Strona Główna Archiwum Archiwum z 2017r.

Kalendarz

Kwiecień 2019
N P Wt Śr Cz Pi S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

N E W S L E T T E R


Dyskusyjny Klub Książki

Program Rozwoju Bibliotek

Bajkowe porankiTu Migamy

Cała Polska Czyta Dzieciom

Odkryj Wielkopolskę

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Aktualności - 2017r.
SPOTKANIE Z PIOTREM BOJARSKIM PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 20. Październik 2017 09:52

1 250

    W czwartek 19 października, w ramach projektu Kryminalna Bitwa Pokoleń realizowanego przez naszą Bibliotekę odbyło się spotkanie z Piotrem Bojarskim, pisarzem i dziennikarzem "Gazety Wyborczej". W trakcie swej pracy relacjonował i komentował wydarzenia na poznańskiej i wielkopolskiej scenie politycznej i samorządowej. Jest autorem serii książek sensacyjnych osadzonych w  międzywojennym Poznaniu: "Kryptonim Posen", "Mecz", "Rache znaczy zemsta", "Pętla" oraz "Arcymistrz" "Ściema", dwukrotnym laureatem nagrody Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, a także zdobywcą nagrody Prezydenta Miasta Poznania.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
SPOTKANIE Z GLOBBUS TEAM PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 13. Październik 2017 12:03

1 250

W sobotę, 21 października w Sali CK Rondo odbyło się spotkanie z Globus Team, grupą przyjaciół, którzy starym, wyremontowanym Volkswagenem T3 z 1983 r. odbyli trzecią z kolei podróż po stolicach Europy. Tym razem trasa wiodła na południe. W trakcie 28 dniowej podróży odwiedzili Czechy, Słowację, Węgry, Bułgarię, Bośnię, Słowenie i Austrię. Przejechali łącznie 7569 km. Podczas spotkania publiczność - fani, rodzina, przyjaciele oraz sponsorzy, miała okazję usłyszeć, wiele  informacji na temat państw, które odwiedzili, obejrzeć wystawę fotografii i film, a także zobaczyć co działo się za kulisami wyprawy. Miłym akcentem spotkania był moment przekazania uzbieranych w akcji "10 gr. Od kilometra" - pieniędzy, które uczestnicy wyprawy przeznaczyli na zakup nowego wózka inwalidzkiego dla Szymona Perka. Podziękowali też sponsorom za udzielone wsparcie i pomoc oraz organizatorom spotkania - Grodziskiej Bibliotece Publicznej i CK Rondo.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
SPOTKANIE Z ANNĄ ŁESKE - JACKOWSKĄ PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 13. Październik 2017 11:41

1 250    Ogromnym zainteresowaniem  cieszyło się  spotkanie z Anną Łeske Jackowską autorką książki p t. "Dotykając serca. Historie prawdziwe o doświadczaniu siły i szczęścia", które odbyło się we wtorek 10 października w czytelni Grodziskiej Biblioteki Publicznej. Autorka jest mieszkanką Grodziska Wielkopolskiego, pracuje  jako nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 1. w Grodzisku Wlkp.  W trakcie spotkania opowiedziała jak doszło do napisania książki, skąd wziął się pomysł i złożyła gorące podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w jej powstaniu. W książce zawarte jest sześć prawdziwych, chwytających za serce historii z życia rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym oraz cztery wywiady ze specjalistami: lekarzem, psychologiem, logopedą i fizjoterapeutą. To pokrzepiające opowiadania, cytaty modlitwy, wskazówki specjalistów do pracy z dzieckiem oraz wzmacniające ćwiczenia. Trudne zagadnienia opisane są przystępnym, łatwym dla czytelnika językiem. "Napisałam tę książkę, abyś poznał historie bohaterów, którymi są rodzice dzieci niepełnosprawnych. Niech będzie ona dla Ciebie bodźcem do refleksji nad własnym życiem, źródłem siły w trudnych momentach i inspiracją do poszukiwania szczęścia" powiedziała autorka w trakcie spotkania, któremu towarzyszyła wystawa fotografii p t. "Żyję. Kocham. Jestem sobą!" autorstwa Marty Łeske - Bogaczyk, która jest jednocześnie autorką zdjęć do książki.

Informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem kolejne spotkanie z autorką odbędzie się w czwartek 19 października o godz. 17.00 w Filii na os. Wojska Polskiego.

Więcej…
 
LEKCJA W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 10. Październik 2017 08:57

1 250We wtorek, 3 października w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się zajęcia biblioteczne dla dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej nr 4. Była to pierwsza wizyta tej grupy w bibliotece, dlatego skupiliśmy się na zasadach oraz funkcjonowaniu biblioteki. Dzieci dowiedziały się na czym polega  zawód bibliotekarza, po co czytać książki i jakie są jej główne prośby. Uczniowie wysłuchali książki pt.: ,,Wizyta a bibliotece", a następnie odpowiadali na przygotowane zagadki.

