Strona Główna Archiwum - Archiwum 2017r.

Kalendarz

Styczeń 2018
N P Wt Śr Cz Pi S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

N E W S L E T T E R


Dyskusyjny Klub Książki

Program Rozwoju Bibliotek

Bajkowe porankiTu Migamy

Cała Polska Czyta Dzieciom

Odkryj Wielkopolskę

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Aktualności - 2017r.
SPOTKANIE Z ANNĄ ŁESKE - JACKOWSKĄ PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 13. Październik 2017 11:41

1 250    Ogromnym zainteresowaniem  cieszyło się  spotkanie z Anną Łeske Jackowską autorką książki p t. "Dotykając serca. Historie prawdziwe o doświadczaniu siły i szczęścia", które odbyło się we wtorek 10 października w czytelni Grodziskiej Biblioteki Publicznej. Autorka jest mieszkanką Grodziska Wielkopolskiego, pracuje  jako nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 1. w Grodzisku Wlkp.  W trakcie spotkania opowiedziała jak doszło do napisania książki, skąd wziął się pomysł i złożyła gorące podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w jej powstaniu. W książce zawarte jest sześć prawdziwych, chwytających za serce historii z życia rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym oraz cztery wywiady ze specjalistami: lekarzem, psychologiem, logopedą i fizjoterapeutą. To pokrzepiające opowiadania, cytaty modlitwy, wskazówki specjalistów do pracy z dzieckiem oraz wzmacniające ćwiczenia. Trudne zagadnienia opisane są przystępnym, łatwym dla czytelnika językiem. "Napisałam tę książkę, abyś poznał historie bohaterów, którymi są rodzice dzieci niepełnosprawnych. Niech będzie ona dla Ciebie bodźcem do refleksji nad własnym życiem, źródłem siły w trudnych momentach i inspiracją do poszukiwania szczęścia" powiedziała autorka w trakcie spotkania, któremu towarzyszyła wystawa fotografii p t. "Żyję. Kocham. Jestem sobą!" autorstwa Marty Łeske - Bogaczyk, która jest jednocześnie autorką zdjęć do książki.

Informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem kolejne spotkanie z autorką odbędzie się w czwartek 19 października o godz. 17.00 w Filii na os. Wojska Polskiego.

Więcej…
 
LEKCJA W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 10. Październik 2017 08:57

1 250We wtorek, 3 października w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się zajęcia biblioteczne dla dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej nr 4. Była to pierwsza wizyta tej grupy w bibliotece, dlatego skupiliśmy się na zasadach oraz funkcjonowaniu biblioteki. Dzieci dowiedziały się na czym polega  zawód bibliotekarza, po co czytać książki i jakie są jej główne prośby. Uczniowie wysłuchali książki pt.: ,,Wizyta a bibliotece", a następnie odpowiadali na przygotowane zagadki.

Więcej…
 
BŁYSKOTLIWY MALUCH PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 10. Październik 2017 08:53

1 250Za nami pierwszy  miesiące zajęć z cyklu Błyskotliwy Maluch. W trakcie  wrześniowych spotkań dzieci miały okazje poznać panie bibliotekarki oraz swoich rówieśników. Zajęcia miały podstawowy cel  - ułatwienie  spokojnego i łatwego rozpoczęcia nowego etapu w życiu  jakim stało się dla dzieci wejście w grupę  rówieśników. Zajęcia  adaptacyjne sprawiły, że znane już dzieciom miejsce, znane osoby, nie   budzą już lęku, ale wręcz przeciwnie zachęcają  najmłodszych, aby z łatwością i uśmiechem samodzielnie zostawały  na kolejnych  zajęciach. Każde spotkanie z cyklu Błyskotliwy Maluch  to okazja do wspólnej zabawy dającej dużo radości i rozwijającej umiejętności maluchów.

Więcej…
 
BAJKOWE PORANKI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 10. Październik 2017 08:49

1 250Minął już wrzesień, pierwsze zajęcia z cyklu Bajkowe Poranki odbywające się w Filii na os. Wojska Polskiego za nami.  W cotygodniowych zajęciach bierze udział trzynaścioro dzieci. Poznaliśmy się już wzajemnie, maluchy poznały nowe - dla niektórych - miejsce, jakim jest Biblioteka. Duże ich zainteresowanie wzbudzają zabawki, ale pomału też zachęcamy do korzystania z księgozbioru dla najmłodszych. W czasie zajęć jest czas  na poznawanie niektórych pozycji z literatury dziecięcej, na przykład na podstawie wiersza "Na straganie" Jana Brzechwy czy "Wpadła gruszka do fartuszka" rozróżnialiśmy i nazywaliśmy poszczególne owoce i warzywa. Jest też czas na wspólne zabawy w kółku przy muzyce. Dzieci chętnie kolorują przygotowane obrazki i pozują ze swymi pracami do zdjęć. W Bibliotece nie ma czasu na nudę.

Więcej…
 
KRYMINALNE STARCIE GIGANTÓW... PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 10. Październik 2017 07:53

2 250We wtorek, 17 października w Czytelni Biblioteki odbyło się kolejne wydarzenie w ramach realizowanego projektu Kryminalna Bitwa Pokoleń zatytułowane "Kryminalne starcie gigantów, czyli Raymond Chandler kontra Stieg Larsson". Moderatorem dyskusji, w której uczestniczyli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz młodzież grodziskich szkół był Krzysztof Koziołek, ceniony autor powieści kryminalnych. Uczestnicy spotkania mieli okazje porównać twórczość R. Chandlera i S. Larssona. Dyskutowali o podobieństwach i różnicach stylów tych dwóch pisarzy. Dyskusje zakończylo glosowanie, w wyniku którego nieznaczną przewagę uzyskała twórczość Raymonda Chandlera.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
DETEKTYW MALANOWSI POMÓGŁ ROZWIĄZAĆ KRYMINALNĄ ZAGADKĘ. PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 06. Październik 2017 11:23

1 250

W czwartek, 5 października w ramach projektu Kryminalna Bitwa Pokoleń dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbywającego się pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego w naszej Bibliotece odbył się Turniej detektywistyczny, ktory prowadzili Dariusz Rekosz oraz Bronisław Cieślak - dziennikarz, aktor, prezenter telewizyjny,  znany najbardziej z głównej roli w serialu 07 zgłoś się oraz z serii Malanowski i partnerzy. Po wysłuchaniu raportu detektywa prowadzącego śledztwo i zeznań świadków, uczestnicy rozwiązywali zagadkę zabójstwa angielskiego lorda Johna McCawley'a, który został zamordowany w swojej posiadłości, a z jego sejfu skradziono pięć milionów funtów. Zabawa wciągnęła kilkudziesięciu uczestników w różnym wieku. Zwycięzcą turnieju został Hubert Konopka uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, który znakomicie wczuł się w rolę śledczego i jako jedyny odgadł kto był zabójcą. W nagrodę zwycięzca turnieju otrzymał komplet 21 książek "O7 zgłoś się". Na koniec spotkania Bronisław Cieślak odpowiadał na pytania uczestników i podpisywał ksiązki. Nie zabrakło też chętnych do zrobienia pamiątkowej fotografii.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 5 z 12
statystyka