały "złotą" słodką monetę, liczyła się wiedza i szybki refleks. Na koniec spotkania dzieci chętnie wypożyczały kolorowe książeczki z księżniczkami, czarownicami, rycerzami, piratami...

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
KSIĄŻKA ŁĄCZY NAS PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 06. Listopad 2017 13:55

1 250

W piątek, 27 października Filia Biblioteki w Ptaszkowie obchodziła swoje imieniny. Tegoroczne hasło "Książka łączy nas" - to doskonała okazja na promocję czytelnictwa wśród uczniów. W bibliotece zorganizowano szereg ciekawych spotkań dla dzieci i młodzieży. W poniedziałek 30 października odbyło się rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów klas I - III Szkoły Podstawowej na najciekawszą laurkę dla Biblioteki. Czytelnicy wypożyczający w tym dniu książkę częstowali się pysznymi cukierkami.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
SPOTKANIE Z PIOTREM BOJARSKIM PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 20. Październik 2017 09:52

1 250

    W czwartek 19 października, w ramach projektu Kryminalna Bitwa Pokoleń realizowanego przez naszą Bibliotekę odbyło się spotkanie z Piotrem Bojarskim, pisarzem i dziennikarzem "Gazety Wyborczej". W trakcie swej pracy relacjonował i komentował wydarzenia na poznańskiej i wielkopolskiej scenie politycznej i samorządowej. Jest autorem serii książek sensacyjnych osadzonych w  międzywojennym Poznaniu: "Kryptonim Posen", "Mecz", "Rache znaczy zemsta", "Pętla" oraz "Arcymistrz" "Ściema", dwukrotnym laureatem nagrody Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, a także zdobywcą nagrody Prezydenta Miasta Poznania.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
SPOTKANIE Z GLOBBUS TEAM PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 13. Październik 2017 12:03

1 250

W sobotę, 21 października w Sali CK Rondo odbyło się spotkanie z Globus Team, grupą przyjaciół, którzy starym, wyremontowanym Volkswagenem T3 z 1983 r. odbyli trzecią z kolei podróż po stolicach Europy. Tym razem trasa wiodła na południe. W trakcie 28 dniowej podróży odwiedzili Czechy, Słowację, Węgry, Bułgarię, Bośnię, Słowenie i Austrię. Przejechali łącznie 7569 km. Podczas spotkania publiczność - fani, rodzina, przyjaciele oraz sponsorzy, miała okazję usłyszeć, wiele  informacji na temat państw, które odwiedzili, obejrzeć wystawę fotografii i film, a także zobaczyć co działo się za kulisami wyprawy. Miłym akcentem spotkania był moment przekazania uzbieranych w akcji "10 gr. Od kilometra" - pieniędzy, które uczestnicy wyprawy przeznaczyli na zakup nowego wózka inwalidzkiego dla Szymona Perka. Podziękowali też sponsorom za udzielone wsparcie i pomoc oraz organizatorom spotkania - Grodziskiej Bibliotece Publicznej i CK Rondo.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 4 z 12
statystyka