Strona Główna Archiwum Archiwum z 2018r.

Kalendarz

Kwiecień 2020
N P Wt Śr Cz Pi S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

N E W S L E T T E R


Dyskusyjny Klub Książki

Program Rozwoju Bibliotek

Bajkowe porankiTu Migamy

Cała Polska Czyta Dzieciom

Odkryj Wielkopolskę

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Aktualności 2018r.
ZABAWA W EKSPERYMENTY PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 09. Marzec 2018 13:49

1 250

W środę, 7 marca br. odbyły się kolejne cykliczne zajęcia Błyskotliwy Maluch. Tym razem przeprowadzaliśmy chemiczne eksperymenty. Dzieci dowiedziały się jak zrobić pływające kolorowe kulki w szklance, wulkan, lewitujące jajko, ciecz nienewtonowską oraz samopompujący się balon. Prawdziwą radość wywołało doświadczenie, w którym bibliotekarki przekłuwały balon patyczkiem, tak aby nie pękł. Ciekawe zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości, a co najważniejsze rozbudziły w uczestnikach chęć do wiedzy i dalszych eksperymentów. Ten chemiczny zawrót głowy na długo zapadnie w pamięci i kto wie może rozbudzona ciekawość wyłoni naukowca?

Więcej…
 
LEKCJA BIBLIOTECZNA DLA PRZEDSZKOLAKÓW PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 09. Marzec 2018 13:46

1 250W piątek, 9 marca br. w Oddziale dla dzieci i młodzieży zorganizowano lekcję biblioteczną z grupą czterolatków z zaprzyjaźnionego z biblioteką przedszkola gminnego. W spotkaniu wzięło udział 17 dzieci. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się jak powstaje książka zanim trafi do biblioteki, jakie rodzaje książek mamy w bibliotece, oraz jak stać się jej czytelnikiem. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy lecz także z pamiątkową książeczką.

Więcej…
 
BABSKIE POGADUCHY PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 08. Marzec 2018 10:23

1 250

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelniczek Grodziska Biblioteka Publiczna zaproponowała cykl spotkań zatytułowany "Babskie pogaduchy". We wtorek, 6 marca, gościem Biblioteki była Pani Agnieszka Andrys -  wizażystka, która zamiłowanie do makijażu odkryła całkiem przypadkiem pracując w  drogerii. Później skończyła Akademię  Wizażu  Pro Make Up Academy w Warszawie. Współpracuje przy sesjach zdjęciowych. Miała okazję wykonywać makijaże w wyborach Miss Polski Małopolski. Gdy dodamy do tego talent i pasję to nie dziwi fakt, że już na tydzień przed spotkaniem w Czytelni zabrakło wejściówek, które były podstawą losowania osoby, która została twarzą wieczoru. W programie zawarto pokaz wykonania wzmocnionego makijażu dziennego, a także indywidualne porady, w trakcie których Panie dowiedziały się, czy kosmetyki których używają są dla nich odpowiednie.  Gość Biblioteki odpowiadał na pytania i pomagał dobrać  kosmetyki odpowiednie  dla  cery i typu urody. Wizażystka opowiedziała  jak sprawić, aby wyglądać pięknie.  Podpowiedziała jak ukryć zmęczenie, zatuszować niedoskonałości i nadać cerze promienny wygląd nie tracąc mnóstwa czasu, pamiętając, że to uśmiech jest naszym pierwszym kosmetykiem. Sala Biblioteki była wypełniona po brzegi, a atmosfera spotkania bardzo serdeczna i życzliwa. Wśród licznie zebranych uczestniczek wylosowano kilka zestawów kosmetyków. Każdy z przybyłych otrzymał materiały informacyjne i próbkę kremu. Wieczór "Babskich pogaduch" pozwolił wydobyć z uczestniczek kobiece piękno i stworzył okazję wspólnego spotkania, bo nic nie wzmacnia nas tak jak dobre towarzystwo i książka, w takim miejscu jak Grodziska Biblioteka Publiczna.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
FERIE W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 27. Luty 2018 07:40

1 250W okresie ferii Filia Biblioteki na Osiedlu Wojska Polskiego zaproponowała dzieciom zimowe zajęcia plastyczne zatytułowane "Malowanie na szkle". Uczestnicy zajęć przekonali się, że malowanie na szkle to nie to samo, co malowanie na papierze. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że jest znacznie trudnie, ale większa jest satysfakcja z wykonanej pracy.  Bibliotekę odwiedziły też dzieci z Prywatnego Przedszkola "Wiercipięta". Spotkanie z książką p t. "Zimowy dzień" opowiadającą o przygodach jeżyka, któremu porywisty wiatr zniszczył legowisko i przerwał zimowy sen, spodobało się maluchom. Bibliotekarki przygotowały jeszcze zimowe zagadki, które zostały bezbłędnie rozwiązane i nagrodzone kolorowanką.  Przypomnieliśmy sobie także książkę  Aliny i Czesława Centkiewiczów p t. "Zaczarowana zagroda". Dzieci wykonały makietę arktycznej zagrody, z igloo, pingwinami i jego mieszkańcami Eskimosami. Choć aura poskąpiła śniegu, to okazało się, że w bibliotece zawsze można ciekawie spędzić wolny czas.

Więcej…
 
"BABSKIE POGADUCHY" PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 13. Luty 2018 09:27

1 250W poniedziałek, 12 lutego w czytelni Biblioteki odbyło się pierwsze spotkanie z nowego cyklu zatytułowanego "Babskie pogaduchy", podczas którego Panie  Agnieszka Przybysz i Magdalena Gracz z Poradni laktacyjnej w Grodzisku Wielkopolskim przedstawiły temat " ABC karmienia piersią". Spotkanie miało na celu m.in.  omówienie w jaki sposób prawidłowo karmić piersią oraz przedstawienie  faktów i mitów, wad i zalet związanych z tym tematem. Z naszego zaproszenia skorzystało wiele pań, które już w trakcie spotkania zadawały wiele pytań rozwiewając tym samym swoje obawy i wątpliwości dotyczące opieki nad noworodkiem. 
Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Babskie pogaduchy", które odbędzie się 6 marca br., a temat dotyczyć będzie urody.

Więcej…
 
SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 12. Luty 2018 08:21

1 250

W środę, 7 lutego odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie działającego przy Bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki. W spotkaniu uczestniczyła grupa uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Grodzisku Wielkopolskim, realizująca rozszerzony program nauczania Języka polskiego. Uczennice klasy III c - Aleksandra Nowak i Julia Szafer, które zakwalifikowały się do okręgowego etapu Olimpiady Języka Polskiego zaprezentowały przygotowane przez siebie eseje p t. "Republika książek. Biblioteki. Lektury. Czytanie" oraz "Sekretne Zycie książek", wokół których wywiązała się dyskusja. W spotkaniu uczestniczyła Pani Bożena Klapa - nauczycielka Języka polskiego oraz Pani Anna Matysiak - dyrektor Zespołu Szkół Technicznych. W drugiej części spotkania omawiana była książka hiszpańskiej autorki Amelii Noguera p t. ''Malarka gwiazd''. Akcja tej powieści toczy się w Hiszpanii w przededniu wojny domowej i opisuje losy trójki przyjaciół Diego, Elisa i Martina.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
BALIK KARNAWAŁOWY PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 12. Luty 2018 07:53

1 250Karnawał to czas zabaw i bali. Bal przebierańców to fantastyczna zabawa i okazja do zaprezentowania swoich ulubionych postaci. Można się wówczas przebrać  za Elzę z Krainy Lodu, Batmana lub Spidermana, biedronkę lub Królewnę Śnieżkę, a także wiele innych bajkowych postaci, których my dorośli nawet nie rozróżniamy. Emocji wokół przygotowania strojów  było dużo - i to już  na kilka tygodni przed planowanym balem. We wtorek 6 lutego w Filii na os. Wojska Polskiego odbył się pierwszy w życiu balik maluchów uczestniczących w zajęciach "Bajkowe Poranki". Dzieci zaprezentowały swoje stroje, a niektórzy potrafili nawet o swojej bajkowej postaci co nieco opowiedzieć. Potem były już tylko pląsy przy rytmicznej muzyce. Dużo radości i dobrej zabawy sprawiła kolorowa dekoracja i balony.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
BABSKIE POGADUCHY - ABC KARMIENIA PIERSIĄ PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 06. Luty 2018 11:02

1 250

Zapraszamy na spotkanie z cyklu "BABSKIE POGADUCHY". Gośćmi Biblioteki będą Panie Agnieszka Przybysz i Magdalena Gracz z Poradni Laktacyjnej w Grodzisku Wielkopolskim.  W trakcie spotkania zatytułowanego "ABC karmienia piersią" opowiedzą m in. o zaletach i wadach oraz faktach i mitach na temat karmienia piersią. Udzielą też praktycznych porad potrzebnych w początkach karmienia.
Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 12 lutego 2018 roku o godz. 17.00  w czytelni Biblioteki przy ul. Kolejowej 12.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu do 10 lutego 2018 r.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
WYSTAWA GRAFIK PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 05. Luty 2018 14:55

1 250

 Zapraszamy na wystawę grafik, których autorem jest mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego Jarosław Miś. Autor prac od dzieciństwa wykazywał przejawy artystycznej twórczości, a od kilku lat na stronie JarcoArt, urzeczywistnia swoje wizje w formie grafik oraz zdjęć. Stronę założył w 2014 roku i przez ten czas tworzył grafiki o różnorakiej tematyce. W zależności od nastroju, pory roku czy wydarzeń na świecie na stronie ukazują się zdjęcia okolicznościowe, portrety, foto manipulacje, fotografie surrealistyczne czy grafiki związane z popkulturą lub literaturą. W 2017 stworzył projekt 12 SIGHTS OF GRODZISK, czyli serię 12 grafik poświęconych Grodziskowi Wielkopolskiemu. Efekty tej pracy możecie Państwo zobaczyć na tej wystawie.

Więcej…
 
ŻYJMY ZDROWO - PROBIOTYKI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 01. Luty 2018 09:24

1 250

Probiotyki to mikroorganizmy, które po wprowadzeniu do organizmu kolonizują się w przewodzie pokarmowym, wywierając korzystny wpływ na zdrowie człowieka.
Czym są oraz jak je stosować opowie w trakcie spotkania Pani Irmina Hemmerling właścicielka centrum medycznego "Nowa Jakość Życia Irmina Hemmerling". Przychodnia oferuje wszechstronne wsparcie na polu medycyny, współpracuje z mającymi doświadczenie lekarzami i korzysta z innowacyjnego sprzętu. Przeprowadza wiele diagnostycznych badań, jak również oferuje szeroki wybór konsultacji z lekarzem.
Spotkanie odbędzie się we wtorek 6 lutego o godz. 17.00 w Filii na os. Wojska Polskiego. Wstęp wolny. Zapraszamy.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
PTAKI W OGRODZIE I NIE TYLKO - WYSTAWA FOTOGRAFII PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 15. Styczeń 2018 09:47

1 250    Od poniedziałku 15 stycznia w Galerii Biblioteki prezentowana jest wystawa p t. "Ptaki w ogrodzie i nie tylko". Autorem prezentowanych fotografii jest Antoni Bresch -  uczń drugiej klasy o profilu biologiczno-chemicznym w Liceum Ogólnokształcącym  im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim. Fotografią interesuje się od dawna. W wieku dziewięciu lat dostał pierwszy aparat fotograficzny i zaczął robić bardzo dużo zdjęć. Szczególnie upodobał sobie najtrudniejszą dziedzinę fotografii, czyli fotografię ptaków. Jak sam mówi: "Godziny spędzone w terenie z aparatem na szyi nauczyły mnie cierpliwości. Nabrałem wielkiego szacunku do przyrody i połączyła mnie z nią niesamowita więź. Dzięki moim pasjom poznałem wiele gatunków zwierząt, ich ciekawe zwyczaje, czy fakty z ich życia. Wiem jednak, że to zaledwie ułamek tego, co mogę jeszcze poznać. Moje obserwacje zapisuję na stronie "Ptaki w ogrodzie i nie tylko". Cieszę się, że pokazuję moje zainteresowania innym. Ciągle szukam nowych kadrów, chcę odnaleźć własny styl. Chciałbym, żeby moje zdjęcia opowiadały jakąś historię".
Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac i odwiedzenia  bloga autora.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678NastępnaOstatnie »

Strona 7 z 8
statystyka

 

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności