Strona Główna Archiwum Archiwum z 2017r.

Kalendarz

Kwiecień 2019
N P Wt Śr Cz Pi S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

N E W S L E T T E R


Dyskusyjny Klub Książki

Program Rozwoju Bibliotek

Bajkowe porankiTu Migamy

Cała Polska Czyta Dzieciom

Odkryj Wielkopolskę

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Aktualności - 2017r.
WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY! PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Środa, 29. Marzec 2017 12:46

1 250W czasie marcowych zajęć z cyklu Bajkowe Poranki odbywających się w Filii na os. Wojska Polskiego szukaliśmy oznak wiosny. Mimo, że pogoda nie sprzyja jej nadejściu, to jednak można już zobaczyć jej ślady w postaci bazi na wierzbowych gałązkach, przebiśniegów w przydomowych ogródkach, coraz dłuższych dni. W ostatni wtorek dzieci przywoływały panią Wiosnę gromkimi okrzykami oraz grą na różnych instrumentach. Tak zachęcana musiała nam się objawić, aczkolwiek w skromnej sukience, którą maluchy z ochotą przystroiły w kwiaty. Mamy nadzieję, że już z nami zostanie.

Więcej…
 
TYDZIEŃ Z INTERNETEM - NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 23. Marzec 2017 14:10

1 250Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Tygodnia z Internetem. W poniedziałek, 3 kwietnia o godz. 16.30 w czytelni Biblioteki odbędzie się spotkanie z sierż. Pauliną Ludwiczak z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim p t. "Nie daj się oszukać", na którym poruszone zostaną m in.  zagadnienia bezpiecznych zakupów w sklepach internetowych oraz przysługujących nam praw i możliwości działań na wypadek oszustwa.
Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Działania polegają na organizowaniu spotkań prezentujących ciekawe i praktyczne sposoby wykorzystania nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali. Dotychczas, w całej Europie w czterech edycjach akcji uczestniczyło ponad 800.000 osób, w tym ponad 30.000 z naszego kraju. FRSI koordynuje akcję w Polsce, a koordynatorem europejskim jest sieć Telecentre Europe, której członkiem jest FRSI.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
Z INTERNETEM ZA PAN BRAT... PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 23. Marzec 2017 10:58

1 250Jaka jest historia powstania internetu ? Jak świadomie z niego korzystać ? Dlaczego internet jest dla nas atrakcyjny ? Jakie czynności życia codziennego możemy wykonywać w internecie ? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi w czasie zajęć warsztatowych zorganizowanych w środę 15 marca w Filii Biblioteki na OWP. W warsztatach uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Słocinie. Zajęcia prowadzone przez bibliotekarki miały za zadanie uświadomić dzieciom  potrzebę świadomego korzystania z dobrodziejstw internetu, ale także wskazać atrakcyjność działań bez jego udziału. Dzieci umieszczały na karcie pracy wybrane czynności wykonywane w internecie, wykonywane poza internetem, oraz takie, które można wykonywać zarówno przez komputer, jak i w realu.  Okazało się, że w polu "poza internetem" i polu wspólnym,  działań było więcej niż w polu " internet". Przyjemności związanej z jazdą na rolkach, rowerze, zabawy z misiem internet nie zastąpi. W następnym ćwiczeniu wykazaliśmy jakie jeszcze inne sprawy, informacje można znaleźć w internecie lub wykonać za jego pomocą. Internet daje dużo możliwości, ale wymaga przestrzegania pewnych zasad, dotyczy to przede wszystkim nawiązywania kontaktu z nieznajomymi. Na zakończenie bibliotekarki rozdały dzieciom adresy kilku edukacyjnych stron internetowych.

Więcej…
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 23. Marzec 2017 10:50

1 250

Zapraszamy dzieci na niecodzienne spotkanie z literaturą organizowane z okazji przypadającego w kwietniu Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Dzień ten został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzony jest w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena - duńskiego poety i pisarza sławnego na całym świecie przez swoje baśniowe opowiadania dla dzieci. Gwarantujemy wspaniałą zabawę i wiele atrakcji. Gościem specjalnym będzie Teatr Wariate z "Zakręconym Kołem Fortuny" - niezwykłą zabawą, w której wszystko może się zdarzyć! Tu każdy los wygrywa, ale wygrana to nie tylko prezenty. Największą atrakcją jest uczestnictwo dzieci w zwariowanych etiudach teatralnych. Przy odrobinie szczęścia można trafić do zwariowanego Salonu Fryzjerskiego, ustrzelić kurczaka i spróbować go upiec, zjeść balonową cytrynę, a nawet wylosować... bombę! Zatem bombowa zabawa gwarantowana!
Sobota, 1 kwietnia 2017 r. godz. 16.00 sala widowiskowa CK Rondo.
Wstęp wolny.
Szczegóły na załączonym plakacie.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
ZWIERZĘTA W FOTOGRAFII MARIUSZA MICHALSKIEGO PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 21. Marzec 2017 13:58

1 250

Od poniedziałku 20 marca w Galerii Talentów prezentowana jest wystawa fotografii grodziszczanina -  Mariusza Michalskiego, na której zaprezentowano 44 barwne fotografie wykonane w trakcie jego "bezkrwawych łowów".

 Mariusz Michalski jestem członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręg Wielkopolski. Fotografią zajmuje się od zawsze. Największym wyzwaniem jest dla niego fotografia przyrodnicza, która jest swego rodzaju polowaniem, w którym ogromną rolę odgrywa przypadek. Fotograf musi znaleźć się we właściwym miejscu i o właściwym czasie. Uzyskanie wymarzonego efektu wymaga nie tylko poświęcenia i talentu, ale w znacznej mierze szczęścia. Dlatego też stara się nie rozstawać z aparatem fotograficznym. Kontakt z przyrodą dodaje mu energii, pozwala zregenerować siły oraz po prostu cieszyć się z piękna otaczającej nas przyrody. Lubi ciszę, spokój, dlatego też większość wolnego czasu spędza w lesie. Zapraszamy.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
BAJKOWE PORANKI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 06. Marzec 2017 13:33

1 250Za nami kolejne miesiące zajęć z cyklu Bajkowe Poranki. W trakcie  pierwszych styczniowych zajęć wykonaliśmy zegar służący do odmierzania czasu. Następne spotkania - z racji pory roku, oscylowały wokół tematyki zimowej. Poznawaliśmy więc ptaki, które u nas zimują, czytaliśmy wiersze i opowiadania o głodnych wróbelkach, sikorkach, gilach, a także - by zapamiętać czym się żywią - wykonaliśmy dla nich papierowy karmnik, w którym umieściliśmy ziarenka kaszy.  Z zimą kojarzy się również pejzaż i mieszkańcy dalekiej północy, które obejrzeliśmy w książce. Na pamiątkę zostały nam własnoręcznie wykonane  prace z uśmiechniętymi Eskimosami.  Każde spotkanie z cyklu Bajkowe Poranki to okazja do wspólnej zabawy dającej dużo radości i rozwijającej umiejętności maluchów.

Więcej…
 
SPOTKANIE Z MAGDALENĄ ZARĘBSKĄ PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 02. Marzec 2017 13:44

2 250

W środę, 1 marca w Czytelni Biblioteki miało miejsce spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim. Magdalena Zarębska to autorka popularnych książek dla dzieci i młodzieży. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Mieszka we Wrocławiu. Ciągle w ruchu - albo zajęta pisaniem kolejnej książki, albo pochłonięta zabawą z dziećmi na spotkaniu autorskim. Odpoczywa         w siodle, jeżdżąc konno po dolnośląskich lasach. Autorka poprowadziła spotkanie      w formie warsztatów połączonych z pokazem multimedialnym. Opowiadała o koniach i kucach szetlandzkich. Pokazywała  piękne zdjęcia, tłumaczyła, jak rozpoznać  ich zachowanie - w jaki sposób poznać, czy są  złe, zasmucone, czy nastawione przyjaźnie. Czytając fragmenty niektórych ze swoich książek  zachęcała dzieci do jak najczęstszego sięgania po książkę. Podkreślała nieoceniony wpływ czytania na kształtowanie i rozwój wyobraźni, która jest niezbędna na każdym etapie życia. Autorka zaproponowała ciekawe zabawy, między innymi: Kareta, Wyścigi konne, Poznaj co to jest ...,  w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły i świetnie się bawiły. Pod koniec spotkania uczniowie zadawali wiele pytań.

Więcej…
 
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 27. Luty 2017 09:51

1 250

We wtorek, 14 marca w Czytelni Biblioteki odbyło sie spotkanie p t. "Na tratwie przez Amazonię". Gościem Biblioteki był poznański podróżnik Emil Witt. Swoje podróżnicze pasje realizuje w puszczy amazońskiej. W 2015 r. wraz z Łukaszem Tulejem odwiedził okolice Parku Narodowego Manu. Skonstruowali tratwę i postanowili spłynąć rzeką Madre de Dios, aż do Boca Colorado. Niestety drugiego dnia spływu Łukasz doznał obrażeń od wystającego z rzeki konara, w który uderzyli i musiał wrócić do cywilizacji. Emil po załatwieniu transportu dla kolegi, zaprzyjaźnił się z Indianami z Plemienia Yine i z ich pomocą spełnił swoje marzenie spotkania malo znanych plemion Indiańskich. A co z tratwą ? Po dokumentacji fotograficznej Indian Maschcopiros w jednym z dopływów Madre de Dios, Emil z powodzeniem spłynął samotnie aż  do Colorado i była to jego najbardziej udana wyprawa życia, o której opowiedział w trakcie spotkania ilustrowanego multimedialnym pokazem filmu i fotografii wykonanych w trakcie wyprawy.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 27. Luty 2017 09:47

1 250

W środę, 22 lutego, w Czytelni Biblioteki odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Ksiązki. Po zimnej Norwegii  przyszedł czas na cieplejsze klimaty. Maduhur Jaffrey to indyjska aktorka, pisarka i autorka książek i programów kulinarnych. Swoje dzieciństwo i młodość w ostatnich latach kolonialnych Indii opisała w omawianej na spotkaniu książce pod pt. " Wśród mangowych drzew". To opowieść o licznej wielopokoleniowej rodzinie łączącej hinduską  tradycje z angielską. Autorka w każdą opowieść wplata domowe przepisy kulinarne, nadając wspomnieniom odpowiedni klimat. W tych na pozór banalnych historiach z życia codziennego Maduhur Jaffrey pokazała czytelnikom w jaki sposób Indie doszły do niepodległości i jak zmieniło się oblicze tego kraju po powstaniu Pakistanu.

Więcej…
 
BALIK KARNAWAŁOWY - "BAJKOWE PORANKI" PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Środa, 15. Luty 2017 11:07

1 250

We wtorek, 7 lutego, w naszej Bibliotece odbył się Balik Karnawałowy. Wzięły w nim udział dzieci uczestniczące w zajęciach z cyklu "Bajkowe Poranki". W specjalnie udekorowanej na ten czas Bibliotece można było spotkać m.in. Maszę, Myszkę Minni, Motylka, Kotka, Zorro, Pirata. Maluchy znakomicie bawiły się wśród serpentyn i balonów. Były wspólne tańce, zabawy oraz spacer z balonem. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć. Do domów wracały nieco zmęczone ale  zadowolone.

Więcej…
 
FERIE ZIMOWE - FILIA OWP PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Środa, 15. Luty 2017 10:56

1 250Tegoroczne ferie upłynęły pod hasłem dobrej zabawy i rozwijaniu artystycznych umiejętności. Pierwszego dnia zajęć wspólnie wykonaliśmy zadanie polegające na pokolorowaniu kilku odrębnych rysunków o tematyce zimowej, które połączyliśmy tworząc kolorowankę dużego formatu - XXL. Uczestnicy skorzystali także z okazji malowania twarzy. Drugiego dnia, podczas warsztatów kulinarnych, było kolorowo i smacznie. Po wysłuchaniu wskazówek, jak prawidłowo się odżywiać, pod okiem naszych instruktorek - inspektorów Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grodzisku, wykonaliśmy pyszne kanapki. Odbyło się również podsumowanie konkursu plastycznego "Smaczna i zdrowa kanapka domowa". Łącznie wpłynęło 16 prac - od rysunków po prace przestrzenne. Jury wyłoniło zwycięzców trzech pierwszych miejsc oraz nagrodziło upominkami pozostałych uczestników konkursu. Kolejne zajęcia w ramach Akademii Gier i Zabaw spędziliśmy wykonując pająka z włóczki, z użyciem drucików kreatywnych, co okazało się zadaniem bardzo pracochłonnym, ale efektownym. Podczas Akademii Umiejętności wykonaliśmy natomiast kartki walentynkowe z wykorzystaniem metody quillingu. Powstałe prace z powodzeniem mogą konkurować z gotowymi kartkami będącymi w sprzedaży, a szczególnie powinny ucieszyć obdarowanych 14 lutego, ponieważ zostały wykonane własnoręcznie.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234567NastępnaOstatnie »

Strona 6 z 7
statystyka

 

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności