Strona Główna Archiwum Archiwum z 2018r.

Kalendarz

Marzec 2021
N P Wt Śr Cz Pi S
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

N E W S L E T T E R


Dyskusyjny Klub Książki

Program Rozwoju Bibliotek

Bajkowe porankiTu Migamy

Cała Polska Czyta Dzieciom

Odkryj Wielkopolskę

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Aktualności 2018r.
PODZIĘKOWANIE Z KANCELARII PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 20. Grudzień 2018 10:58

1 250Otrzymaliśmy list z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z podziękowaniem za tegoroczną organizację "Narodowego Czytania", podczas którego na grodziskim Starym Rynku, wspólnie z mieszkańcami przeczytaliśmy fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Biblioteka otrzymała też okolicznościowy egzemplarz książki wraz z dedykacją. Organizatorami tegorocznej edycji "Narodowego Czytania w Grodzisku Wielkopolskim byli: Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego, Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Grodzisku Wlkp. oraz Grodziska Biblioteka Publiczna.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
BAJKOWE PORANKI - WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 20. Grudzień 2018 08:51

1 250   Coraz mocniej czuć zapach świąt. Bibliotekarki z Filii Biblioteki z pomocą książeczki E. Grabosz pt. "Wigilia" przybliżyły maluchom tradycje wigilijne. Rozmawialiśmy między innymi o potrawach, które tradycyjnie zjawiają się na naszych wigilijnych stołach. Dzieci bardzo lubią wraz z dorosłymi pracować w kuchni. We wtorek 18 grudnia w naszej Bibliotece wspólnie zdobiliśmy pierniczki, następnie świątecznie nakryliśmy stoliki, by zasiąść do wspólnego posiłku. W ostatnich latach, coraz częściej głównym punktem w dniu Wigilii są jednak prezenty. No bo jak to, Święta bez prezentów? Chociaż większość z nas nie wierzy w legendy, podarunki pod choinkę przynosi... No właśnie! Jedni mówią o Mikołaju, drudzy o Gwiazdorze, w jeszcze innych regionach naszego kraju przynosi je Aniołek. Nas tradycyjnie odwiedził Św. Mikołaj. I chociaż nie wszyscy powitali go z entuzjazmem, to każdemu wręczył prezent i razem z bibliotekarkami życzył Wesołych Świąt.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIA W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 20. Grudzień 2018 08:44

1 250   Filia Grodziskiej Biblioteki Publicznej na os. Wojska Polskiego zorganizowała cykl warsztatowych zajęć dla przedszkoli. Dzieci po wysłuchaniu książeczki opowiadającej o nocy wigilijnej przystąpiły do wykonywania wielu powierzonych im zadań. Trzeba było między innymi napisać lub narysować list do św. Mikołaja, zamienić się w elfy, renifery i aniołki, które w pracowni mikołajowej ozdabiają bombki, pierniczki i kleją łańcuch na choinkę....pomóc w ubiorze św. Mikołajowi, poszukać ukrytych między książkami bombek, by je również umieścić na choince. Zadania były różnorodne i sprawiały dużo radości, dawały satysfakcję. W warsztatach udział wzięły następujące grupy: "Sarenki" z Przedszkola Chatka Puchatka, "Pszczółki" i "Żabki" z Przedszkola Gminnego, pięcio- i sześcio-latki z Prywatnego Przedszkola "Wiercipięta". Wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły i wprawiły w świąteczny nastrój.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
MERII KURISUMASU PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Środa, 19. Grudzień 2018 11:12

1 250W piątek 14 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Bibliotecznego Klubu Mangi, Komiksu i Anime. Wieczór ten Klubowicze spędzili na czytaniu, a czytać mieli co bowiem nasza biblioteka zakupiła do swego księgozbioru kilka mang m.in. "Hasło Brzmi Sailor V!" , "Bungou Stray Dogs - Bezpańscy Literaci", "Księga Przyjaciół Natsume", "Axis Powers Hetalia", "One Punch Man". Wydawnictwo Waneko sprawiło nam niespodziankę, dołączając do przesyłki mnóstwo mangowych zakładek oraz pierwszy tomik mangi "My Hero Academia". Serdecznie dziękujemy. Tym miłym akcentem zamknęliśmy rok 2018 i z utęsknieniem czekamy na kolejne spotkanie, które planowane jest na dzień 4 stycznia 2019 roku. Wszystkim Klubowiczom, oraz wspierającym i obserwującym nas osobom składamy więc życzenia: Merii Kurisumasu.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
FABRYKA ŚW. MIKOŁAJA - WARSZTATY TWORZENIA OZDÓB CHOINKOWYCH PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 14. Grudzień 2018 16:01

2 250Niewielu z nas mogłoby sobie wyobrazić Święta Bożego Narodzenia bez choinki i ozdób na niej. Współczesne dekoracje świąteczne nie są już tak symboliczne jak kiedyś. Często nie są również wykonywane własnoręcznie. W tym przedświątecznym okresie postanowiliśmy wykorzystać kreatywność dzieci i ich rodziców i zorganizować warsztaty samodzielnego tworzenia ozdób świątecznych. Odbyły się one 13 grudnia w Oddziale dla dzieci i młodzieży Grodziskiej Biblioteki Publicznej. Podczas 1,5 godzinnego spotkania 20 osób w różnym wieku tworzyło ozdoby z wykorzystaniem papieru, styropianu, cekinów i brokatu. W zręcznych rękach uczestników warsztatów powstawały choinki, mikołaje, bałwanki, aniołki oraz inne ciekawe dekoracje. Techniki były różne: malowanie, oklejanie, decoupage. Niepowtarzalne, własnoręcznie wykonane bombki i dekoracje będą pięknie stroić każde bożonarodzeniowe drzewko. Przy dźwiękach kolęd spotkanie przebiegło w radosnej i pełnej ciepła przedświątecznej atmosferze.

Więcej…
 
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE KLUBU KSIĄŻKI i BŁYSKOTLIWYCH MALUCHÓW PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 14. Grudzień 2018 12:16

1 250W srodę, 12 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które miało uroczysty i niecodzienny charakter . W spotkaniu uczestniczyli także rodzice i dzieci uczestniczące w biibliotecznych zajęciach "Blyskotliwy Maluch". Uczestnicy mieli okazję wysłuchać koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu muzycznego działającego przy Zespole Szkół Technicznych w Grodzisku Wielkopolskim. W drugiej części spotkania dzieci wraz z rodzicami przystrajały choinkę własnoręcznie wykonanymi na zajęciach ozdobami. Członkowie DKK dyskuskutowali nad książką czeskiego autora Evźena Boćka pt. "Ostatnia arystokratka". Jest to zabawna opowieść jak to czesko-amerykańska rodzina wraca do Czech by przejąć dawną siedzibę rodu. Zderzenie amerykańskiego stylu życia z czeską rzeczywistością daje mieszankę wybuchową . Doskonała lektura ma długie zimowe wieczory również dla młodego czytelnika. Spotkanie zakończyło się wspólnymi życzeniami świątecznymi i noworocznymi.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Annie Matysiak - Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych, Pani Annie Piaskowskiej - Szeszuła oraz uczniom ZST: Alicji Pasiciel, Jakubowi Stopa, Patrykowi Tomaszewskiemu, Szymonowi Mortka, Hubertowi Michalskiemu za pomoc w zorganizowaniu spotkania i wspaniały koncert kolęd i pastorałek.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
AKADEMIA MALUCHA Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 14. Grudzień 2018 12:02

1 250  W piątek, 14 grudnia br. Oddział dla dzieci odwiedziły 2 grupy przedszkolaków z Akademii Malucha, wraz z opiekunami. Dzieci z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było już wcześniej w bibliotece , ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Podczas godzinnego spotkania, dzieci dowiedziały się o podstawowych funkcjach biblioteki między innymi o gromadzeniu zbiorów, opracowywaniu księgozbioru, przechowywaniu książek, oraz o organizowanych spotkaniach, wystawach jak i wielu innych zajęciach bibliotecznych. Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w Bibliotece, dzieci z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresowały ich te dla najmłodszych czytelników. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i głośno komentowały. Na zakończenie spotkania wysłuchały opowiadania pt.: ,,Prawdziwy Święty Mikołaj" Jadwigi Jasny-Mazurek, wprowadzającego w tematykę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Więcej…
 
BAJKOWE PORANKI - PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Środa, 12. Grudzień 2018 12:50

1 250W ostatnich tygodniach zajęcia z cyklu Bajkowe Poranki upływają pod znakiem przygotowań do Świąt. Dzieci poznają wierszyki o Mikołaju oraz choince pachnącej lasem, którą następnie trzeba pięknie udekorować. Prace plastyczne również opierają się na tej tematyce. Trzeba pomóc aniołkom w pracowni Św. Mikołaja, co maluchom sprawia wiele frajdy. Mikołajowi prawdopodobnie spodobały się portrety, bo zrewanżował się drobnymi słodkimi upominkami, które znaleźliśmy w specjalnej skarpecie. Bombki na choinkę, które dzieci własnoręcznie zdobiły na kolejnych zajęciach również prezentowały się efektownie. Czy nasz Św. Mikołaj to doceni? Okaże się wkrótce.

Więcej…
 
BIBLIOTECZNY KLUB MANGI, KOMIKSU I ANIME PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Środa, 12. Grudzień 2018 12:43

1 250W ubiegły piątek, 7 grudnia miało miejsce kolejne spotkanie Bibliotecznego Klubu Mangi, Komiksu i Anime. Tym razem klubowicze poznali japońskie tradycje związane z Bożym Narodzeniem oraz zagrali w muzyczny quiz. Na następne, ostatnie w tym roku spotkanie, zapraszamy już w tym tygodniu, 14 grudnia od godzi. 16:30 kiedy to ponownie odbędzie się wieczorek czytelniczy.

Więcej…
 
FABRYKA ŚW. MIKOŁAJA PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Środa, 12. Grudzień 2018 12:33

1 250W środę oraz w czwartek 5 i 6 grudnia, Oddział dla dzieci stał się na jeden dzień Fabryką Mikołaja. Błyskotliwe Maluchy przemieniły się w pomocników Św. Mikołaja i wykonywały wspólnie z rodzicami ozdoby świąteczne. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania pt.: "Pracowity dzień". Ciepła, miła atmosfera przy dźwiękach kolęd wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

Więcej…
 
ŚWIĄTECZNA ABOLICJA PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 11. Grudzień 2018 09:07

1 250Grodziska Biblioteka Publiczna ogłasza świąteczną abolicję dla czytelników przetrzymujących książki ponad dozwolony okres wypożyczenia. Jeśli do 31 grudnia 2018 r. zwrócą książki do biblioteki - nie zapłacą kary przewidzianej regulaminem, którego znajomość każdy czytelnik potwierdza na karcie zapisu w momencie rejestracji. Biblioteka anuluje także wszystkie zaległe, niezapłacone kary za przetrzymanie książek. Warunek jest jeden - dłużnik musi do końca grudnia odwiedzić placówkę wobec której ma jakikolwiek dług.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 8
statystyka

 

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności