Strona Główna Archiwum Archiwum z 2020 r.

Kalendarz

Czerwiec 2021
N P Wt Śr Cz Pi S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

N E W S L E T T E R


Dyskusyjny Klub Książki

Program Rozwoju Bibliotek

Bajkowe porankiTu Migamy

Cała Polska Czyta Dzieciom

Odkryj Wielkopolskę

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Aktualności - 2020r.


. PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 30. Listopad 2020 13:37

Zapraszamy na nową stronę internetową Grodziskiej Biblioteki Publicznej

https://bibliotekagrodzisk.pl

 

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopołat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art.80 ust 1 Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

 

 

LAST_UPDATED2
 
OTWARCIE BIBLIOTEKI OD 1 GRUDNIA PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 27. Listopad 2020 13:02
Otwarcie od 1 grudnaia
LAST_UPDATED2
 
ZALAJKUJ BIBLIOTEKĘ !... SPOTKAJMY SIĘ ONLINE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 27. Październik 2020 08:26

zajawka 250Zapraszamy do udziału w wydarzeniach projektu przygotowanego przez Grodziska Bibliotekę Publiczną pt. Zalajkuj Bibliotekę – spotkajmy się online.

Projekt dofinansowany został i odbędzie się w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki”

Już wkrótce nastąpi odsłona naszej nowej strony internetowej oraz odbędzie się kompleksowy cykl działań kulturalno - edukacyjnych skierowanych do szerokiego grona odbiorców.

 

 

LAST_UPDATED2
 
SKLEPY CYNAMONOWE - POSŁUCHAJ PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 22. Październik 2020 10:13

szulcFundacja na rzecz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego przedstawia projekt sfinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w Sieci, który ma na celu przedstawienie sylwetki Brunona Schulza, artysty tworzącego w okresie międzywojennym. Malarstwo i literatura Brunona Schulza stają się asumptem do wielopłaszczyznowych rozważań na temat filozofii życia i śmierci. Jego sztuka wywołuje wiele emocji i pozostaje nadal aktualna. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z biografią naszego wybitnego pisarza, malarza i grafika oraz wysłuchania darmowego audiobooka z jednym z najsłynniejszych zbiorów jego prozy: „Sklepy cynamonowe”.

http://brunoschulz.edu.pl/audiobook/

 

LAST_UPDATED2
 
ANDERSEN NIEZNANY.... PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 15. Październik 2020 13:12

1 250     19 października 2020 w godzinach 10.30 – 12.30 zapraszamy na kanał WBPiCAK na YouTube na spotkanie z Bogusławą Sochańską i jej wykład „Andersen nieznany. Opowieść o pisarzu zaszufladkowanym”. https://www.youtube.com/watch?v=RgzhzIA9z5c

Znamy bohatera wykładu przez pryzmat czytanych w dzieciństwie baśni. Czy to wystarczy? Jaką osobą, jakim twórcą był Hans Christian Andersen? Co jeszcze kryją jego baśnie?

Spotkanie on-line będzie też okazją do zadania pytań tłumaczce języka duńskiego, badaczce duńskiej kultury.

 
KLUB MANGI KOMIKSU I ANIME PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 15. Październik 2020 06:32

LOGO MANGADziałamy online. Zapraszamy do oglądania trailerów o mangach, które znajduja sie w grodziskiej Bibliotece. https://view.genial.ly/5f6df131be23070d182deb3b/video-presentation-natsume

 

LAST_UPDATED2
 
SPOTKANIE Z WITOLDEM SZABŁOWSKIM PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 02. Październik 2020 11:59

szablowski6 października 2020 o godzinie 18:00 zapraszamy na kanał WBPiCAK na YouTube na spotkanie z Witoldem Szabłowskim, w cyklu „W świecie reportażu”. W ub. roku premierę miała książka „Jak nakarmić dyktatora” „(…) opowieść o historii widzianej przez kuchenne drzwi; niezwykły mariaż reportażu z książką kucharską (...)” (źródło: wydawca).
Spotkanie on-line będzie też okazją do zadania reportażyście nurtujących pytań o twórczość i warsztat dziennikarki. Książki Szabłowskiego w naszej bibliotece (link do katalogu)

Transmisja na żywo będzie dostępna na kanale WBPiCAK:

https://youtu.be/xxo_mOaOqd0


Rozmowę poprowadzi: Marcin Meller, dziennikarz „Gazety Wyborczej”.
Spotkanie na żywo będzie tłumaczone na polski język migowy.
Facebook:

https://www.facebook.com/events/378965696454459

 

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
KLUB MANGI KOMIKSU I ANIME PROPONUJE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 02. Październik 2020 11:36

LOGO MANGA    Czy Wiecie o tym, że w Filii Grodziskiej Biblioteki Publicznej można wypożyczać mangi? Jeśli nie, to zapraszamy do zapoznania się z prezentacją przedstawiającą nasze zasoby oraz do wypożyczania!

https://prezi.com/view/4wAMyr8uWCg7Zr4iNsnv/

Na końcu bonus - tutorial jak zamawiać przez internet"

https://drive.google.com/file/d/1yiPIBi9xgQZF-3RMpIpTB4DlGpjZQnO5/view

   Dokładnie 25 lat temu, we wrześniu 1995 roku wyemitowano pierwszy odcinek kultowego anime "Czarodziejka z Księżyca". W związku z tym przygotowaliśmy dla Was Quiz na ten temat. Przekonajcie się jak dużo pamiętacie!"

https://view.genial.ly/5f61f48579626a0d7128637c/interactive-content-sailor-moon-quiz

 

LAST_UPDATED2
 
Rozszerzona rzeczywistość: TEK. Nowoczesny jaskiniowiec PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Środa, 30. Wrzesień 2020 00:00

1 250Książka „TEK. Nowoczesny jaskiniowiec” wyglądem nawiązuje do IPada i sprytnie odwołuje się do doświadczeń użytkowania urządzeń mobilnych. To zabawny sposób mówienia o znaczeniu wyłączenia otaczających nas urządzeń i cieszenia się urokami pięknego świata dookoła. TEK przypomina, że powinniśmy cieszyć się życiem bez stałego przywiązania do ekranów.

We wtorek, 29 września br. chyba po raz pierwszy wszyscy uczestnicy warsztatów z rozszerzonej rzeczywistości z wielką chęcią zastosowali się do polecenia POKOLORUJ. Stało się tak dzięki niezwykłej aplikacji Quiver, która „ożywiała” ilustracje dzieci.

Quiver to sztandarowa aplikacja wykorzystująca technologię rozszerzonej rzeczywistości wydana przez QuiverVision. Na stronie internetowej http://www.quivervision.com/ znajdują się kolorowanki, które po pobraniu na dysk komputera można wydrukować, a następnie pokolorować według uznania. Gotowy obrazek należy zeskanować przy użyciu aplikacji mobilnej Quiver, która jest dostępna do pobrania zarówno na smartfony, jak i na tablety. Po zeskanowaniu obrazka, zobaczymy na ekranie urządzenia mobilnego jego cyfrową wersję, która stanowi połączenie świata realnego z nałożoną na niego, generowaną w czasie rzeczywistym, grafiką 3D.

Efekt 3D to nie wszystko – dzieci mogły wejść w interakcję z pokolorowanym obrazkiem, dotykając ekranu tabletu.

Uczestnicy mieli do czynienia m. in. z wybuchającym wulkanem oraz strzelającym gole dinozaurem. Zobaczcie sami! Dzieci były pełne zachwytu!

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
ŚWIATOWY DZIEŃ CZYTANIA KOMIKSÓW PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 03. Wrzesień 2020 09:47

1 250Dnia 28 sierpnia obchodziliśmy Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów. Działający przy Bibliotece Klub Mangi Komiksu i Anime spotkał sie tym razem online. Bliotekarka, na klubowym portalu poprosiła by klubowicze pochwalili się aktualnie „pożeraną” lekturą, wśród odpowiedzi królowały mangi. W naszych zbiorach pojawia się coraz więcej nowości z tej kategorii, nie tylko komiksy dla dzieci lecz także, amerykańskie komiksy o superbohaterach a także japońskie mangi! Juz teraz zapraszamy do Filii na os. Wojska Polskiego gdzie czekaja na Was mangi i komiksy.

Więcej…
 
. PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 28. Sierpień 2020 10:53
Od 31 sierpnia 2020

 

Ze względu na Państwa i nasze bezpieczeństwo nadal obowiązywać będą następujące zasady korzystania z biblioteki:

 

1. Podczas wiyty w bibliotece zachować należy ogólnie przyjete zasady bezpieczeństwa. Obowiązek zakładania maski ochronnej i dezynfekcji rąk.

2. Zwroty książek odbywać się będą w wydzielonym miejscu biblioteki

3. Wypożyczenia odbywać się będą bez wolnego dostępu do półek.

4. Przy stanowisku może znajdować się jedna osoba

5. Zwracane książki podlegają 3 dniowej kwarantannie i nie będą w tym czasie wypożyczane.

 

 

LAST_UPDATED2
 
XIX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 29. Maj 2020 07:12
zplansza 1 450

 
W dniach od 30 maja do 7 czerwca br. w całym kraju przebiegać będzie Ogólnopolska Kampania społeczna „Cała Polska Czyta Dzieciom”, mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju. Regularne czytanie dzieciom jest najbardziej skutecznym sposobem wychowania ich na wykształconych, mądrych, dobrych i szczęśliwych dorosłych.

W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju Grodziska Biblioteka Publiczna organizuje go w przestrzeni wirtualnej.

Inauguracja odbędzie się w sobotę, 30 maja o godz. 1600. Radni Rady Miejskiej odczytają „Lokomotywę” Juliana Tuwima, a Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan przeczyta opowiadanie Wioletty Święcińskiej pt. „Dzielny piesek Tobi”.

W kolejnych dniach zapraszamy do wysłuchania baśni i opowiadań o zwierzętach, które czytać będą bibliotekarze Grodziskiej Biblioteki Publicznej.

Zapraszamy na relacje online na kanale YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCGuUDfsC0pwW22yIL2AXLyw?view_as=subscriber


oraz Facebooku Grodziskiej Biblioteki Publicznej
https://www.facebook.com/pages/category/Library/Grodziska-Biblioteka-Publiczna-1643137712610227/

 

 

LAST_UPDATED2
 
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. ZAPRASZAMY ONLINE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 29. Maj 2020 06:48

zplansza 1 450

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w XIX Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom!

W dniach 30 maja – 7 czerwca 2020 r. odbędzie się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”.

 

ZAPRASZAMY

https://youtu.be/GaOcLTv2T8c

 

 

 

 

LAST_UPDATED2
 
WKRÓTCE OTWARCIE BIBLIOTEKI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 30. Kwiecień 2020 11:55
otw 1 450

 

Szanowni Czytelnicy,


Od środy 6 maja wznawiamy działalność Grodziskiej Biblioteki Publicznej, niestety na pewien czas ograniczoną wyłącznie do zwrotu i wypożyczania zbiorów.
Czytelnia, ksero, kawiarenka internetowa, Ośrodek Wiedzy Regionalnej będą nadal nieczynne. Nie będziemy też organizować żadnych działań kulturalnych i edukacyjnych. O otwarciu Filii w Ptaszkowie i Kąkolewie poinformujemy.
Biblioteka Główna oraz Filia na os. Wojska Polskiego czynne będą:  poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 9.00 – 13.00, środa 11.00 - 13.00. W soboty biblkioteka będzie nieczynna. Przerwa w godz. 13.00 - 14.00


Ze względu na Państwa i nasze bezpieczeństwo obowiązywać będą następujące zasady korzystania z biblioteki:


1. Preferowane będą wypożyczenia po uprzednim złożeniu ZAMÓWIENIA. (Ze względu na liczne pytania ze strony czytelników, informujemy, że można też korzystać ze zbiorów bez uprzedniego zamawiania)

Książki zamawiać można:
a/ poprzez katalog on-line na stronie www.biblioteka.gro.pl
b/ telefonicznie lub mailowo z podaniem nr czytelnika (znajduje się na karcie)
- wypożyczalnia dla dorosłych tel. 612271286 mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
- Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży tel. 612271288 mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
- Filia os. Wojska Polskiego tel. 614445676 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

2. Zamówione książki należy odebrać w przeciągu 3 dni roboczych. Po upływie terminu rezerwacja zostanie anulowana.

3. Zwroty książek odbywać się będą w wydzielonym miejscu biblioteki z zachowaniem ogólnie wymaganych zasad bezpieczeństwa (maseczki, rękawiczki)

4. Wypożyczenia odbywać się będą bez wolnego dostępu do półek w wydzielonym miejscu biblioteki z zachowaniem ogólnie wymaganych zasad bezpieczeństwa (maseczki, rękawiczki)

5. Przy stanowisku może znajdować się jedna osoba

6. Obowiązuje limit wypożyczeń – 5 egzemplarzy / czytelnika

7. Zwracane książki podlegają 14 dniowej kwarantannie i nie będą w tym czasie wypożyczane.

8. Zabrania się samodzielnego dezynfekowania książek preparatami zawierającymi alkohol i detergenty. Za zniszczone wskutek takich zabiegów książki pobierane będą opłaty regulaminowe.

LAST_UPDATED2
 
#ZOSTAŃWDOMU. CZYTAJ, SŁUCHAJ, OGLĄDAJ - DARMOWE BIBLIOTEKI CYFROWE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 30. Marzec 2020 09:32

Zostań w domu 250   Biblioteki, podobnie jak wszystkie instytucje kultury, będą zamknięte do odwołania. Proponujemy korzystanie z dostępu do darmowych bibliotek on-line. To projekty fundacji, sieci edukacyjnych czy domeny publiczne.


    POLONA.PLhttps://polona.pl/
Największa w kraju biblioteka cyfrowa. Czytelnicy mają nieodpłatny i szeroki dostęp do książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, a także romansów, kryminałów, książeczek dla dzieci, poradników i książek kucharskich.

   WOLNELEKTURY. PL https://wolnelektury.pl/

Darmowa biblioteka cyfrowa czynna 24 godziny na dobę, oferująca lektury szkolne, które trafiły już do domeny publicznej. To projekt fundacji Nowoczesna Polska realizowany pro publico bono, we współpracy z Biblioteką Narodową, Biblioteką Ślaską oraz Biblioteką Elbląską pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

   LEKTURY.GOV.PL https://lektury.gov.pl/

Platforma, na której każdy nieodpłatnie znajdzie ebooki oraz audiobooki lektur, zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, a także ci, którzy chcą przypomnieć sobie teksty lektur. To wybór nowel, opowiadań, dramatów, wierszy, poematów czy powieści. Projekt realizowany jest w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

   E-BOOK DLA DZIECI - ŁAMKIGŁÓWKI I KOLOROWANKI https://www.greg.pl/

 

 

 

LAST_UPDATED2
 
. PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 26. Marzec 2020 08:52

6 450

1 450

 

2 450

 

3 450

 

4 450

 

5 450

 

LAST_UPDATED2
 
MEDIACJE ZAMIAST SĄDU PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 10. Marzec 2020 15:13

1 250SPOTKANIE ODWOŁANE

   Już w najbliższy czwartek Centrum Promocji i Rozwoju Mediacji rozpocznie realizację projektu pt. "MEDIACJA ZAMIAST SĄDU". Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 12 marca o godz. 17.00
Projekt jest finansowany ze środków budżetowych Gminy Grodzisk Wielkopolski w ramach Grodziskich Inicjatyw Społecznych 2020, dlatego wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
Zapisy można kierować na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie pod nr tel. (+48) 61 22 71 289 czytelni Grodziskiej Biblioteki Publicznej.
Poniżej przypominamy harmonogram projektu:

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
SPOTKANIE Z AŁBENĄ GRABOWSKĄ PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 06. Marzec 2020 12:04

AŁ ODWOŁ    Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Ałbeną Grabowską, popularną i cenioną polską powieściopisarką, nazywaną często królową polskiej literatury.
Ałbena Grabowska – z zawodu neurolożka z drugim stopniem specjalizacji i doktoratem, z zamilowania pisarka. Karierę rozpoczęła powieścią pt. „Tam gdzie urodził się Orfeusz”, napisanej na kanwie rodzinnych wspomnień, w których splatają się bułgarskie i polskie korzenie jej rodziny. Jest autorką bestsellerowego cyklu książek „Stulecie Winnych”, na podstawie której powstał serial telewizyjny oraz wielu innych powieści: „Ostatnia chowa klucz”, „Siedem życzeń”, powieści psychologicznych „Lady M.”, „Lot nisko nad ziemią” „Coraz mniej olśnień”, trylogii „Alicja w krainie czasów” oraz serii książek dla dzieci opowiadających o Julku i Mai. Ostatnio ukazała się jej najnowsza powieść pt. „Matki i córki”. Niespotykane w Polsce imię, oznaczające kwitnącą jabłoń, zawdzięcza bułgarskim korzeniom. Mimo że coraz więcej czasu poświęca pisaniu, wciąż jest aktywna zawodowo – przyjmuje pacjentów w jednej z przychodni w podwarszawskim Brwinowie, gdzie mieszka wraz z rodziną.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 26 marca 2020 r. o godz. 18.00 r. w czytelni Biblioteki przy ul. Kolejowej 12. Wstęp wolny.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
PASOWANIE NA CZYTELNIKA PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 05. Marzec 2020 16:23

1 250     W czwartek, 5 marca br. w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyło się pasowanie na czytelnika. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z „Zerówki” z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
    Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak dzieci złożyli przyrzeczenie odgadywali także bajkowe zagadki, rozwiązywali krzyżówkę i wykonywali zadania, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania Agnieszki Stelmaszyk pt.: „Zbawcy książek”. Po wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a Pan Dyrektor Marek Adamski dokonał pasowania i wręczył każdemu małemu czytelnikowi kartę biblioteczną. Na zakończenie zajęć, dzieci już jako pełnoprawni czytelnicy Grodziskiej Biblioteki Publicznej wybrali i wypożyczyli sobie do domu swoją pierwszą książkę z biblioteki.

Więcej…
 
"BARŁÓG LITERACKI" - SPOTKANIE Z SYLWIĄ CHUTNIK I KAROLINĄ SULEJ PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 05. Marzec 2020 14:42

barłóg odwołanieJeżeli lubicie Państwo czytać i rozmawiać o literaturze to spotkanie jest właśnie dla Was! Zapraszamy do Grodziskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie pt. „Barłóg Literacki”, które przeprowadzą Karolina Sulej, dziennikarka i kulturoznawczyni oraz Sylwia Chutnik, pisarka i działaczka społeczna. Obie Panie stworzyły i prowadziły w TV program „Barłóg Literacki”, z którym odwiedzą grodziską Bibliotekę i opowiedzą o swoich literackich fascynacjach i nowościach wydawniczych. Prowadziły także program "Cappuccino z książką" w TVP Kultura i rubrykę literacką z Wysokich Obcasach. Spotkanie odbędzie się w czwartek 19 marca o godz. 17.00 w Bibliotece przy ul. Kolejowej 12 i realizowane będzie w ramach projektu pt. „Zalajkuj Bibliotekę !...” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbywającego się pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
ZALAJKUJ BIBLIOTEĘ !... PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 05. Marzec 2020 13:48

1 250   Miło nam poinformować, że złożony przez Grodziską Bibliotekę Publiczną wniosek w ramach programu "Partnerstwo dla książki" na zadanie p t. ZALAJKUJ BIBLIOTEKĘ !... został rozpatrzony pozytywnie i otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt realizowany będzie od marca do grudnia br. i odbywać się będzie Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

      Będzie to cykl fantastycznych wydarzeń kulturalnych i czytelniczych animujących czytelnictwo, skierowany do wszystkich grup wiekowych, których celem będzie promocja książki, przy wykorzystaniu obok tradycyjnych metod bibliotecznych promujących czytelnictwo także nowoczesnych technologii informacyjno - komunikacyjnych. Podczas spotkań zostaną zaprezentowane wybrane możliwości zastosowania nowych technologii w pracy z czytelnikiem, dla którego naturalnym środowiskiem informacyjnym jest dzisiaj Internet, a narzędziami do korzystania z jego zasobów coraz częściej staje się smartfon czy tablet.

Więcej…
 
WALIZKA PEŁNA OPOWIEŚCI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 02. Marzec 2020 14:12

1 250    W filii na os. Wojska Polskiego przeprowadzany jest cykl zajęć pt. Walizka Pełna Opowieści skierowanych do dzieci z grodziskich przedszkoli. W piątek dzieci poznawały Holandię, która w bieżącym roku przyjęła nazwę Królestwa Niderlandów. Maluchy w trakcie spotkania, wyjmują z walizki zdjęcia oraz pamiątki, dzięki którym zapoznają się z symbolami tego kraju jakimi są m.in. drewniane chodaki, wiatraki, rowery, żółty ser oraz tulipany. Bajką, którą bibliotekarki przygotowały tym razem jest opowieść pt. „Kacper i rower” ze zbioru „Kacper i jego sprawy” Elżbiety Pałasz. Przedszkolaki mogą również wykazać się w układaniu na czas puzzli z symbolami. Bibliotekę odwiedziły już grupy „Sowy” i „Sarenki” z Publicznego Przedszkola „Chatka Puchatka”. Wkrótce kolejne spotkania.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
KOLEJNE SPOTKANIA W KLUBIE MANGI KOMIKSU I ANIME PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 02. Marzec 2020 13:57

1 250    W lutym odbyły się dwa, kolejne spotkania Klubu Mangi, Komiksu i Anime. W piątek, 14 lutego rozmawialiśmy na temat europejskich oraz amerykańskich filmów, których twórcy zainspirowali się japońskimi legendami, opowieściami, literaturą czy kulturą. W prezentacji przygotowanej przez bibliotekarkę Kamilę Ratajczak pojawiły się zatem znane chyba wszystkim tytuły filmów: „47 Roninów”, „Mój przyjaciel Hachiko” czy też „Godzilla”. Piątek, 28 luty upłynął nam na pracach nad naszą grą. Plansza nabiera kolorów, a i ustalonych zasad mamy coraz więcej. Na kolejne spotkania zapraszamy już 13 oraz 27 marca. Spotkania odbywaja się o godz. 16.00 w Filii na os. Wojska Polskiego.

Więcej…
 
TAJEMNICA DIAMENTÓW PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Poniedziałek, 02. Marzec 2020 13:48

1 250     W dniach od 25 do 28 lutego br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przeprowadzony został cykl spotkań, których tematem były detektywistyczne przygody przyjaciół, głównych bohaterów popularnej serii książek Martina Widmarka pt. : ,,Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Dzieci dowiedziały się jak zostać detektywem , jaki ekwipunek musi on posiadać oraz gdzie najbezpieczniej trzymać zarobione pieniądze. Na podstawie pierwszej książki pt. ,,Tajemnica diamentów” dzieci mając okazje prowadzić własne śledztwo wyruszyły w poszukiwanie złodziei . Rozwiązując detektywistyczne zagadki, szyfry, rebusy, labirynty i inne łamigłówki znalazły rozwiązanie dotyczące zaginionych diamentów! Złodziejem okazał się 29-letni Lollo Smitt, jeden z pracowników Muhammeda Karata właściciela sklepu jubilerskiego. W zajęciach uczestniczyły dzieci z klas 1-3 ze szkoły Podstawowej w Kąkolewie oraz dzieci z klas 4-6 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Grodzisku Wlkp.

Więcej…
 
PSIM ZAPRZĘGIEM PRZEZ ŻYCIE - SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM NOWAKOWSKIM PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Czwartek, 27. Luty 2020 15:52

1 250    W środę, 26 lutego odbyły się bardzo interesujące spotkania z Krzysztofem Nowakowskim, niezwykłym podróżnikiem, miłośnikiem gór, maszerem i autorem książek. Podróżnik przybył na spotkanie ze swoją czworonożną przyjaciółką Henią - rasy Alaskan husky, która jest jedną z liderek jego psiego zaprzęgu. Podróżnik spotkał się z uczniami grodziskich szkół podstawowych oraz w godzinach wieczornych z mieszkańcami. Spotkania pt. „Psim zaprzęgiem przez życie”, ilustrowane prezentacją multimedialną przybliżyły uczestnikom zagadnienia związane z psimi zaprzęgami.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
KODOWANIE W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Środa, 26. Luty 2020 08:06

2 250     W każdy poniedziałek o godz. 15.30 w Oddziale dla Dzieci i Młodziezy odbywają się spotkania Bibliotecznego Klubu Kodowania, w ramach projektu "Kodowanie w bibliotece" będącego częścią Programu Rozwoju Bibliotek, realizowanego ze środków Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Przy pomocy otrzymanego sprzętu: tabletów, gry edukacyjnej Scottie Go, robotów Photon, maty edukacyjnej, kompletu fiszek do ćwiczeń na macie oraz Magic Dongle do podłączenia Photona do komputera uczestnicy uczą się kodowania zwanego także "trzecim językiem".

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 2
statystyka

 

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności