Strona Główna Archiwum - Archiwum 2017r.

Kalendarz

Styczeń 2018
N P Wt Śr Cz Pi S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

N E W S L E T T E R


Dyskusyjny Klub Książki

Program Rozwoju Bibliotek

Bajkowe porankiTu Migamy

Cała Polska Czyta Dzieciom

Odkryj Wielkopolskę

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Aktualności - 2017r.
SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 04. Kwiecień 2017 10:02

1 250

Bohaterką marcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 22 marca w była jedna z najciekawszych i bardzo poczytnych pisarek młodego pokolenia - Sylwia Chutnik  i jej zbór opowiadań "W krainie czarów". Tytułowa Kraina daleko odbiega od baśniowych krain szczęśliwości. Wręcz przeciwnie. Jest to obraz kobiet w różnych momentach życia, pogubionych, skrzywdzonych, których szczęście raczej omija.

Więcej…
 
WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY! PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Środa, 29. Marzec 2017 12:46

1 250W czasie marcowych zajęć z cyklu Bajkowe Poranki odbywających się w Filii na os. Wojska Polskiego szukaliśmy oznak wiosny. Mimo, że pogoda nie sprzyja jej nadejściu, to jednak można już zobaczyć jej ślady w postaci bazi na wierzbowych gałązkach, przebiśniegów w przydomowych ogródkach, coraz dłuższych dni. W ostatni wtorek dzieci przywoływały panią Wiosnę gromkimi okrzykami oraz grą na różnych instrumentach. Tak zachęcana musiała nam się objawić, aczkolwiek w skromnej sukience, którą maluchy z ochotą przystroiły w kwiaty. Mamy nadzieję, że już z nami zostanie.

Więcej…
 
TYDZIEŃ Z INTERNETEM - NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 23. Marzec 2017 14:10

1 250Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Tygodnia z Internetem. W poniedziałek, 3 kwietnia o godz. 16.30 w czytelni Biblioteki odbędzie się spotkanie z sierż. Pauliną Ludwiczak z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim p t. "Nie daj się oszukać", na którym poruszone zostaną m in.  zagadnienia bezpiecznych zakupów w sklepach internetowych oraz przysługujących nam praw i możliwości działań na wypadek oszustwa.
Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Działania polegają na organizowaniu spotkań prezentujących ciekawe i praktyczne sposoby wykorzystania nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali. Dotychczas, w całej Europie w czterech edycjach akcji uczestniczyło ponad 800.000 osób, w tym ponad 30.000 z naszego kraju. FRSI koordynuje akcję w Polsce, a koordynatorem europejskim jest sieć Telecentre Europe, której członkiem jest FRSI.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
Z INTERNETEM ZA PAN BRAT... PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 23. Marzec 2017 10:58

1 250Jaka jest historia powstania internetu ? Jak świadomie z niego korzystać ? Dlaczego internet jest dla nas atrakcyjny ? Jakie czynności życia codziennego możemy wykonywać w internecie ? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi w czasie zajęć warsztatowych zorganizowanych w środę 15 marca w Filii Biblioteki na OWP. W warsztatach uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Słocinie. Zajęcia prowadzone przez bibliotekarki miały za zadanie uświadomić dzieciom  potrzebę świadomego korzystania z dobrodziejstw internetu, ale także wskazać atrakcyjność działań bez jego udziału. Dzieci umieszczały na karcie pracy wybrane czynności wykonywane w internecie, wykonywane poza internetem, oraz takie, które można wykonywać zarówno przez komputer, jak i w realu.  Okazało się, że w polu "poza internetem" i polu wspólnym,  działań było więcej niż w polu " internet". Przyjemności związanej z jazdą na rolkach, rowerze, zabawy z misiem internet nie zastąpi. W następnym ćwiczeniu wykazaliśmy jakie jeszcze inne sprawy, informacje można znaleźć w internecie lub wykonać za jego pomocą. Internet daje dużo możliwości, ale wymaga przestrzegania pewnych zasad, dotyczy to przede wszystkim nawiązywania kontaktu z nieznajomymi. Na zakończenie bibliotekarki rozdały dzieciom adresy kilku edukacyjnych stron internetowych.

Więcej…
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 23. Marzec 2017 10:50

1 250

Zapraszamy dzieci na niecodzienne spotkanie z literaturą organizowane z okazji przypadającego w kwietniu Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Dzień ten został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzony jest w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena - duńskiego poety i pisarza sławnego na całym świecie przez swoje baśniowe opowiadania dla dzieci. Gwarantujemy wspaniałą zabawę i wiele atrakcji. Gościem specjalnym będzie Teatr Wariate z "Zakręconym Kołem Fortuny" - niezwykłą zabawą, w której wszystko może się zdarzyć! Tu każdy los wygrywa, ale wygrana to nie tylko prezenty. Największą atrakcją jest uczestnictwo dzieci w zwariowanych etiudach teatralnych. Przy odrobinie szczęścia można trafić do zwariowanego Salonu Fryzjerskiego, ustrzelić kurczaka i spróbować go upiec, zjeść balonową cytrynę, a nawet wylosować... bombę! Zatem bombowa zabawa gwarantowana!
Sobota, 1 kwietnia 2017 r. godz. 16.00 sala widowiskowa CK Rondo.
Wstęp wolny.
Szczegóły na załączonym plakacie.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
ZWIERZĘTA W FOTOGRAFII MARIUSZA MICHALSKIEGO PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 21. Marzec 2017 13:58

1 250

Od poniedziałku 20 marca w Galerii Talentów prezentowana jest wystawa fotografii grodziszczanina -  Mariusza Michalskiego, na której zaprezentowano 44 barwne fotografie wykonane w trakcie jego "bezkrwawych łowów".

 Mariusz Michalski jestem członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręg Wielkopolski. Fotografią zajmuje się od zawsze. Największym wyzwaniem jest dla niego fotografia przyrodnicza, która jest swego rodzaju polowaniem, w którym ogromną rolę odgrywa przypadek. Fotograf musi znaleźć się we właściwym miejscu i o właściwym czasie. Uzyskanie wymarzonego efektu wymaga nie tylko poświęcenia i talentu, ale w znacznej mierze szczęścia. Dlatego też stara się nie rozstawać z aparatem fotograficznym. Kontakt z przyrodą dodaje mu energii, pozwala zregenerować siły oraz po prostu cieszyć się z piękna otaczającej nas przyrody. Lubi ciszę, spokój, dlatego też większość wolnego czasu spędza w lesie. Zapraszamy.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 10 z 12
statystyka