Więcej…
 
BŁYSKOTLIWY MALUCH PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 10. Październik 2017 08:53

1 250Za nami pierwszy  miesiące zajęć z cyklu Błyskotliwy Maluch. W trakcie  wrześniowych spotkań dzieci miały okazje poznać panie bibliotekarki oraz swoich rówieśników. Zajęcia miały podstawowy cel  - ułatwienie  spokojnego i łatwego rozpoczęcia nowego etapu w życiu  jakim stało się dla dzieci wejście w grupę  rówieśników. Zajęcia  adaptacyjne sprawiły, że znane już dzieciom miejsce, znane osoby, nie   budzą już lęku, ale wręcz przeciwnie zachęcają  najmłodszych, aby z łatwością i uśmiechem samodzielnie zostawały  na kolejnych  zajęciach. Każde spotkanie z cyklu Błyskotliwy Maluch  to okazja do wspólnej zabawy dającej dużo radości i rozwijającej umiejętności maluchów.

Więcej…
 
BAJKOWE PORANKI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 10. Październik 2017 08:49

1 250Minął już wrzesień, pierwsze zajęcia z cyklu Bajkowe Poranki odbywające się w Filii na os. Wojska Polskiego za nami.  W cotygodniowych zajęciach bierze udział trzynaścioro dzieci. Poznaliśmy się już wzajemnie, maluchy poznały nowe - dla niektórych - miejsce, jakim jest Biblioteka. Duże ich zainteresowanie wzbudzają zabawki, ale pomału też zachęcamy do korzystania z księgozbioru dla najmłodszych. W czasie zajęć jest czas  na poznawanie niektórych pozycji z literatury dziecięcej, na przykład na podstawie wiersza "Na straganie" Jana Brzechwy czy "Wpadła gruszka do fartuszka" rozróżnialiśmy i nazywaliśmy poszczególne owoce i warzywa. Jest też czas na wspólne zabawy w kółku przy muzyce. Dzieci chętnie kolorują przygotowane obrazki i pozują ze swymi pracami do zdjęć. W Bibliotece nie ma czasu na nudę.

Więcej…
 
KRYMINALNE STARCIE GIGANTÓW... PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 10. Październik 2017 07:53

2 250We wtorek, 17 października w Czytelni Biblioteki odbyło się kolejne wydarzenie w ramach realizowanego projektu Kryminalna Bitwa Pokoleń zatytułowane "Kryminalne starcie gigantów, czyli Raymond Chandler kontra Stieg Larsson". Moderatorem dyskusji, w której uczestniczyli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz młodzież grodziskich szkół był Krzysztof Koziołek, ceniony autor powieści kryminalnych. Uczestnicy spotkania mieli okazje porównać twórczość R. Chandlera i S. Larssona. Dyskutowali o podobieństwach i różnicach stylów tych dwóch pisarzy. Dyskusje zakończylo glosowanie, w wyniku którego nieznaczną przewagę uzyskała twórczość Raymonda Chandlera.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
DETEKTYW MALANOWSI POMÓGŁ ROZWIĄZAĆ KRYMINALNĄ ZAGADKĘ. PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 06. Październik 2017 11:23

1 250

W czwartek, 5 października w ramach projektu Kryminalna Bitwa Pokoleń dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbywającego się pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego w naszej Bibliotece odbył się Turniej detektywistyczny, ktory prowadzili Dariusz Rekosz oraz Bronisław Cieślak - dziennikarz, aktor, prezenter telewizyjny,  znany najbardziej z głównej roli w serialu 07 zgłoś się oraz z serii Malanowski i partnerzy. Po wysłuchaniu raportu detektywa prowadzącego śledztwo i zeznań świadków, uczestnicy rozwiązywali zagadkę zabójstwa angielskiego lorda Johna McCawley'a, który został zamordowany w swojej posiadłości, a z jego sejfu skradziono pięć milionów funtów. Zabawa wciągnęła kilkudziesięciu uczestników w różnym wieku. Zwycięzcą turnieju został Hubert Konopka uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, który znakomicie wczuł się w rolę śledczego i jako jedyny odgadł kto był zabójcą. W nagrodę zwycięzca turnieju otrzymał komplet 21 książek "O7 zgłoś się". Na koniec spotkania Bronisław Cieślak odpowiadał na pytania uczestników i podpisywał ksiązki. Nie zabrakło też chętnych do zrobienia pamiątkowej fotografii.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
SPOTKANIE Z OLGĄ RUDNICKĄ PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Środa, 27. Wrzesień 2017 13:03

2 250

We wtorek, 26 września, w ramach projektu "Kryminalna Bitwa Pokoleń" odbyło się spotkanie z Olgą Rudnicką, popularną autorką powieści kryminalnych. Olga Rudnicka jest absolwentką Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracowała jako asystentka osób niepełnosprawnych w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Śremie. Kocha jazdę konną i rytmy latynoamerykańskie, zwłaszcza salsę. Namiętnie czyta Joannę Chmielewską, Stephena Kinga, Joe Hilla, Tess Gerritsen i Jeffery'ego Deavera. Pisanie jest jak narkotyk lub psychoterapia - powiedziała pisarka i prawdopodobnie dlatego w tak młodym wieku ma już na koncie 14 z sukcesem wydanych książek. Są to wyłącznie powieści kryminalne. Swą debiutancką powieść "Martwe jezioro" autorka wydała w wieku 18 lat odnosząc duży sukces, a kolejne powieści: "Czy ten rudy kot to pies?" "Zacisze 13", Natalii 5" czy też  "Cichy wielbiciel, tylko umocniły pozycję autorki na rynku wydawniczym. Najpopularniejszą powieścią wśród naszych czytelników okazała się być "Natalii 5" i jej kontynuacja - "Drugi przekręt Natalii", których bohaterkami są żywiołowe i bardzo sympatyczne siostry, wplątywane w tajemnicze zbrodnie. Autorka jest żywiołową, bardzo sympatyczną i uśmiechniętą osobą, której dobrze się słucha, a z którą jeszcze przyjemniej się rozmawia. Spotkanie trwało dwie godziny i wydaje się, że czas ten i tak nie wystarczył do wyczerpania wszystkich tematów. Dużą popularnością cieszyły się książki Olgi Rudnickiej, które można było na spotkaniu kupić w okazyjnej cenie - oczywiście z autografem pisarki.

Więcej…
 
SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM KOZIOŁKIEM PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Środa, 27. Wrzesień 2017 12:58

1 250W czwartek, 21 września, w ramach projektu Kryminalna Bitwa Pokoleń w Czytelni Grodziskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem - autorem powieści kryminalnych. Autor jest pasjonatem górskich wędrówek, zapalonym kibicem żużla i oczywiście, jak sam o sobie mówi, "kryminalistą bez wyroku". W trakcie spotkania zatytułowanego "Zbrodnia doskonała w kuchni - przepis na kryminał nieco mroczny, mocno krwisty, a czasami topograficzny" autor opowiadał czytelniczkom o swojej przygodzie z pisarstwem, polskim rynku wydawniczym i sposobie, w jaki tworzy książki. Nasz gość bardzo barwnym językiem opowiedział o tym jak pracuje, skąd bierze pomysły do swoich książek. Dla Niego, w powieści kryminalnej najważniejsza jest intryga, a napięcie należy budować już od pierwszego zdania. Zdradził, że są różne sposoby pisania powieści : mozolny, flow i nieliniowy oraz omówił wymienione zagadnienia. Dopiero, gdy napiszę jakąś książkę, a następnie ona trafi do recenzji, wtedy dowiaduję się, jaki nurt literatury uprawiam - mówił Krzysztof Koziołek. Piszę tak, jak sam lubię czytać, a więc akcja, akcja i jeszcze raz akcja. Nie lubię dłużyzn, które są tak charakterystyczne dla kryminałów skandynawskich.

Więcej…
 
OPERACJA KSIĄŻKOBUS PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Środa, 27. Wrzesień 2017 09:21

1 250Grodziska Biblioteka Publiczna wzięła udział w projekcie Wydawnictwa Media Rodzina z Poznania - "Operacja Księgobus". To ogólnopolska akcja edukacyjna, która ma zachęcić dzieci do czytania. Książkobus odwiedził Grodzisk Wielkopolski we wtorek 26 września i w godz. od 12.00 do 14.300 parkował na Starym Rynku. Specjalnie przebudowane wnętrze autobusu zamieniono w detektywistyczną przestrzeń. Tematem przewodnim spotkań prowadzonych przez animatorkę "Bajankę" - Monikę Skikiewicz były zagadnienia detektywistyczne z bohaterami serii "Operacja..." norweskiego autora J.L. Horsta, który opisuje przygody dwójki dzieci z psem, którzy potrafią rozwiązać każda kryminalna zagadkę. Za tajemniczymi drzwiami ksiażkobusu czekało moc atrakcji propagujących czytelnictwo w ciekawy sposób w formie warsztatów, animacji, zabaw i konkursów. Książkobus odwiedziły dzieci z grodziskich Szkół Podstawowych nr 1 i 2 oraz mieszkańcy. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe gadżety. Biblioteka otrzymała w darze od Wydawnictwa Media Rodzina 743 książki o łącznej wartości 8858 zł, które wzbogacą zbiory naszych placówek.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234567NastępnaOstatnie »

Strona 3 z 7
statystyka

 

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności